بازگشت مایکل مان به سینما بعد از شش سال/ سه فیلم مهمی که ماه ژانویه در سینماهای جهان اکران می‌شوند

آخرين فيلم‌هاي مان، «ميامي‌وايس» و «دشمنان مردم» كه با بودجه زيادي هم ساخته شدند، نتوانستند حتي در گيشه هم موفق شوند. نقدهاي منتقدان هم نه خيلي ستايش‌آميز بود و نه خيلي منفي.

7فاز:
سال 2015 شروع شده و از همين اول کار سينماها منتظر چند فيلم و فيلمساز مهم هستند. بعضي از اين آثار پيش از شروع سال اکران محدودي داشته‌اند تا بتوانند طبق قوانين اسکار جزو فيلم‌هاي سال 2014 قضاوت شوند و حالا نوبت اکران گسترده‌شان رسيده و بعضي ديگر براي اولين‌بار روي پرده سينماها مي‌روند و آدم‌هاي بزرگي هم در تيتراژ اين فيلم‌ها حضور دارند. به گزارش ايندي‌واير اين فهرست جذاب‌ترين فيلم‌هايي است که ژانويه 2015 در سينماهاي جهان اکران مي‌شوند:

بلک‌هت (کلاه‌ سياه)/ آدم مهم: مايکل مان
مردي از زندان آزاد مي‌شود تا به قدرت‌هاي آمريکا و چين کمک کند رد يک جرم سايبري را در فضاي مجازي بگيرند. اين جست‌وجوي خطرناک آنها را از شيکاگو تا هنگ‌کنگ مي‌برد.
شش سال از آخرين فيلم مايکل مان، «دشمنان مردم» گذشته که تريلري جنايي و بازسازي يک فيلم کلاسيک خيلي مشهور بود. فيلمي که نتوانست طرفداران اين کارگردان بزرگ را تمام و کمال راضي کند و حالا نوبت يک تريلر جنايي ديگر است که اين‌بار همه چيزش معاصر است حتي راه‌هاي جنايت. آخرين فيلم‌هاي مان، «ميامي‌وايس» و «دشمنان مردم» که با بودجه زيادي هم ساخته شدند، نتوانستند حتي در گيشه هم موفق شوند. نقدهاي منتقدان هم نه خيلي ستايش‌آميز بود و نه خيلي منفي. مان مثل خيلي از کارگردانان بزرگ ديگر مانند اسکورسيزي سراغ مديوم تلويزيون رفت و سريالي به نام «شانس» را تهيه کرد که آن هم موفق نبود و بعد از يک فصل نمايش‌اش کنسل شد. اما همه اين‌ها دليل نمي‌شود که عاشقان فيلم‌هايي چون «مخمصه»و «نفوذي» منتظر پروژه جديد اين فيلمساز نباشند. کريس همسورث نقش اول را بازي مي‌کند. هنوز هيچ‌کس اين فيلم را نديده. فيلمي که ظرف ده روز آينده اکران مي‌شود.

فروتنانه/ آدم مهم: آل پاچينو و فيليپ راث
درباره يک بازيگر پا به سن گذاشته که زندگي درستي ندارد و با ورود يک نفر به زندگي‌اش همه چيز برايش زير و رو مي‌شود.
فيلمي از بري لوينسون کارگردان اسکاري که البته در جشنواره ونيز به نمايش درآمد و طبق نقدها متوسط ارزيابي شد اما باز هم نمي‌شود جلوي اشتياق تماشاگران را براي ديدن آخرين فيلم بازيگر کهنه‌کار سينما، آل پاچينو گرفت. گرتا گرويگ بازيگري که در فيلم «فرانسس ها»(محصول 2013) خيلي مورد توجه قرار گرفت در اين فيلم نقش روبه‌روي پاچينو را بازي مي‌کند.

هنوز آليس/ آدم مهم: جوليان مور
اليس هاولند زن متاهل خوشبختي است که سه بچه دارد. او استاد زبان‌شناسي است و همه چيز بر وفق مرادش تا اينکه يک مشکل بزرگ برايش به وجود مي‌آيد. دچار بيماري فراموشي کلمات مي‌شود و حالا بايد خودش و خانواده‌اش با اين موضوع کنار بيايند.
فيلم به صورت خيلي محدود اواخر سال 2014 اکران شد تا بتواند در رقابت‌هاي اسکار شرکت کند. اصلا دليل مهم شدن‌اش همين است که جوليان مور را بخت اصلي گرفتن اسکار بهترين جايزه زن امسال مي‌دانند وگرنه کارگردانان فيلم ريچارد گلتزر و واش وستمورلند را کسي نمي‌شناخت. فيلم برمبناي يک رمان ساخته شده و جوليان مور را در جوايز گلدن‌گلوب هم نامزد دريافت جايزه کرده است. اين فيلم همزمان با فيلم مايکل مان به صورت گسترده در ماه ژانويه اکران مي‌شود و بايد ديد اکشن جنايي مردانه برنده گيشه مي‌شود يا درام زنانه.
...............
اين مطلب قبلا در هفت صبح کار شده است.

هفت صبح
نظرات
سيدني پروسر شنبه 20 دي 1393 مايکل مان اونيه که مدام دلم مي خواد براش بيا به بالينم بخونم! (چشم ايروينگ روزنفيلد روشن)
2 1
پاسخ
شهميرازد شنبه 20 دي 1393 از بس بد سليقه تشريف داري
شهميرزاد شنبه 20 دي 1393 ببخشيد اشتباه شد. اين كامنت براي ايندي واير بود

مانيسم شنبه 20 دي 1393 مايکل مان نابغه سينماي جهان
1 1
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز