بهترین ترانه‌های موسیقی ایران در سال 1393/ بخش دوم: مسیحا از حسام‌الدین سراج

مسيحا آخرين آلبوم سراج كه اخيرا منتشر شده كار يكدست و استانداردي در حوزه موسيقي سنتي است كه گل سرسبد قطعاتش، ترك مسيحا است. البته سراج هنوز از توانايي‌هايش به صورت كامل استفاده نمي‌كند و كارهايش بيشتر تخت هستند و بي‌فراز و فرود.

7فاز:
مسيحا از حسام‌الدين سراج
چرا مهم است؟ ميان آنهايي که به موسيقي سنتي علاقمندند حسام‌الدين سراج سال‌هاست که تبديل به نام مهمي شده و با هر آلبوم جديد هم نشان مي‌دهد که دارد پخته‌تر از قبل مي‌شود: هم صدايش و هم مجموعه موسيقي و ترانه‌اي که به بازار مي‌دهد.

درباره مسيحا: (مژده اي دل که مسيحا نفسي مي‌آيد) مسيحا آخرين آلبوم سراج که اخيرا منتشر شده کار يکدست و استانداردي در حوزه موسيقي سنتي است که گل سرسبد قطعاتش، ترک مسيحا است. البته سراج هنوز از توانايي‌هايش به صورت کامل استفاده نمي‌کند و کارهايش بيشتر تخت هستند و بي‌فراز و فرود. همين هم قضاوت در مورد آلبوم استانداردش را مشکل مي‌کند. اما اگر مي‌خواهيد نماي کلي از کل آلبوم داشته باشيد قطعه مسيحا را گوش کنيد.
...............
اين مطلب قبلا در هفت صبح کار شده است.

هرمز سلامي
نظرات
س.ي.ه دوشنبه 15 دي 1393 جناب اباذري اميدوارم حرفهاي منو ببيني وتا آخر بخوني همان طور که ما بصحبتهاي شما گوش کرديم. من بمدت 8 سال موسيقي سنتي کارکردم و تعصب شديدي به سازم و سبک موسيقيم داشتم بحدي که قادر بگوش کردن هيچ نوع موسيقي ديگري نبودم. زمانيکه استادم بهم گفت تو ديگه بهتره براي خودت تدريس بزاري وتدريس کني يه استراحت چند ماهه به خودم دادم و مدتي ديگر موسيقيها رو البته تجربه کردم و گوش کردم والان خوشحالم که ديگه تعصب مسخره اي نسبت به فقط يک نوع موسيقي ندارم چون تو اين مدت ياد گرفتم هر نوع موسيقي قوي قابل تقدير و گوش دادنه و الان که3 ساله از اون موقع ميگذره باصداي مرحوم پاشايي آشنا شدم وتوي اين مدت بجرعت ميگم در موسيقي پاپ صدا به نرمي و بقول اهالي سنتي به مخملي پاشايي نشنيدم وتعجب من از اينه شما هيچ گونه تجربه حرفه ايي در زمينه موسيقي ندارين ولي خيلي ر احت اول به موسيقي بعد به آقاي پاشايي توهين کردين اميدوارم اشتباه خودتونو متوجه بشين و کتبا از اهالي موسيقي عذرخواهي کنيد
1 1
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط








































استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز