در آستانه شروع فصل هفتم، بازیگران «بازی تاج و تخت» از سرنوشت کاراکترها و جرج آر.آر مارتین از رابطه‌اش با گردانندگان آن می‌گویند

فصل هفتم جنگي را با خود به همراه مي‌آورد كه از نبرد ميان حرامزاده‌ها در فصل ششم هم بزرگتر و به اين ترتيب ركورددار بزرگترين جنگ «بازي تاج و تخت» خواهد بود. 
7فاز: هاليوود ريپورتر در كمتر از 72 ساعت مانده به پخش اولين اپيزود از فصل هفتم «بازي تاج و تخت» در مصاحبه‌اي با گروه بازيگران آن از چيزهايي مي‌پرسد كه هواداران اين محصول شبكه  HBO  مي‌توانند از اين فصل  انتظار داشته باشند. بيشتر پاسخ‌ها  وارياسيون‌هايي از يك تم هستند: سرعت پيشروي داستان بيشتر شده ، خطوط داستاني به شكلي غيرقابل‌منتظره تلاقي خواهند داشت و پايان بازي  خيلي زود پيش چشمانمان خواهد بود.  با اين حال برخي از بازيگران چيزهاي جالب توجه‌اي درباره اين فصل با ما در ميان گذاشته‌اند.
ليام  كانينگهام (سر داوس) براي نمونه از نشانه‌هاي قابل تأملي حرف مي‌زند: "يكي از چيزهايي كه به ويژه مايلم به آن اشاره كنم آن قضيه آتش و يخ بين جان و دني و همه آن ماجراست... دني به وستروس آمده، جان در وستروس است. به نحوي عادي شده كه هيچ‌كس با آن مخالفتي ندارد.  افراد با هم متحد مي‌شوند. دقيقا چه كساني؟ اين را به شما نخواهم گفت."
 و مثل گذشته شنيدن از هيجان بازيگران فصلي كه در آن همه چيز به نقطه اوج خود رسيده جذاب است. آيزاك همپستد- رايت (برندون استارك) در اين باره مي‌گويد: "ديوانه‌وار است. ما تمام مدت با دو واحد فيلمبرداري در بلفاست بوديم. هر روز. انگار يك سكانس غول‌پيكر را فيلمبرداري مي‌كرديم."
گوئندلين كريستي (بريين)  از طرفي درباره خطوط داستاني تا به اين‌جا ناتمام كاراكترها مي‌گويد: "چيزهاي پيچيده زيادي وجود دارند كه بالاخره بايد به جوابي شفاف درباره‌شان رسيد. ما بر روي داستان خيلي حساب مي‌كنيم.  نوعي شفاف‌سازي چيزي است كه خواهانش هستيم. حتي اگر كاملا ارضا‌يمان نكند." 
البته تفاوت ميان يك نتيجه‌گيري غيردلخواه و يك نتيجه‌گيري غم‌انگيز اما سزاوارانه كاملا وابسته به طرز تفكر شخص است. بازيگران ديگر اين اطمينان را به ما داده‌اند كه پايان شايد نزديكتر باشد (و در اپيزودهاي كمتر) اما قطعا در حد انتظارات خواهد بود. جان بردلي (سمول تارلي) در گفت و گوي با هاليوود ريپورتر اضافه كرده است: "اگر درباره نحوه عملكرد تلويزيون چيزي بدانيد حتما دقت كرده‌ايد كه «سوپرانوها» آن دو فصل كوتاه‌شده را داشت و «بركينگ بد» آن وقفه بين فصل را. به محض فهميدن هفت و شش اپيزودي بودن دو فصل بعدي از  قراردادهاي مرسوم در تلويزيون پي مي‌بريد كه به قله داستان نزديك مي‌شويد."
كيت هرينگتون هم درباره چالش‌هاي غير وايت‌واكري كه جان در اين فصل با آن‌ها روبه‌روست در گفت و گو با ايندي‌واير مي‌گويد: "فكر مي‌كنم سانسا بي‌شباهت به هركس ديگري قادر به خم‌كردن اوست. او جان را آتشي مي‌كند، در مواقعي حرف مي‌زند  كه ساكت‌بودنش بيشتر به نفع جان است. مشكل جان اساسا يك چيز است: او يك رهبر است، و سانسا او را محك مي‎‌زند، و به عنوان يك رهبر شما تحمل زير سوال رفتن را نداريد. ولي وقتي طرف خواهرتان باشد كار زيادي از دست‌تان برنمي‌آيد. چكار مي‌توانيد بكنيد؟ خواهرتان را تنبيه كنيد يا دارش بزنيد؟ بنابراين اين مشكل واقعي است و سانسا هم اين را مي‌داند.  اما مي‌داند از جهات زيادي از جان باهوش‌تر است."
او ادامه مي‌دهد: "بسياري از كساني كه منتظر ملاقات‌شان با يكديگر بوديد سرانجام در اين فصل به هم مي‌رسند. اين چيز بزرگي براي هواداراني است كه به تماشاي اين همه فصل از سريال نشستند. بالاخره به چيزي كه مي‌خواستند امسال خواهند رسيد."
كانلث هيل (وريس) درباره شتاب داستان در اپيزودهاي باقي‌مانده مي‌گويد: "لطفا حس نكنيد سرتان بي‌كلاه مانده است. شايد فكر كنيد  به جاي دو فصل ده اپيزوده، يك هفت تايي و يك شش تايي گيرتان مي‌آيد، اما واقعا، كل اپيزودهاي باقيمانده بنا بود ده تا باشد، نه سيزده تا."
در گفت و گويي با دنيل د آداريو در مجله تايم، نويسنده اين منظومه، جرج آر.آر مارتين اطلاعاتي را درباره ميزان نفوذش در سريال و واكنش هواداران در طي اين سال‌هاي متغير در ميان گذاشته است. او صحبت‌هايش را با عبارتي كه پيش‌ از اين هم از او شنيده‌ايم شروع مي‌كند: 
"سريال، سريال است و حالا با رسيدن به اين نقطه از دريچه‌اي مجزا تنفس مي‌كند. من در سريال دخيل هستم، از ابتدا بوده‌ام. اما تمركز من بايد روي كتاب‌ها باشد. پيش از آغاز كار بر روي سريال من به مدت 16 سال با اين كاراكترها و اين جهان زندگي مي‌كردم. آن‌ها كاملا در ذهن من ثابت هستند و من چيزي را  بخاطر سريال  يا واكنش‌هاي به آن يا تصورات هواداران تغيير نخواهم داد. فقط هنوز در حال نوشتن داستاني هستم كه در اوايل دهه 90 شروع‌اش كردم."
جرج با مناقشه‌ها بيگانه نيست- زماني كه چيزي در سطح جهاني به اين شهرت مي‌رسد مردم همواره واكنش‌هاي متفاوت و پرشوري نسبت به سويه‌هاي مختلف فرم هنري دارند. در اين مورد، جرج زماني كه از او درباره غافلگير شدنش از واكنش به تهاجم جنسي‌اي كه زنان در داستان‌هاي او تحمل مي‌كنند مي‌پرسند اينگونه از خود دفاع مي‌كند:  
"فكر نمي‌كنم انتقادات حقيقي يا درخور باشند. مي‌دانم هركس حق اظهارنظر دارد اما... من يك داستان جنگي نوشته‌ام كه از اساس همان جنگ رزها است. جنگي صد ساله.  آن‌ها در عنوان هرچيزي كه براي من الهام‌بخش بوده لغت "جنگ" را آورده‌اند. و زماني كه كتاب‌هاي تاريخي را مي‌خوانم، تجاوز جزئي از تمام اين جنگ‌ها بوده است. و اين در مورد جنگ‎‌هايي كه امروز در جريان هستند  هم صدق مي‌كند.  به نظر من چيزي بنيادين در كار شما عاري از صداقت خواهد بود اگر يك داستان جنگي بنويسيد و اين بخش را از آن بيرون بكشيد."
مارتين اين بار در اين گفت و گو از رابطه‌اش با گردانندگان سريال، ديويد بنيوف و دي.بي وايس كمي بيشتر از حد معمول مصاحبه‌هايش گفته است: 
"من از دستياران تهيه‌كننده در سريال هستم؛ ديويد و دن گردانندگان آن هستند. ما از همان ابتدا مي‌دانستيم چه مسيري را طي خواهيم كرد، و مي‌دانستيم چه كسي قرار است نقش شاه جنگل را در آن بازي كند. اما به هر حال مي‌خواستم در آن دخيل باشم. من در انتخاب همه بازيگران دخيل بودم."
تمايل جرج به عقب‌كشيدن در كار ساخت سريال براي يك نويسنده مثال‌زدني است.  اعتمادي كه او به ديويد و دن دارد  با در نظر گرفتن اينكه حرف آخر را در اين محصول نمي‌زند خارق‌العاده است. بسياري از نويسندگان كنترل تمام و كمال را بر اثر خود مي‌خواهند، اما جرج كه سابقه فعاليت در تلويزيون را دارد از محدوديت‌هاي اقتباس آگاه است... كه او را به بزرگترين حسرت‌اش از چيزي كه سريال آن را كنار گذاشت مي‌رساند.
"فكر مي‌كنم يكي از بزرگترين تغييرات  مربوط به زماني باشد كه تصميم  گرفتند ليدي استون‌هارت را كنار بگذارند. اين شايد اولين حركت انحرافي مهم سريال از كتاب‌ها بود، و مي‌دانيد، من با آن مخالفت كردم و ديويد و دن اين تصميم را گرفتند.  آن‌ها تصميم گرفتند داستان را به آن سو نبرند  و خطوط ديگر را دنبال كنند. اما هردوي آن‌ها قابل قبول هستند، چراكه او يك كاراكتر خيالي است و وجود خارجي ندارد. مي‌توانيد هر يك از اين داستان‌ها را درباره او تعريف كنيد."
با اين وجود دو تريلر منتشر شده از فصل هفتم به تنهايي اطلاعات زيادي را از اين فصل در اختيارمان قرار داده‌اند. اولين آن‌ها اكشن زيادي را در خود گنجانده و حالا ديگر بر كسي پوشيده نيست كه اين فصل چندين جنگ و برخي از بزرگترين صحنه‌هاي نبرد در تاريخ سريال را خواهد داشت. پيشاپيش مي‌دانيم كه فصل هفتم جنگي را با خود به همراه مي‌آورد كه از نبرد ميان حرامزاده‌ها در فصل ششم هم بزرگتر و به اين ترتيب ركورددار بزرگترين جنگ «بازي تاج و تخت» خواهد بود. 
تريلر دوم بيشتر در درگيري شمال متمركز است كه در مقابل جنگ بر سر تخت آهنين مي‌ايستد. صحنه‌هاي تازه زيادي در اين تريلر به چشم مي‌خورند كه در بين آن‌ها حضور بريك دوندريون به همراه هاوند و جان اسنو كه در شمال به دل خطر مي‌زنند از خبرسازترين‌‍‌ها شد. 
ديگر چه كساني با يكديگر ملاقات مي‌كنند؟ به نظر مي‌رسد داووس و تريون هم در مقابل يكديگر بازي مي‌كنند. با توجه به مرگ پسران داوس بر اثر وايلد فاير در جنگ بلك‌واتر چنين ملاقاتي مي‌تواند عاري از لطافت باشد. مليساندره هم بازگشته است و در درگون‌استون زندگي مي‌كند، بنابراين بالاخره با دنريس روبه‌رو خواهد شد. 
تصاوير درز پيدا كرده هم نشان مي‌دهند يورون گريجوي به مقر پادشاهي آمده و به نوعي اتحاد با سرسي رسيده است و يارا گريجوي و الاريا سند را به عنوان زنداني براي او "هديه" آورده است.
شايعات ديگري مي‌گويند گرگ آريا، نايمريا هم در فصل 7 باز مي‌گردد. اگر به ياد داشته باشيد پس از جدا شدن از آريا، سرنوشت نايمريا مبهم باقي ماند. در كنار گوست او تنها گرگ باقيمانده خاندان استارك است و بازگشت‌اش مي‌تواند لحظاتي كاملا احساسي بيافريند.
فصل هفتم با سه اپيزود كمتر اما به طرز چشمگيري كوتاه‌تر از فصول گذشته نيست. اپيزود پاياني آن عملا مدت زمان يك فيلم سينمايي را دارد (81 دقيقه) و بقيه اپيزودها هم مدت زمان بيشتري از اپيزودهاي پيشين دارند.  جرمي پودسوا، مارك مايلود، مت شكمن و الن تيلور كارگردانان اين فصل هستند. 
عنوان سه اپيزود آغازين فصل هفتم هم منتشر شده است كه به ترتيب با مدت زمان 59 دقيقه، 58 دقيقه و 63 دقيقه، «درگون استون»، «زاده طوفان» و «عدالت ملكه» نام دارند.
ويسنا فولادي
نظرات
مرد پنجشنبه 5 مرداد 1396 جسارتا هيچ کدام از عزيزان اسم بازيگر نقش " پادشاه شب " رو ميدونن ؟
0 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز