آدم‌های واقعی از تصویرشان در فیلم‌های 2014 می‌گویند

جين هاوكينگ: بخش زيادي از فيلم «تئوري همه چيز» به رابطه استيون هاوكينگ با همسرش و آشنايي آنها برمي‌گردد اما جين هاوكينگ حسابي از اين فيلم دلخور است و احساس توهين مي‌كند. فليسيتي جونز نقش جين را در اين فيلم بازي مي‌كند و نامزد جايزه اسكار بهترين بازيگر زن هم شده است.

7فاز:
چهارتا از فيلم‌هاي مطرح فصل جوايز امسال، فيلم‌هاي بيوگرافيک هستند: «تئوري همه چيز» داستان زندگي استيون هاوکينگ و همسرش جين، «بازي تقليد» درباره نقش آلن تورينگ در جنگ جهاني دوم، «فاکس کچر» فيلمي درباره مارک شولتز قهرمان کشتي المپيک و «تک‌تيرانداز آمريکايي» داستان زندگي کريس کايل سرباز نيروي دريايي آمريکا. به جز آلن تورينگ، درباره سه فيلم بيوگرافيک ديگر از طرف آدم‌هاي واقعي که در اين فيلم‌ها به تصوير کشيده شده‌اند، اظهارنظرهايي در روزهاي اخير شد که آنها را مي‌خوانيم:

مارک شولتز: اين قهرمان المپيک چهره محوري فيلم «فاکس کچر» است و حدود يک ماه پيش از بنت ميلر، کارگردان فيلم به شدت عصبي بود و او را «دروغگو» و «کثيف» خطاب کرد چون حاضر به حذف صحنه‌هايي از فيلم که به نظر شولتز با واقعيت انطباق نداشتند، نشده بود. او البته بعدتر از لحن خيلي تندش عذرخواهي کرد اما گفت که از حرفش کوتاه نمي‌آيد. به نظر شولتز فيلم ميلر آزاردهنده از کار درآمده بود. حالا و بعد از اعلام نامزدهاي اسکار، شولتز در توييترش حرف‌هاي ديگري زده است. او از نامزد نشدن چنينگ تيتوم بازيگري که نقش خود شولتز را در «فاکس کچر» بازي مي‌کرد، متعجب شده است و مي‌نويسد: «در حق چانينگ تاتوم جفا شد. او آنقدر خوب است که غيرواقعي به نظر مي‌رسد. واقعا متعجب شدم که نامزد نشد. بنت ميلر بزرگترين کارگرداني است که من تا به حال ديده‌ام. سه برابر چيزي که مي‌گويم جذاب و مسحورکننده است. او يک اسکار طلبکار است. من واقعا نسبت به کاري که در حق او انجام دادم، احساس وحشتناکي دارم. بايد از خداوند پيروي کنم نه آدم‌ها. «فاکس کچر» قرار است به ورزش کشتي کمک کند. چيزهاي مثبت زيادي دارد و نکته منفي واقعا ندارد. وقتي من مشغول مبارزه بودم و ديو در آنجا حضور نداشت واقعا سکانس احساساتي بود. هر کسي اين فيلم را ديده عاشقش شده. اين فيلم مثل يک معجزه است. متاسفم که قبلا گفتم از آن متنفرم. من فيلم را دوست دارم. تفسيري را که از من در فيلم شده دوست دارم و دشمنان را ناديده خواهم گرفت. فکر مي‌کنم مشکلي که داشتم بستر فيلم بود. چيزي که اتفاق افتاد واقعا سخت بود. قتل برادرم. تمام کارنامه کاري‌ام نابود شد. بنت قبل از اين هم از تو عذر‌خواهي کردم. واقعا متاسفم.»

جين هاوکينگ: بخش زيادي از فيلم «تئوري همه چيز» به رابطه استيون هاوکينگ با همسرش و آشنايي آنها برمي‌گردد اما جين هاوکينگ حسابي از اين فيلم دلخور است و احساس توهين مي‌کند. فليسيتي جونز نقش جين را در اين فيلم بازي مي‌کند و نامزد جايزه اسکار بهترين بازيگر زن هم شده است. جين هاوکينگ البته بازي فليسيتي جونز را در نقش خودش خيلي تحسين کرده بود و اين فيلم هم از روي کتابي نوشته خود جين به نام «سفر به بي‌نهايت: زندگي من با استفان» اقتباس شده. کتابي که بعد از جدايي جين از استفان در سال 1995 نوشته شد. جين مي‌گويد: «بخش‌هايي از فيلم حقيقت داشتند. بعضي از آن تجربه‌ها واقعا سخت و طاقت‌فرسا بودند. اما من با آن بخش‌هاي جعلي که خارج از تجربه واقعي من هستند، ارتباط برقرار نمي‌کنم. در اولين ملاقات من با استفان اصلا صحبتي درباره مذهب نکرديم. او فقط به من گفت که کيهان‌شناس است.» جين معتقد است در خيلي از قسمت‌هاي فيلم از نقش او چشم‌پوشي شده است.

تايا کايل: همسر بيوه کريس کايل، تک‌تيرانداز آمريکايي که داستان زندگي‌شان در فيلم «تک‌تيرانداز آمريکايي» به تصوير کشيده شده است، با مجله پيپل درباره فيلم و زندگي‌اش با کريس صحبت کرده است. نقش تايا را در فيلم ايستوود، سي‌ينا ميلر بازي مي‌کند. کريس مشغول همکاري با فيلمنامه‌نويس فيلم، جيسون هال و بردلي کوپر بازيگر نقش خودش بود که واقعه مرگش اتفاق افتاد و بعد از آن تايا مصرانه فيلم را پيگيري مي‌کرد. تايا درباره عوامل فيلم مي‌گويد: «احساس مي‌کنم که انگار قلب همه آنها براي کايل مي‌تپد. واقعا احساس مي‌کنم که آنها کايل را درک مي‌کنند و او را دوست دارند.اولين‌بار که با ميلر، بازيگر نقش خودم بازي کردم واقعا نمي‌دانستم به او چه بگويم. اما بعد از دو سه جمله حسم اين بود که همه چيز خوب است و با هم ارتباط برقرار کرديم. موهبت فوق‌العاده‌اي بود.» تايا براي اينکه مطمئن شود فيلم زندگي همسرش درست ساخته مي‌شود درهاي قلب و خانه‌اش را به روي ايستوود و کوپر باز کرد و همه چيزهايي را که مي‌توانست درباره تک‌تيرانداز مشهور آمريکايي به آنها گفت. حالا تايا معتقد است فيلم پرفروش ايستوود حق مطلب را درباره زندگي همسرش بيان کرده است.

هفت صبح
نظرات
نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط

استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز