3 فرضیه جالب درباره اسکار 2015

تحليل‌گران سايت گلددربي مي‌گويند مي‌توانيد ما را ديوانه خطاب كنيد اما هنوز هم فكر مي‌كنيم جايزه بهترين فيلم به «پسربچگي» مي‌رسد و بهترين كارگرداني به الخاندرو گونزالس ايناريتو براي فيلم «بردمن».

7فاز: سه چهار روز بيشتر به مراسم اسکار و مهم‌ترين جوايز سينمايي سال نمانده است. اين آخرين گمانه‌زني‌ها درباره برنده‌هاي مراسم است. سايت گلددربي، مهم‌ترين سايت پيش‌بيني جوايز اسکار و نويسندگانش چند فرضيه جديد مطرح کرده‌اند:

چه کسي در بخش بهترين بازيگر مرد پيشتاز است؟
نامزدهاي بهترين بازيگر مرد: استيو کارل (فاکس‌کچر)/بردلي کوپر (تک‌تيرانداز آمريکايي)/بنديکت کامبربچ (بازي تقليد)/مايکل کيتون (بردمن)/ادي ردمين (تئوري همه چيز)
مايکل کيتون بي هيچ حرف و حديثي اول صف بهترين بازيگران مرد سال گذشته ايستاده بود تا اينکه ماه گذشته در کمال ناباوري جايزه اتحاديه بازيگران سينما به ادي ردمين براي بازي در فيلم بيوگرافيک «تئوري همه چيز» در نقش استفان هاوکينگ داده شد. تحليل‌گران اسکار مجبور شدند در پيش‌بيني‌هايشان تجديد نظر کنند. حالا ردمين که هفته گذشته جايزه بهترين بازيگر مرد بفتا را هم برده، پيشتاز گرفتن اسکار بهترين بازيگر مرد است. در حال حاضر ردمين با اختلاف کمي نسبت به کيتون امتياز بيشتري دارد ولي آيا بقيه رقبايشان را دست کم نگرفته‌ايم؟بخصوص که بقيه نامزدها همگي در نقش شخصيت‌هاي واقعي بازي کرده‌اند و اين چيزي است که داوران آکادمي عاشقش هستند. بخصوص شانس بردلي کوپر اين وسط خيلي زياد است که نقش يک سرباز کهنه‌کار به نام کريس کايل را در فيلم «تک‌تيرانداز آمريکايي» بازي مي‌کند. در نظرسنجي از مردم آمريکا آنها معتقدند بردلي کوپر بيش از بقيه نامزدها شايستگي دريافت اسکار بهترين بازيگر مرد را دارد. حتي اگر داوران آکادمي براي نظر مردم هم اهميتي قائل نباشند بايد توجه کرد که اين سومين‌بار است که بردلي کوپر در اين بخش نامزد مي‌شود. او دو سال گذشته براي فيلم‌هاي «کلاهبرداري آمريکايي» و «کتابچه راهکار اميد» هر دو به کارگرداني ديويد.او.راسل نامزد اسکار بهترين بازيگر مرد شده بود. چيزي که مشخص است امسال احتمال اسکار استيو کارل و بنديکت کامبربچ کمتر از بقيه است هرچند اولي براي نقش‌اش تغيير وزن داشته که از آن موارد موردعلاقه آکادمي است. تحليل‌گران ما همچنان تاکيدشان روي ردمين است اما اگر کيتون يا حتي کوپر برنده شوند هم تعجب نمي‌کنند.

ممکن است «ويپلش» در پنج رشته‌اي که نامزد شده اسکار همه بخش‌ها را به جز بهترين فيلم ببرد؟
نامزدي‌هاي «ويپلش»: بهترين بازيگر مرد مکمل، بهترين فيلمنامه اقتباسي، بهترين تدوين، بهترين ميکس صدا، بهترين فيلم
قطار موفقيت جي.کي.سيمونز در ايستگاه اسکار به بن‌بست نمي‌رسد. مي‌توانيد روي اسکار بهترين بازيگر نقش مکمل مرد کاملا مطمئن باشيد. او از انجمن‌هاي منتقدان، گلدن‌گلوب، بفتا و اتحاديه بازيگران جايزه‌اش را گرفته و حالا هم منتظر اسکارش است. او در نقش معلم موسيقي قلدر و خشن همه را مجذوب کرده است و اگر «ويپلش» هيچ جايزه ديگري نبرد مي‌تواند روي اين يکي حساب باز کند.
در بخش بهترين فيلمنامه اقتباسي کار پيچيده‌تر است. درست که فيلمنامه داميان چزل در ماه‌هاي اخير شانس چنداني نياورده اما يکي از مهم‌ترين دلايلش اين بوده که تا به حال در بخش بهترين فيلمنامه اريجينال بررسي مي‌شده. جايي که رقيبي مثل «بردمن» و «هتل بزرگ بوداپست» داشته است. اينجا رقبايش «بازي تقليد»، «تئوري همه چيز»، «تک‌تيرانداز آمريکايي» و «فساد ذاتي» هستند که فيلمنامه هيچ‌کدام تا امروز درخشش خاصي نداشته است.
«پسربچگي» رقيب «ويپلش» در بخش بهترين تدوين است. به هر دليلي بخواهند فيلم لينکليتر را ناديده بگيرند انتخاب بعدي در اين بخش «ويپلش» خواهد بود.
جايزه ميکس صدا معمولا به فيلمي مي‌رسد که يا صحنه‌هاي اکشن زيادي دارد يا موسيقي زياد. فيلم‌هاي موزيکال يا درباره موسيقي هميشه شانس‌شان در اين بخش زيادتر از بقيه بوده است.

«پسربچگي» و «بردمن» جايزه بهترين کارگرداني و بهترين فيلم را با هم تقسيم مي‌کنند؟
تحليل‌گران سايت گلددربي مي‌گويند مي‌توانيد ما را ديوانه خطاب کنيد اما هنوز هم فکر مي‌کنيم جايزه بهترين فيلم به «پسربچگي» مي‌رسد و بهترين کارگرداني به الخاندرو گونزالس ايناريتو براي فيلم «بردمن». البته در بخش بهترين فيلم رقابت جدي‌تري بين «پسربچگي» و «بردمن» در جريان است اما در بخش کارگرداني جايزه ايناريتو را جدي‌تر مي‌دانند. بعضي‌ها هم معتقدند سناريو ممکن است برعکس شود و لينکليتر جايزه کارگرداني را بگيرد. اما به هر حال اکثريت معتقدند جايزه کارگرداني و فيلم بين «پسربچگي» و «بردمن» تقسيم مي‌شود.

هفت صبح
نظرات
پرهام شنبه 2 اسفند 1393 اسکار بين بوي هود و بردمن تقسيم ميشه
1 1
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز