آلبوم‌های ماه - مهمترین آلبوم‌های منتشر شده موسیقی جهان (فوریه 2015)

نوئل گلگر، راكر مطرح بريتانيايي، از سردمداران بريت-پاپ و آلترنيتيو-راك بريتانيا در دهه‌ي 90 و عضو اصلي گروه معتبر و فروپاشيده‌ي Oasis دومين آلبوم خود با گروه تازه‌اش را منتشر كرد. هر آلبوم تازه‌ي برادران گلگر با گروه‌هاي جديدشان، آب سردي است بر اميد طرفداران Oasis كه آنها را بيش از پيش از شكل‌گيري مجدد اين گروه بسيار محبوب، نااميد مي‌كند.

7فاز:
دومين ماه ميلادي سال جديد، پر بود از آلبوم‌هاي خوب و مهم از هنرمندان و گروه‌هاي مطرح قديمي و تازه‌كار، و انتخاب تنها 7 آلبوم از اين مجموعه كار سختي بود و مجبور شديم از آلبوم‌هاي تازه‌ي هنرمندان مهمي همچون دايانا كرال، اندرو برد، ريانون گيدنز، تگزاس، كارل بارات، The bird and the bee، Scorpions، استيو گان، كيد راك، كلي كلاركسون و چندتايي ديگر به دلايل مختلف چشم‌پوشي كنيم تا برسيم به يك ليست هفت تاييِ 7فازي. اين شما و اين آلبوم‌هاي برگزيده‌ي ماه فوريه:

1. Steven Wilson – Hand. Cannot. Erase.
چهارمين آلبوم سولوي استيون ويلسون، موزيسين و تهيه‌كننده‌ي بريتانيايي ژانر پروگرسيو-راك و فرونت‌من گروه مطرح Porcupine Tree كه در اين سال‌ها با بسياري از پروژه‌ها و گروه‌هاي مهم پروگرسيو-راك همكاري كرده، در تاريخ 27 فوريه منتشر شد. اين آلبوم كه از ديد يك زن نوشته شده، بسيار مورد استقبال قرار گرفته و گاردين، All about jazz و چندين رسانه‌ي معتبر ديگر، به آن 5 ستاره‌ي كامل داده‌اند.
امتياز متاكريتيك (تا به حال): هنوز اعلام نشده

2. Suzzanne Sundfor – Ten Love Songs
پنجمين آلبوم استوديويي اين پاپ-استار جوان نروژي، در روز 16 فوريه منتشر شد و حسابي مورد تحسين منتقدين قرار گرفت. او در اين آلبوم با برخي از اعضاي گروه‌هاي الكترونيك-پاپ مطرحي همچون M83 و Royksopp همكاري كرده و با گرفتن 5 ستاره‌ي كامل از گاردين و چند رسانه‌ي معتبر ديگر و رسيدن به صدر بيلبورد نروژ و يكي دو كشور ديگر اسكانديناوي به آلبوم بسيار موفقي تبديل شده است.
امتياز متاكريتيك (تا به حال): 89  از 100

3. Father John Misty – I Love You, Honey Bear
دومين آلبوم سولوي جاشوآ تيلمن با نام هنري Father John Misty، خواننده، سراينده و آهنگساز 33 ساله‌ي سبك ايندي-فولك و عضو سابق گروه‌هاي Saxon Shore و Fleet Foxes در روز دهم فوريه منتشر شد. اين مجموعه براي او يك آلبوم بسيار شخصي و درباره‌ي زندگي و آدم‌هاي زندگي خودش بوده و جزو اولين آلبوم‌هاي سال 2015 محسوب مي‌شود كه با استقبال فوق‌العاده‌ي منتقدين روبرو شده و مثلاً گاردين 5 ستاره‌ي كامل و Spin امتياز 9 از 10 به آن داده‌اند.
امتياز متاكريتيك (تا به حال): 88 از 100

4. Drake – If You’re Reading This, It’s Too Late
چهارمين آلبوم استوديويي اين رپر و موزيسين كانادايي سبك هيپ-هاپ در تاريخ 12 فوريه و بدون اطلاع قبلي از طريق آيتونز منتشر شد. آلبومي كه خود دريك آن را ميكس‌تيپ و نه آلبوم استوديويي خوانده و با رويكرد مثبت منتقدين روبرو شده، به طوري كه رسانه‌هايي مثل گاردين، رولينگ‌استون و تلگراف 4 ستاره از 5 ستاره به آن داده‌اند و از طرف ديگر، رسيدن به رتبه‌ي يك بيلبورد آمريكا و كانادا و رتبه‌ي يك در ميان آلبوم‌هاي R&B بريتانيا، اين مجموعه را به اثر بسيار موفقي تبديل كرده است.
امتياز متاكريتيك (تا به حال): 77 از 100

5. Jose Gonzalez – Vestiges & Claws
آلبوم تازه‌ي اين موزيسين خاص و محبوب سوئدي سبك ايندي-فولك و عضو گروه Junip، پس از مدت‌ها انتظار در روز 17 فوريه منتشر شد. او از صداهاي ويژه‌ي موسيقي فولك امروز محسوب مي‌شود و طرفداران پر و پا قرصي براي خود دارد كه مدت‌ها در انتظار اين آلبوم تازه بوده‌اند.
امتياز متاكريتيك (تا به حال): 71 از 100

6. Noel Gallagher’s High Flying Birds – Chasing Yesterday
نوئل گلگر، راكر مطرح بريتانيايي، از سردمداران بريت-پاپ و آلترنيتيو-راك بريتانيا در دهه‌ي 90 و عضو اصلي گروه معتبر و فروپاشيده‌ي Oasis دومين آلبوم خود با گروه تازه‌اش را منتشر كرد. هر آلبوم تازه‌ي برادران گلگر با گروه‌هاي جديدشان، آب سردي است بر اميد طرفداران Oasis كه آنها را بيش از پيش از شكل‌گيري مجدد اين گروه بسيار محبوب، نااميد مي‌كند.
امتياز متاكريتيك (تا به حال): 67 از 100

7. Imagine Dragons – Smoke + Mirror
دومين آلبوم استوديويي اين گروه پرطرفدار پاپ-راك آمريكايي در روز 13 فوريه منتشر شد و به راحتي خود را به صدر بيلبوردهاي آمريكا، بريتانيا و كانادا رساند. با اين حال، منتقدين چندان از اين آلبوم خوش‌شان نيامده و به طور مثال، تنها 2 ستاره از 5 ستاره، نصيب اين آلبوم از رسانه‌هاي معتبري همچون گاردين، رولينگ استون و بيلبورد بوده است.
امتياز متاكريتيك (تا به حال): 60 از 100

هومان فرزاد يگانه
نظرات
.امين شنبه 16 اسفند 1393 اين بخش معرفي آلبوم‌هاي ماه خيلي به درد بخور و تازه‌است (:
4 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط

استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز