گزیده نظرات منتقدان درباره «زندگی مخفی حیوانات خانگی»

گاردين- پيتر بردشاو: «داستان اسباب‌بازي» در اين انيميشن خانوادگي بازنويسي شده است، انباشته از كاراكترهايي با صداهاي عجيب و در همه اندازه‌ها و شكل‎‌‌ها كه بيش از اندازه پرانرژي هستند. فيلم تصاوير زيادي از نيويورك را نشان‌مان مي‌دهد كه انگار بيشتر مناسب يك فيلم كمدي رومانتيك هستند. همان‌طور كه صاحبان حيوانات در شگفت هستند كه حيوانات‌شان در زمان بيرون از خانه بودن آن‌ها چه مي‌كنند، حيوانات هم گيج و گنگ از اينكه صاحبان آن‌ها در ساعات "كاري" خود به چه مشغول مي‌شوند مي‌مانند. اين فيلمي نيست كه بازي را عوض كند اما لحطات خنده‌دار خوبي دارد و مي‌شود گفت به دسته فيلم‌هاي تماشاگرپسند تعلق مي‌گيرد.
7فاز:
گاردين- پيتر بردشاو:
«داستان اسباب‌بازي» در اين انيميشن خانوادگي بازنويسي شده است، انباشته از كاراكترهايي با صداهاي عجيب و در همه اندازه‌ها و شكل‎‌‌ها كه بيش از اندازه پرانرژي هستند. فيلم تصاوير زيادي از نيويورك را نشان‌مان مي‌دهد كه انگار بيشتر مناسب يك فيلم كمدي رومانتيك هستند. همان‌طور كه صاحبان حيوانات در شگفت هستند كه حيوانات‌شان در زمان بيرون از خانه بودن آن‌ها چه مي‌كنند، حيوانات هم گيج و گنگ از اينكه صاحبان آن‌ها در ساعات "كاري" خود به چه مشغول مي‌شوند مي‌مانند. اين فيلمي نيست كه بازي را عوض كند اما لحطات خنده‌دار خوبي دارد و مي‌شود گفت به دسته فيلم‌هاي تماشاگرپسند تعلق مي‌گيرد.

 
اسكرين ديلي- وندي ايد: با وجود اينكه ديزني در اوايل امسال با «زوتوپيا» از فيلم حيوانات خود رونمايي كرد اما معلوم شد كه جاي بيشتري براي به تصوير كشيدن اين دوستان پشمالويمان وجود دارد. احتمال آن مي‌رود كه كاراكترهاي مركزي دوست‌داشتني فيلم خود به شخصيت‌هاي دنباله‌هاي آينده تبديل شوند. فيلم بر داستان حيوانات خانگي در حالي كه صاحبان آنها بيرون از خانه هستند تمركز دارد، اما همپوشاني تماتيك كمي از اين نظر با جهان خالي از انسان زوتوپيا وجود دارد و از اين نظر بيشتر شبيه به بولت است يا حتي داستان اسباب بازي؛ وابستگي بين انسان و حيوان انعكاس دهنده رابطه ميان بچه و اسباب بازي است. موسيقي متن سرخوشانه الكساندر دسپلا به پيشروي داستان اين كمدي گاها بامزه كمك مي‌كند. شوخي هاي فيلم طيفي متنوع را از اشاره به كليشه‌هاي رفتاري در حيوانات (همستر هميشه در دور باطل خود مي چرخد، گربه نمي‌تواند از گاز گرفتن چيزي كه دوستش دارد دست بردارد) و يك خطي‌هاي طعنه‌آميز و ارجاع به فيلم ها را دربرمي گيرد. درنهايت براي جلب نظر هرنوع مخاطب، جوان يا پير در اين جا چيزي وجود دارد، فرقي ندارد به سگ‌ها علاقه داشته باشند يا گربه‌ها.
 
امپاير- جاناتان پايل: شباهت‌هاي فيلم به داستان اسباب بازي حتي بي توجه به پيرنگ از چند مورد بيشتر هستند: از كاراكترهاي رنگارنگي كه بر جا ميگذارد، خبيث هاي مرگ آوري كه با  آن مواجه ميشوند و حتي اين ايده كه صاحبان حيوانات از زندگي آن‌ها باخبر نيستند. اما بستر داستان به اندازه داستان اسباب بازي با ذوق و قريحه گسترده نشده و مكس (لوئيس سي.كي) و دوك هردو مرتكب اعمال بي كيفيتي مي شوند: همدردي با هركدام از آنها به سختي ممكن است. جذاب ترين كاراكتر در مسيري باز هم آشنا به خبيث داستان تبديل ميشود و اين درحالي اتفاق مي افتد كه اين كاراكتر پيشاپيش نشان داده خالي از هرگونه غافلگيري واقعي است. خرس بغل كردني داستان اسباب بازي 3، موجودات جنگلي ساوث پارك و شايد مشهورتر از همه خرگوش قاتل مونتي پايتون از ديگر ارجاعاتي هستند كه در زندگي مخفي حيوانات خانگي ديده مي شوند. با اين حال فيلمي دوست داشتني است، به همراه فيلمنامه‌اي كه شايستگي گروه صداپيشگان فيلم را دارد.
 
لس انجلس تايمز- جاستين جنگ: آيا فيلم مي خواهد چيزي را به كليشه‌هاي درون عشاق حيوانات بفهماند؟ اينكه سگ‌ها مي‌توانند چيزي بيشتر از موجوداتي احمق باشند و همه گربه‌ها خودشيفته نيستند؟ مي خواهم بگويم پي بردن به دلايل ساخته شدن اين فيلم آنقدرها كار ساده‌اي نيست و قطعا تنها از فروش بليت‌هاي يك انيميشن‌خانوادگي كه انتخاب راحتي براي تماشا كردن است سود نمي‌برد. حالا كه زندگي مخفي زنبورها، تين ايجر آمريكايي و والتر ميتي را ديديم آيا اين فيلم واقعا راز ويژه‌اي براي لو دادن دربردارد؟ جذاب ترين سكانس فيلم كه پيشاپيش در تريلر آن اسپويل شد به خرابكاري حيوانات در زمان تنهايي شان اختصاص دارد و درنهايت به ما ميفهماند كه زندگي مخفي.. به داستان اسباب بازي حيوانات سخنگو تبديل شده است.
ويسنا فولادي
نظرات
نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز