16 نکته درباره فصل سوم سریال House of Cards/ خانه پوشالی: آیا کلر آندروود قربانی بعدی خواهد بود؟

16. فصل سوم شايد آخرين فصل "خانه پوشالي" نباشد.
خبري خوب براي هواداران سرسخت سريال. برخلاف سريال بريتانيايي، شايد نسخه آمريكايي "خانه پوشالي" بيشتر از سه فصل ادامه پيدا كند. ريك كليولند، دستيار تهيه‌كننده در مصاحبه اخير خود گفته است مادامي كه اسپيسي و رايت (در نقش فرانك و كلر آندروود) موافق بازي در اين نقش هستند، نت‌فليكس هم به ساخت سريال ادامه خواهد داد.

7فاز: نت‌فليکس فصل سوم سريال خانه پوشالي را روي فضاي اينترنت پخش کرده. حالا هواداران سريال مي‌توانند قبل از تماشاي آن با خيال راحت به گمانه‌زني درباره سرنوشت کاراکترهاي محبوب خود مشغول باشند. اين سريال غيرقابل پيش‌بيني تا به حال کاراکترهاي دوست‌داشتني و اصلي زيادي را از سر راه برداشته است. يکي از فرضيات اين است که فرانک آندروود (کوين اسپيسي) قرار است کشته شود. در سريال بريتانيايي اورژينال، کاراکتر مرد اصلي به دستور همسر خود و به دست آدمکش استخدامي او کشته مي‌شد. فرانسيس آرکوارت (ايان ريچاردسون) به دست همسرش اليزابث (دايان فلچر) به قصد حفظ ارث و ميراث خود کشته مي‌شد. و اين همان کاري‌ست که کلر (رابين رايت) در حال حاضر به آن مبادرت مي‌ورزد. در سريال اورژينال کاراکتري به نام فرمانده کوردر (نيک بريمبل) آرکوارت را به قتل مي‌رساند. تا اينجا اگر سريال قصد داشته باشد معادلي براي کوردر معرفي کند، اين ميچام (نيتان درو) نزديک‌ترين کارکتر به کوردر، محافظ بي‌احساس آرکوارت است. آيا ميچام مي‌تواند تا کشتن رييس‌جمهور پيش برود؟ با توجه به رابطه نزديکش با رييس جمهور آمريکا و همسر او (آنچنان که در فصل دوم ديده شد) و رمزآلودگي پنهان کاراکترش بعيد نيست اين اتفاق هم بيفتد.
اما سوال اينجاست که نت‌فليکس چقدر مي‌خواهد مسير سريال اورژينال را ادامه دهد. در خيلي از موارد سازندگان سريال مسير اصلي خودشان را طي کردند و اين بار هم ممکن است که گروه نويسندگان پرذوق آن ترجيح بدهند فرانک را زنده نگه دارند. اگر قرار است که يک کاراکتر اصلي براي القاي کمي غافلگيري و رنج کشته شود پس چه کسي از کلر بهتر است؟ سوء‌تفاهم نشود، ما کلر را دوست داريم و نمي‌خواهيم شاهد رفتن‌اش باشيم اما اگر قرار بر زنده ماندن فرانک باشد بنابراين کسي که بايد برود کلر خواهد بود.

در زير 16 نکته درباره فصل سوم را خواهيد خواند:
1. فصل سوم "خانه پوشالي" محدوديت‌هاي داستاني خود را به مبارزه فرا مي خواند.
کوين اسپيسي در مصاحبه‌اش با اي‌نيوز اعلام کرد که ويليمون و ديويد فينچر تهيه‌کننده "قصد دارند ببينند تا کجا مي‌توانند در تاريکي قصه خود پيش بروند و عمق اين تاريکي را بسنجند. هنوز بايد کيلومترها راه برويم، پيش از آنکه خوابمان ببرد."

2. در اين فصل شاهد حضور پررنگ روسيه هستيم.
به ياد داريد که در فصل دوم چقدر صحبت از چين در ميان بود؟ حالا قرار است فصل سوم بيشتر بر روي روسيه تمرکز کند. اول از همه يک کاراکتر روسي ترسناک تازه‌وارد خواهيم داشت. سريال قصد دارد که در روسيه هم فيلمبرداري داشته باشد. مهم‌تر از همه اينکه سازندگان سريال در نظر دارند که صحنه‌هاي مهم را در مقر شوراي امنيت سازمان ملل متحد فيلمبرداري کنند. با اين حال بر اساس گزارش فارن پاليسي، روسيه با در اختيار گذاشتن کامل اين محل مخالفت کرده است و تقاضا دارد که اتاق مذاکره براي جلسات ضروري قابل دسترس باشد.

3. ممکن است که اصلاحات مربوط به قانون ثبت اختراعات آمريکا يکي از داستان‌هاي اصلي اين فصل باشد.
بو ويليمون اعلام کرده "فکر کردم که بهتر است داستاني هم درباره اصلاحات قانون ثبت اختراعات آمريکا داشته باشيم،‌ از نظر من اين موضوع واقعا جذاب است . به نظر من واقعا همين‌طورست. و مي‌خواهم که مردم آمريکا هم فکر کنند اصلاحات مربوط به قانون ثبت اختراعات آمريکا داستان جذابي‌ست."

4. کاراکترهاي جديدي وارد خواهند شد.
به گزارش اي آنلاين کاراکترهاي جديدي در فصل سوم حضور پيدا خواهند کرد. البته هنوز مشخص نيست که اين کاراکترها مثبت يا منفي هستند. تا به اينجا فعلا درباره کاراکتر دکتر بازدر چيزهايي فاش شده است؛ دکتري تقريبا چهل ساله که هوش بسيار بالايي دارد.

5. يک کاراکتر رمزآلود روسي هم حضور خواهد داشت.
به گزارش اي‌آنلاين يکي ديگر از بازيگران جديد مردي روسي به نام آنتو ايوانوويچ خواهد بود، مردي که با کلماتي همچون "ترسناک" و "خوش‌ظاهر" توصيف شده است. همين صفت ترسناک کافيست تا او را رقيبي براي به زير کشيدن آندروود فرض کنيم.

6. آيا رييس جمهور واقعي آمريکا مهمان ويژه سريال خواهد بود؟
اگر همه چيز دست رايت بود شايد از رييس‌جمهور ايالات متحده هم دعوت مي‌کرد. رابين رايت در اين باره توضيح مي‌دهد که "قرار است فردا شب از اوباما بپرسم که آيا حاضر است در يکي از اپيزودها به عنوان مهمان ويژه حضور پيدا کند يا نه." فکر مي‌کنيد ايده نامعقولي‌ست؟ دوباره فکر کنيد! بالاخره هرچه باشد شايعه شده که ميشل اوباما در اپيزودي از سريال "Parks and Recreation"  حضور خواهد داشت و سناتور جان مک‌کين هم که پيش از اين يکبار در اين سريال شبکه ان‌بي‌سي حضور پيدا کرده است.

7. آيا خبري از دولت اسلامي شام و عراق هم خواهد بود؟
آيا خبري از سياست‌هاي اخير آمريکا خواهد بود؟ بهتر است بگوييم آيا داعش هم در اين فصل سريال نقشي خواهد داشت؟ تماشاي اينکه فرانک آندروود با گروه‌هاي افراطي سر و کله بزند چيز خوبي خواهد بود. اسپيسي حتي در دعوت اخيري که به عنوان مهمان در برنامه تلويزيوني " کولبرت ريپورت" از او شده بود پس از اينکه کولبرت درباره اوضاع کنوني روابط بين‌الملل آمريکا از او سوال کرد، با شوخي جواب داد که " يک سگ تا زماني که صداي خرناس‌اش به اندازه کافي مهيب است و ظرف غذايش پر از غذاست و مي‌داند که همه استخوان‌ها کجا دفن شده‌اند لازم نيست دندان‌هايش را نشان بدهد." شايد اين يک راهنمايي زيرکانه درباره فصل جديد سريال محسوب شود. در هر صورت زمان همه چيز را مشخص خواهد کرد.

8. ميچام کيست؟
باديگارد خانواده آندروود در فصل دوم حسابي ما را با تريسام‌اش به همراه فرانک و کلر بهت‌زده کرد. کاراکتري کاملا مرموز که فکر هواداران خود را به اينکه در فصل سوم چه سرنوشتي انتظار او را مي کشد مشغول کرده. نيتان درو در مصاحبه با اينترتينمت ويکلي گفته "فکر نمي‌کنم براي من و تماشاگران کمک کننده باشد که داستان کاراکترم را لو بدهم. هميشه آدم‌هاي زيادي روي زمين هستند که دليل رفتارهايشان را نمي‌دانند."

9. فرانک، کلر را دوست دارد.
رابطه طفره آميز کلر و فرنک هميشه براي تماشاگران جذاب بوده است. آيا اين دو نفر واقعا عاشق يکديگرند؟ اين روابط باز دقيقا چه معنايي مي‌دهند؟ سوالات درباره اين زوج پايان‌ناپذير است. مگر اينکه پرسش و پاسخ توييتري ويليمون بخواهد چيز ديگري به ما بگويد. در ميان سوالاتي که در اين جلسه پرسش و پاسخ توييتري صورت گرفت، ويليمون در پاسخ به سوال "آيا فرانک غير از قدرت چيز ديگري را هم دوست دارد؟" جواب داد که "من فکر کنم او واقعا عاشق کلر است."

10.کاراکتر فرانک آندروود از ابتدا هم قرار بوده سمبلي براي سياست‌‌مداران باشد.
خنده‌هايتان تمام شد؟ اين ادعا واقعيت دارد. طبق گفتگوي ويليمون با اينديپندنت مشخص شد که درباره آندروود کج‌فهمي‌هاي زيادي به وجود آمده است. "آيا هنگامي که دولت در اوضاع خوبي به سر نمي‌برد مي‌توان رفتارهاي مختلف را با اين دستآويز که "هدف وسيله را توجيه مي‌کند" توضيح داد؟ من از انتخابات رسمي آينده‌هاي نزديک طرفداري نمي‌کنم. اما ما در حال تماشاي کسي هستيم که هيچ چراغ قرمزي او را به مضيقه نمي‌اندازد. زماني که فرانک محاصره مي‌شود درنهايت راهي براي خلاصي از موقعيت پيدا مي‌کند. اين براي تماشاگران نوعي کامروايي ايجاد مي‌کند، ما دوست داريم که در زندگي واقعي بيشتر شاهد اينجور چيزها باشيم."

11. ريچل براي هميشه نرفته است.
ريچل براسناهن در يکي از مصاحبه‌هاي اخيرش گفته "من اصلا خبر ندارم که در فصل سوم قرار است چه اتفاقاتي رخ دهد. فکر کنم پايان‌هاي باز زيادي وجود خواهد داشت. همچنين فکر مي‌کنم که اگر ريچل بازگردد همه چيز به شدت جالب خواهد شد، چراکه او در حال حاضر يکي از بزرگترين تهديدها براي فرانک است. او هنوز هم حلقه گمشده ماجراست و مردم کم کم متوجه مي‌شوند که ريچلي هم وجود دارد."

12. زويي بارنز علاقه دارد که به سريال بازگردد.
کيت مارا بازيگر قطعا نمي‌تواند کاراکتر زويي را دوباره زنده کند. اين روزنامه‌نگار در اپيزود اول فصل دوم در طي يک "حادثه" به دست فرانک آندروود کشته شد. مارا در يکي از مصاحبه‌هاي اخيرش درباره اينکه چگونه کاراکترش مي‌تواند به سريال بازگردد صحبت کرده. اما آيا سازندگان سريال اهميتي مي‌دهند؟ احتمالا نه. "من به نوعي درحال لابي کردن بودم که بالاخره به يک شکلي من را در قالب يک کاراکتر جديد به سريال بازگردانند. حاضرم با گريم مصنوعي اين کار را انجام دهم. حتي حاضرم در هيئت يک روح هم ظاهر شوم، اما فکر نکنم چنين اتفاقي بيفتد."

13. آيا داگ واقعا مرده است؟
اگر بخواهيم آخرين اپيزود سريال را در نظر بگيريم بنابراين داگ (مايکل کلي) واقعا مرده است. در اپيزود آخر بدن بي‌جان او را با چشمان کاملا باز بي‌حرکت‌اش ديديم. اين سريال اگرچه تا به حال هيچ‌وقت با مرگ‌هاي دروغين و وقايع رويايي ذهن تماشاگران‌اش را منحرف نکرده است. اما در مصاحبه اخير براسناهن با اينترتينمنت ويکلي، او اطلاعات جديدي درباره آينده اين کاراکتر داده است: "فکر نکنم که هنوز از مرگ او مطمئن باشيم، آن نما به سرعت کات مي‌خورد و فکر کنم هنوز نمي‌توان به طور قطع گفت که استمپر مرده است. مايکل کلي و من درباره دقايق پاياني اپيزود صحبت‌هايي داشتيم، او واقعا از من آتشي بود! {مي‌خندد} صحنه‌هاي ديوانه‌کننده و سختي بود. اما فکر نکنم که تا به حال با هيچ بازيگري که به قدر او مهربان و مثبت‌نگر باشد همکاري داشته‌ام. او فوق‌العاده است. حق ندارد مرده باشد!"

14. مايکل کلي هم اميدوار است که داگ هنوز زنده باشد.
در مصاحبه‌اي با هافينگتون پست کلي ادعا کرده است که هنوز از سرنوشت کاراکترش خبر ندارد. "نمي‌دانم، آن‌ها به شکل رسمي چيزي به من نگفتند. البته شما وقتي قراردادي را با تلويزيون امضا مي‌کنيد آن‌ قراردادها معمولا بلندمدت هستند، بنابراين روي کاغذ آن‌ها هنوز من را در اختيار دارند اما هنوز از چيزي خبر ندارم."

15. بالاخره آيا داگ واقعا مرده است؟
اين آخرين اسپويلر درباره داگ است، قول مي‌دهيم! براسناهن در برابر سوال يکي از هوادارانش در توييتر که نظر او را درباره متن فيلمنامه و کاراکتر او و کشته شدن داگ پرسيده بود جواب داد "واقعا ويران‌کننده بود! اما ريچل بايد يک کاري مي‌کرد. ولي...بيچاره استمپي!" اين توييتر کاملا با مصاحبه اخير اين بازيگر تناقض دارد. در هر حال کمي کجروي هميشه در سريال وجود داشته است، به ياد بياوريد که زويي چگونه با افراد اصلي داستان دچار درگيري‌هاي رسانه‌اي شده بود و بعد در سي دقيقه ابتدايي فصل دوم به راحتي کشته شد.

16. فصل سوم شايد آخرين فصل "خانه پوشالي" نباشد.
خبري خوب براي هواداران سرسخت سريال. برخلاف سريال بريتانيايي، شايد نسخه آمريکايي "خانه پوشالي" بيشتر از سه فصل ادامه پيدا کند. ريک کليولند، دستيار تهيه‌کننده در مصاحبه اخير خود گفته است مادامي که اسپيسي و رايت (در نقش فرانک و کلر آندروود) موافق بازي در اين نقش هستند، نت‌فليکس هم به ساخت سريال ادامه خواهد داد.

ويسنا فولادي
نظرات
مسعود يكشنبه 10 اسفند 1393 کلر آندروود قرباني بعدي؟! مگه اينکه مسعود مرده باشه!
5 1
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبطاستفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز