Interstellar/ میان ستاره‌ای (کریستوفر نولان) هفته آینده به نمایش عمومی درمی‌آید

هاليوود ريپورتر: انتظارها براي ديدن كنجكاوي‌برانگيزترين فيلم امسال بالاخره به پايان مي‌رسد. فرش قرمز ميان ستاره‌اي كريستوفر نولان پهن شد. مهم نيست كه از طرفداران نولان هستيد يا نه، امسال فيلم او حتي بيشتر از فيلم دختر گمشده ديويد فينچر يا فساد ذاتي پل تامس اندرسون سر و صدا كرده است و همه منتظرند تا از هفته ديگر كه فيلم اكران عمومي شد نظر منتقدان و مخاطبانش را بدانند تا پيش‌بيني‌ها براي نامزدي‌هاي آن در اسكار جدي‌تر شوند.

7فاز:
انتظارها براي ديدن کنجکاوي‌برانگيزترين فيلم امسال بالاخره به پايان مي‌رسد. فرش قرمز ميان ستاره‌اي کريستوفر نولان پهن شد. مهم نيست که از طرفداران نولان هستيد يا نه، امسال فيلم او حتي بيشتر از فيلم دختر گمشده ديويد فينچر يا فساد ذاتي پل تامس اندرسون سر و صدا کرده است و همه منتظرند تا از هفته ديگر که فيلم اکران عمومي شد نظر منتقدان و مخاطبانش را بدانند تا پيش‌بيني‌ها براي نامزدي‌هاي آن در اسکار جدي‌تر شوند. به نقل از هاليوود ريپورتر، کريستوفر نولان کاراکترهايي را که آن هاتاوي و متيو مک‌کاناهي نقش‌شان را بازي مي‌کنند، به فضا برده است اما همه گروه بازيگران به شدت بر اين باورند که اين فيلم فقط درباره فضا نيست بلکه اثري درباره مهم‌ترين احساسات انساني و روابط بين آدم‌هاست.
جسيکا چستين، از بازيگران فيلم که در افتتاحيه آن حضور داشت گفت: من فکر مي‌کردم که اين قرار است يک فيلم ماجراجويانه فضايي باشد، اما ميان ستاره‌اي چيزي فراتر از اين است. راستش در مرکز قصه، اين فيلمي درباره عشق است. فيلمي درباره رابطه دختر و پدري. کريس و متيو هردويشان پدر هستند. و من فکر مي‌کنم براي کريس اين قضيه داستان پدرانه خيلي به او نزديک بود. خود چستين در ميان ستاره‌اي نقش دانشمندي را بازي مي‌کند که از فضا به زمين برگشته و تلاش مي‌کند تا نوع بشر را نجات دهد.
فيلم ميان ستاره‌اي داستان کاراکترهاي مک‌کاناهي و هاتاوي است که هدف‌شان رفتن به فضاست و تلاش دارند خانه جديدي براي بشريت پيدا کنند. مک‌کاناهي يک دختر و پسر دارد که آنها را پشت سر، روي زمين گذاشته است.
بازيگر اسکاري فيلم باشگاه خريداران دالاس به هاليوود ريپورتر گفته است که آن پرتابي که او را به سمت فضا، سياره‌هاي جديد و ماجراهايي فرستاده که زندگي‌اش را تهديد مي‌کردند، چالش بزرگي بوده است. او گفت که بعد از تمام شدن فيلمبرداري ميان ستاره‌اي به خواب خيلي خيلي طولاني رفته بود: به بدنم و به ذهنم استراحت دادم. براي چيزي حدود 10 روز استراحت کردم. براي اينکه اين فيلم شبيه يک سفر طولاني بود. کار واقعا سختي بود.
در مراسم افتتاحيه در سينماي TCL چيني مک‌کاناهي، نولان، چستين و هاتاوي در کنار بقيه عوامل فيلم مانند هانس زيمر، وس بنتلي و تهيه‌کنندگان ميان ستاره‌اي، برد گري از پارامونت و کوين سوجي‌هارا از برادران وارنر حضور داشتند. بعد از نمايش فيلم، بازيگران و مهمانان مراسم در مهماني در دابي تياتر شرکت کردند.
جاناتان نولان، برادر کريستوفر نولان که در همه فيلم‌هاي او به عنوان فيلمنامه‌نويس حضور داشته و دارد در حقيقت فيلمنامه ميان ستاره‌اي را براي استيون اسپيلبرگ نوشته بود. خودش مي‌گويد: وقتي برادرم قرارداد کارگرداني اين فيلم را امضا کرد مي‌دانستم که او چرخش منحصر‌به‌فردي در فيلم به وجود خواهد آورد و فيلمنامه را در بزرگترين مقياس ممکن کارگرداني مي‌کند. اين نکته مشترک کريستوفر و استيون اسپيلبرگ است: التزام به ساختن فيلم به روش‌هاي قديمي و در بزرگترين سطحي که امکانش وجود دارد.
زماني که فيلم کمپاني برادران وارنر و پارامونت بالاخره تمام شد، جاناتان نولان که براي هشت سال روي اين فيلمنامه کار کرده بود يک نکته مشترک با برادرش و مک‌کاناهي ستاره فيلم پيدا کرد: حالا او هم يک پدر بود.
جاناتان نولان مي‌گويد: فيلم درباره خانواده‌ها و فرزندان‌شان است. وقتي شروع به نوشتن آن کردم، بچه نداشتم. حالا دختر کوچکي دارم که يک‌ساله است درنتيجه ديدن اين فيلم تجربه کاملا متفاوتي براي من از نظر احساسي است.
ميان ستاره‌اي از تاريخ 7 نوامبر(16 آبان) در سينماهاي جهان اکران مي‌شود. کريستوفر نولان تا به حال سه بار نامزد جايزه اسکار شده و خيلي‌ها پيش‌بيني مي‌کنند با ميان ستاره‌اي که حال و هوايي شبيه جاذبه، رکورددار اسکار سال گذشته دارد بتواند امسال بالاخره اسکار را بگيرد. به خصوص که مک‌کاناهي، ستاره اول فيلم هم بازيگر اسکاري سال گذشته است.
.........................
اين مطلب قبلا در هفت صبح کار شده است.

صوفيا نصرالهي
نظرات
نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز