‌نویسندگان

امیرحسین جلالی

(27 مطلب)

يادداشت نويسنده 7فاز بر اپيزود ششم فصل ششم «بازي تاج و تخت»

هودور تا كي مي تواند در برابر وايت ها مقاومت كند؟ جواب اين سوال را در آغاز اپيزود ششم مي بينيم، وقتي كه ميرا نااميدانه به برندوني چشم مي دوزد كه همچنان درگير ويروودهاست. كولاژي از مهمترين حوادث و نقاط اوج داستانمان را از دريچه چشم برن مي بينيم: مد كينگ فرمان تاريخي اش را صادر مي كند،(ايريس تارگرين آنقدر حمام نرفته بود و ريش و ناخنهايش را كوتاه نكرده بود و خودش را به شمشيرهاي تخت آهنين ماليده بود كه ظاهرش هم مثل قلب سياهش نفرت انگيز شده بود، مدكينگ سريال ولي شش تيغه است) ند در برج عيش به گلهاي رز زمستاني ليانا دست مي كشد و دستانش خونين مي شوند و اژدهايي غول پيكر برفراز كينگزلندينگ در پرواز است. آيا تمام اين تصاوير متعلق به گذشته اند؟ متعلق به آينده اند؟ آينده اي كه واقعا هست يا آينده اي كه برن مي خواهد بسازد؟؟ و بالاخره انتظار به سر مي رسد و بنجن استارك در قالب كلدهندز/ Coldhands ظاهر مي شود و برن و ميرا را ازدست وايت ها نجات مي دهد. در كتابها هنوز مطمئن نيستيم كه كلدهندز همان بنجن است، ولي در سريال اين اطمينان ديده مي شود و به نظر هم تصميم درستي مي آيد: حضور يك استارك قديمي داستان برن را جذاب تر مي كند، اينطور نيست؟
11خرداد1395 35يادداشت نويسنده 7فاز بر اپيزود سوم فصل ششم «بازي تاج و تخت»

"برج عيش"(Tower of Joy) در كتاب اول تنها به صورت رويايي از ند استارك و مجموعا درحجم يك صفحه و نيم مطرح مي شود. ند و شش همراه شمالي اش پس از سرنگوني ايريس و فتح تخت آهنين توسط روبرت به قصد پيداكردن ليانا عازم دورن مي شوند و آنجا با سر جرالد هاي تاور(فرمانده كينگزگارد شاه ديوانه كه اينجا در سريال غايب است)، سر آزول ونت و سر آرتور دين مي جنگند. نهايتا ازين ده نفر تنها ادارد استارك و هاولند ريد زنده مي مانند و هيچكس نمي داند لرد ريد چگونه ند را از دست سرآرتور نجات داده است. معماي فرزند ليانا و ريگار اصلي ترين معماي دنياي يخ و آتش است و مي شود اينجا مفصل در مفصل راجع به اينكه چرا دنريس مولود برج عيش است و جان فرزند برندون استارك و آشارا دين(خواهر سر آرتور) و برادرزاده ند است نوشت و نوشت. اما حالا و پس از ديدن صحنه نبرد نمايان "شمشير صبحگاهان"(The Sword of the Morning) با ند و مردانش اين يادداشت تنها مايل است درباره اين شكوه دست نيافتني شطح بخواند. 
20ارديبهشت1395 21

مقاله انتقادي نويسنده 7فاز درباره نسبت فرهنگي طبقه متوسط و حكومت؛ صدا و سيما، خانه سينما و برنامه هفت/ دعواي اصلي جاي ديگري است

آيا آقاي افخمي فكر مي كند سازمان صدا و سيما اجازه مي دهد برنامه اي جدي در زمينه سينما ساخته شود؟؟ سازماني كه امروزه به جرات مي توان گفت يكي از فاسد ترين و كثيف ترين ارگان هاي تاريخ اين سرزمين كهن است و با بودجه اي دهها هزار ميليارد توماني و انحصاري شگفت انگيز و با تمام قوا در تزريق هرچه بيشتر حماقت و بي سوادي و پخمگي و دروغ به جامعه گوي سبقت را از همگان ربوده است. آيا افخمي درباره سريالهاي رده الف ويژه حرف خواهد زد؟ آيا او كه از معدود ارادتمندان واقعي خميني و انقلاب تاريخ سازش محسوب مي شود درباره محمدرضا ورزي و ميلياردها ميليارد تومان پولي كه براي ساختن سريالهاي آشغالش از جيب ملت حرام ميكند ويژه برنامه خواهد ساخت؟ اصلا آيا او حاضر است از موسسه تنظيم آثار امام درباره سرنوشت "فرزند صبح" خودش بپرسد؟ 
19مهر1394 22


عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز