گزیده نظرات منتقدان درباره The Interview/ مصاحبه (سث روگن، اوان گلدبرگ)

تايم - ريچارد كورليس: "جدا از شجاعتي كه در اين فيلم وجود دارد، اين ساده‌ترين شكل مضحك روگن است كه سعي دارد خودش را با كارهاي بامزه از دل مشكلات بيرون بكشد. و منظورمان درمقايسه با همه فيلم‌هايي‌ست كه روگن به نوعي در آن‌ها دخيل بوده: ناكد آپ، سوپر بد، پاين‌اپل اكسپرس، همسايه‌ها، اين آخرشه و... . روگن همان توده درهم و برهم هميشگي‌اش درباره بي‌حرمتي‌هاي جنسي و رفاقت مردانه ارائه مي‌دهد.

7فاز:
مصاحبه با بازي جيمز فرانكو و سث روگن داستان دو مجري تلويزيوني‌ست كه به دستور مامور سي‌آي‌اي ( با بازي ليزي كاپلان) مامور ترور كيم جونگ-اون؛ رهبر كره شمالي (بازي رندال پارك) مي‌شوند.
پس از تهديد‌ كره شمالي، كمپاني سوني و ديگر سينماهاي اصلي آمريكا تصميم به لغو نمايش مصاحبه گرفتند. به هر حال پس از مدتي تصميم‌ها عوض شد و بليت نمايش فيلم در سطح سينماهاي مستقل به فروش رسيد و اين شد كه فيلم در روز كريسمس به نمايش درآمد. علاوه بر اين سايت يوتيوب، گوگل پلي، ايكس باكس و سوني هم با پخش فيلم موافقت كردند.

نظر منتقدان مختلف را درباره فيلم بخوانيد:
هاليوود ريپورتر - تاد مك‌كارتي: "به شدت كم عمق . كمدي طغيان‌كننده و نامعلوم كه هدفي در دسترس اما نگران‌كننده يا همان كيم جونگ اون را نشانه رفته است. در تاريخچه دور و دراز كمدي‌هاي سياسي اين يكي به هيچ وجه به پاي عناوين ديگري مثل بورات يا  تيم آمريكا: پليس جهاني نمي‌رسد. شايد مصاحبه تنها در حد برنامه‌ زنده شنبه شب‌ها باشد كه در خوراكي درهم از جنسيت، مخدرات و شوخي‌هاي تلويزيوني، موقعيت‌هاي خنده‌آور هم دارد اما در حد متوسط گروه‌هاي دوستي رفقاي دبيرستاني."
علاوه بر اين اگر شما هم دست روي موضوعي به تحريك‌كنندگي موضوع مصاحبه بگذاريد بايد با همه اتفاقات پس از آن هم دست و پنجه نرم كنيد. اينجا اما بيش از همه‌چيز مفاهيم ساده‌انگارانه وجود دارد تا اينكه بخواهد پيامدي در دنياي واقعي هم داشته باشد. بگذاريد بگوييم فقط حس باحال بودن و اردنگي زدن دارد. حتي اگر يك بخش از فيلم به شكلي صادقانه بخواهد نقاط منفي كره شمالي را پررنگ كند (قحطي، جنگ‌طلبي، نگرش ارتدوكسي و...) اما بخش بزرگتر آن به درشت‌نمايي‌هاي جنسي، نابالغي، از خود متشكري و بي‌حرمتي مي‌گذرد. در كنار روگن و فرانكو، پارك هم هيجان و انرژي زيادي به وظيفه پرمخاطره‌اش تزريق مي‌كند و حتي در بعضي صحنه‌ها شباهت سرسام‌آوري به رهبر واقعي كره شمالي پيدا مي‌كند."

تايم - ريچارد كورليس: "جدا از شجاعتي كه در اين فيلم وجود دارد، اين ساده‌ترين شكل مضحك روگن است كه سعي دارد خودش را با كارهاي بامزه از دل مشكلات بيرون بكشد. و منظورمان درمقايسه با همه فيلم‌هايي‌ست كه روگن به نوعي در آن‌ها دخيل بوده: ناكد آپ، سوپر بد، پاين‌اپل اكسپرس، همسايه‌ها، اين آخرشه و... . روگن همان توده درهم و برهم هميشگي‌اش درباره بي‌حرمتي‌هاي جنسي و رفاقت مردانه ارائه مي‌دهد. البته ستاره‌هاي كمي‌هم مي‌توانند لذتي را كه فرانكو در تبديل شدن مردي احمق به مردي مشهور به تماشاگر مي‌دهد ايجاد كنند. اما پيچيده‌ترين كاراكتر همان كيم است. كه پارك فوق‌العاده آن را بازي كرده است. مصاحبه همه بي‌فكري و افراطي گري‌هايي را كه باعث شده دست دخالت رژيم كره شمالي به فيلم‌هاي هاليوودي باز شود نمايش مي‌دهد."

تايم اوت نيويورك - ديويد ارليچ:‌ "تلفيقي از ديكتاتور و حرامزاده‌هاي بي‌آبرو كه درنهايت پاياني شبيه به هر دو دارد. اين بازي پارك است كه روتيني احتمالي را تبديل به چيزي واقعا راديكال و ارضاكننده مي‌كند. او از كيم فردي از بيخ و بن ديوانه و عقده‌اي مي سازد كه مسائل رواني زيادي هم از سوي پدرش بر او تحميل شده. او خط باريك بين سلبريتي باز بودن و بت‌پرستي را ترسيم مي‌كند و پارك از بهترين انتخاب‌هاي روگن براي اين فيلم است و اين حجم از بچگانه بودنش عجيب است. به بامزگي همسايه‌ها يا اين آخرشه، اين فيلم جايگاه روگن را به عنوان جاه‌طلب‌ترين كمدين جريان اصلي هاليوود تثبيت مي‌كند."

نيويورك ديلي نيوز - جو نايمر: "اتحاد روگن و فرانكو در سومين همكاري مشترك‌شان فوق العاده است. چنين وفاق و سازگاري‌اي كمياب است. اشتباهات جغرافيايي سياسي به كنار؛ با اين حال مصاحبه غوغا مي‌كند. و هربار كه در دنياي شوخي‌هاي نوجوانانه قدم مي‌گذارد قدم بعدي‌اش را بلند و به سوي دنياي يك هجو پخته و جدي طي مي‌كند. چقدر بد كه ديكتاتورها و تروريست‌ها خود نمي‌دانند كه اينقدر خنده‌دار هستند. چرا كه مصاحبه اين چنين است."

وال استريت ژورنال - جو مورگنسترن: "كمدي دو رفيق كه از نظر آن‌ها در چركي و كثيفي نوعي زيبايي وجود دارد. چيزي كه غافلگيركننده‌ست اين است كه هيچ كدام از اتفاقات فيلم در دنياي واقعي باورپذير نيستند. در دنياي فيلم هيچ بحث و منازعه‌اي وجود ندارد. تماشاي مصاحبه از ابتدا تا پايان يك شكنجه است."

ويسنا فولادي
نظرات
پونه پنجشنبه 18 دي 1393 انقدرا هم که ميگن فيلم بدي نيست..جيمز فرانکوش خيلي دوست داشتني
0 1
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط

استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز