گزیده نظرات منتقدان درباره هتل بزرگ بوداپست (وس اندرسون)

نيويورك ديلي نيوز - جو نيماير: "ايده‌هاي بزرگتر اندرسون به دليل شادي و جست و خيز زياده از حد او آشفته و گم مي‌شوند. البته نه آنقدر جدي كه لذت تماشاي بوداپست را رقيق كند. شايد فيلمنامه كمي دمدمي مزاج باشد. در هر صورت نتيجه فيلمي‌ست كه بيشتر به بازيگران‌اش متكي‌ست و به كمك آن‌ها همه چيز را جلو مي‌برد."

7فاز:
آخرين فيلم وس اندرسون با ليستي پر از نام‌هاي درخشان مثل رالف فاينس، توني روولوري، اف.موري آبراهام، متيو امالريک، ادرين برودي و ويلم دافو فيلمي‌ست الهام گرفته از نوشته‌هاي نويسنده و نمايشنامه‌نويس اتريشي، اشتفان تسوايگ. داستان فيلم در آلمان مي‌گذرد و درباره مهمانداري عجيب و غريب با بازي فاينس است که در هتلي معروف در اروپا کار مي‌کند.

گزيده نظرات منتقدان مختلف را بر فيلم بخوانيد:
هاليوود ريپورتر - تاد مک‌کارتي: "يک کمدي نامتعارف که در سليقه خود گزينشي عمل مي‌کند. حساسيت‌ها و نگراني‌هاي فيلم مربوط به دوره‌اي خيلي قبل‌تر از اين‌ها مي شود و اين بدين معناست که عميق‌ترين مفاهيم و مقاصد فيلم در جايي خيلي دورتر از خيال فيلم‌بين‌هاي مدرن پرواز مي‌کند. کمپاني فاکس سرچ‌لايت مي‌تواند اميدوار باشد که شوخي‌هاي خشن و گاهي عجيب و غريب فيلم که در زبان و رفتار بازيگراني جورواجور مي‌چرخد بتواند گروهي قابل توجه از تماشاگران را به سوي خود جذب کند، همان تماشاگراني که فيلم قبلي اندرسون، قلمرو طلوع ماه را تبديل به دومين فيلم بزرگ اين کارگردان کردند."

نيويورک تايمز - اي.او اسکات: "نه تنها لذت بردم و متاثر شدم که حالا احترام بيشتري براي اين کارگردان قائل هستم. اين فيلم تاريخ را به شکلي خارق‌العاده به سخره مي‌گيرد و ترسناکي آن را به شوخي‌هايي دلپذير و ژست‌هايي موذيانه تبديل مي‌کند. اگر دوست داريد مي‌توانيد اسم اين را فرار از واقعيت بگذاريد. يا اينکه مي‌توانيد آن را به عنوان يک انتقام هم در نظر بگيريد."

لس انجلس تايمز - کنث توران: "چهار ستاره کامل. فيلم در استفاده از استعاره‌هاي مووي‌هاي قديمي خيره‌کننده عمل مي‌کند. از تعقيب و گريزهاي استادانه طراحي شده تا فرار از راه‌هاي صعب‌العبور و داستان‌هاي ويکتوريايي مثل دومين رونوشت از دومين وصيت‌نامه. اين فيلم بازيگوش و در عين حال نيش‌دار و زننده با اجراي ستودني رالف فاينس داستان افسانه‌اي يک مهماندار هتل و اتحادش با پسرک دربان است و ماجراجويي آن‌ها که به اندازه يک عمر زندگي سرشار از اتفاقات مختلف است."

نيويورک ديلي نيوز - جو نيماير: "ايده‌هاي بزرگتر اندرسون به دليل شادي و جست و خيز زياده از حد او آشفته و گم مي‌شوند. البته نه آنقدر جدي که لذت تماشاي بوداپست را رقيق کند. شايد فيلمنامه کمي دمدمي مزاج باشد. در هر صورت نتيجه فيلمي‌ست که بيشتر به بازيگران‌اش متکي‌ست و به کمک آن‌ها همه چيز را جلو مي‌برد."

تلگراف - تيم روبي: "کساني که هواخواه کارگردان نيستند شايد در مقابل فيلم مقاومت به خرج دهند. اما همه تصورات قبلي آنان به محض تماشا کردن فيلم فرو مي‌ريزد. مشکل اينجاست که فيلم عالي‌ست. ممکن است که واقعا گيج شوخي‌هاي اصيل و خالصانه آن شويد، دقيقا زماني که فکر مي‌کنيد ممکن است خشک و از کار افتاده باشند شما را با موجي تازه از هزارتوي جالب و سرگرم کننده‌‌شان غافلگير مي کنند."

ويسنا فولادي
نظرات
lumiere پنجشنبه 30 بهمن 1393 به به....فيلم درخور
0 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز