7 غافلگیری بزرگ گلدن گلوب 2015

هتل بزرگ بوداپست جايزه را از دستان بردمن در بخش بهترين فيلم كمدي ربود.
پس از دريافت جايزه بهترين فيلمنامه و بهترين بازيگر مرد به نظر آمد كه همه چيز براي بردمن مهيا شده تا جايزه بهترين فيلم سال را هم از آن خود كند. اما هتل بزرگ بوداپست بزرگترين اتفاق غيرمنتظره شب را رقم زد و اندرسون فرصت آن را پيدا كرد كه به روي استيج برود و با اسم بردن از تك تك اعضاي انجمن مطبوعات خارجي هاليوود يكي از بهترين سخنراني‌هاي شب را ارائه دهد. اين اتفاق قطعا باعث شد كه فيلم اندرسون براي حضور در آخرين فاز فصل جوايز چند قدم بلند رو به جلو حركت كند. به خصوص اينكه تا همين چند وقت پيش تنها مي‌توانست يك برنده غيرمترقبه باشد.

ايندي واير:

ميزباني مراسم گلدن گلوب 2015 توسط تينا في و امي پوهلر به خودي خود نکته جالب توجهي نداشت: آن‌ها مثل هميشه پرانرژي بودند (اگرچه صادقانه بگوييم که مي‌توانستند خيلي بهتر هم باشند). اما در بين برندگان نکات غافلگيرکننده و دور از انتظاري ديده شد که ار اتفاقات هيجان انگيز شب مراسم بودند:

هتل بزرگ بوداپست جايزه را از دستان بردمن در بخش بهترين فيلم کمدي ربود.
پس از دريافت جايزه بهترين فيلمنامه و بهترين بازيگر مرد به نظر آمد که همه چيز براي بردمن مهيا شده تا جايزه بهترين فيلم سال را هم از آن خود کند. اما هتل بزرگ بوداپست بزرگترين اتفاق غيرمنتظره شب را رقم زد و اندرسون فرصت آن را پيدا کرد که به روي استيج برود و با اسم بردن از تک تک اعضاي انجمن مطبوعات خارجي هاليوود يکي از بهترين سخنراني‌هاي شب را ارائه دهد. اين اتفاق قطعا باعث شد که فيلم اندرسون براي حضور در آخرين فاز فصل جوايز چند قدم بلند رو به جلو حرکت کند. به خصوص اينکه تا همين چند وقت پيش تنها مي‌توانست يک برنده غيرمترقبه باشد.

آيدا جايزه بهترين فيلم خارجي زبان را به لوياتان باخت.
آيداي لهستاني قطعا در بين مدعيان جدي‌ترين آن‌ها بود اما گلوب در عوض جايزه‌اش را به سمت روسيه‌ پرتاب کرد. لوياتان به کارگرداني اندري زوياگينتسف که پيش از اين هم در جشنواره فيلم کن برنده جايزه شده بود گلدن گلوب امسال را هم به چنگ آورد تا مسيرش را به سوي اسکار راحت‌تر طي کند.

چگونه اژدهاي خود را تعليم دهيد 2 در بخش بهترين فيلم انيميشن فيلم لگو را زمين زد.
واقعا يکي از آن چيزهايي که به آن مطمئن بوديم برنده شدن فيلم لگو بود. اما کوين هارت با اعلام برنده بهترين فيلم انيميشن سال ثابت کرد که اشتباه گمان مي‌کرديم. فيلم لگو اگرچه هنوز يک مدعي جدي در اسکار باقي خواهد ماند اما گلوب باعث شد که همه چيز ديگر تبديل به يک مسابقه شود.

جوآن فروگات براي بازي در سريال دانتون ابي موفق به دريافت جايزه شد.
اگر از هرکسي بپرسيد که شانس چه کسي براي دريافت جايزه بهترين بازيگر مکمل زن در بين سريال‌هاي تلويزيوني کمتر بود به احتمال زياد بيشتر از همه نام جوآن فروگات را خواهيد شنيد. گلوب هميشه عادت داشته جايزه اش را بين سريال‌هاي فصل اولي تقسيم کند نه اينکه تازه در فصل پنجم به يکي از آن‌ها بپردازد. اما با اين وجود فروگات در رقابت با اوزو ادوبا و اليسون جني پيروز ميدان شد و يکي از خيره‌کننده‌ترين سخنراني‌هاي شب را هم ارائه داد.

ترنس پرنت بالاتر از نارنجي مد تازه است ايستاد.
شبکه تلويزيوني آمازون در پي شکست شبکه نت‌فليکس توانست جايزه بهترين سريال کمدي را براي ترنس پرنت به چنگ بياورد. از طرف ديگر بازيگر اين سريال، جفري تامبور هم با دريافت جايزه بهترين بازيگر توانست از ريکي گراويس (براي بازي در دِرک) جلو بزند . اگرچه يکي از جايزه‌هاي گلوب به خانه پوشالي هم رسيد اما راي دهندگان قطعا تقدير خوبي از ترنس پرنت به عمل آوردند که بدون شک لايق آن بود.

جينا رودريگز براي بازي در سريال جين باکره موفق به دريافت جايزه شد.
يکي از تحسين‌برانگيزترين سخنراني هاي شب قطعا مربوط به جينا رودريگز تازه‌وارد بود. او موفق شد که بر رقيبان ديگري مثل جوليا لوييس-دريفوس، ادي فالکو، لنا دانهام و تيلور شيلينگ غلبه کند و براي بازي در سريال شبکه سي‌دبليو جايزه بهترين بازگر زن را به خانه ببرد. اين اولين باري بود که اين شبکه موفق به دريافت جايزه گلدن گلوب مي‌شد و همين باعث شد که توجه سريال‌بازها روي عنوان کمتر ديده شده جين باکره متمرکز شوند.

ويسنا فولادي
نظرات
جوان ايراني جمعه 26 دي 1393 امکانش هست که کنار ترجمه نام هاي فيلم ها و سريال نام اصلي اون ها رو هم در پرانتز بنويسيد؟
2 1
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز