آخرین اخبار، اطلاعات و جزئیات از فصل ششم «بازی تاج و تخت»

آخرين اخبار درباره جان اسنو چه مي‌گويند؟
اگر اپيزود پاياني فصل پنجم را تماشا كرده باشيد حتما مي‌دانيد كه جان اسنو بدست گروهي از برادران نايتز واچ با ضربات خنجر از پا درمي‌آيد. كسان ديگري هم در اين اپيزود كشته شدند، و در حالي كه كاراكترهايي مثل شاه استنيس و ميرسلا محتملا از سريال حذف شده‌اند (گرچه جرج آر.آر مارتين راه خودش را ادامه مي‌دهد و استنيس براتيئون هنوز نفس مي‌كشد) اما بسياري بر اين باورند كه جان اسنو با ورود به جلد گرگ خود، گوست، به نوعي زنده خواهد شد و برخي ديگر مي‌گويند رستاخيز اسنو بدست مليساندره اتفاق خواهد افتاد.
7فاز: درحالي که فصل ششم سريال «بازي تاج و تخت» تا کمتر از يک ماه ديگر آغاز به پخش خواهد کرد، مسيرهاي مختلفي را براي ادامه داستان مي‌توان متصور شد. فصل ششم، در اقتباس از کتاب هنوز منتشر نشده مجموعه «نغمه يخ و آتش» ساخته شده و همچنين حجم قابل‌توجهي از متريال موجود در کتاب‌هاي چهارم و پنجم (ضيافتي براي کلاغ‌ها، رقصي با اژدهايان) را به تصوير مي‌کشد. وستروس به آغوش زمستاني مي‌رود که شايد موعود "شب بلند" ديگري باشد، در همين حين وايت‌واکرها با ارتش مردگان‌‍‌شان بار ديگر هدف حمله‌ خود را قلمرو انسان‌ها قرار داده‌اند.
در زير به مرور آخرين اخبار و جزئيات مرتبط با فصل تازه بازي تاج و تخت خواهيم پرداخت و در ادامه از موقعيت اصلي‌ترين کاراکترها با ورود به فصل ششم خواهيم گفت:
 
بازيگران فصل جديد که هستند؟
 شايد بهتر باشد در اين بخش از بازيگراني نام ببريم که با اتمام فصل پنجم از سريال خداحافظي کردند. سر بريستن سلمي (ايان مک‌الهيني)، شرين براتيئون (کري اينگرم)، منس ريدر (کيران هايندز)، جنوس اسلينت (دومينيک کارتر)، ميستر ايمون (پيتر وان) هيزدار زو لوراک (جوئل فراي) و چند کاراکتر فرعي از جمله ميراندا، مرين ترنت و ميرسلا براتيئون در فصل ششم حضور نخواهند داشت.  در فصل ششم شاهد بازگشت برن و هودور خواهيم بود که در فصل قبل با بسط خطوط داستاني ديگر کاراکترها موقتا حذف شده بودند. همچنين شايعاتي مبني بر بازگشت "هوند" در فصل جديد وجود دارد که در بين اخبار مربوط به کاراکترها غافلگيري بزرگي شمرده مي‌شود. گزارش‌هاي اخير نيز از بازگشت يکي ديگر از کاراکترهاي محبوب و قديمي، بريندن "بلک‌فيش" تالي خبر مي‌دهند که  با خط داستاني جالب‌توجه، بخشي از محتواي  کتاب چهارم، در ريورران به فصل جديد بازخواهد گشت. برخي از کاراکترها قديمي هم با اجراي بازيگران جديد به سريال بازخواهند گشت؛ سباستين کرافت در سکانسي فلاش‌بک در اين فصل به جاي ند استارک فقيد نقش‌آفريني مي‌کند. مکس فون سيدو نيز در نقش زاغ سه چشم ظاهر خواهد شد، کاراکتري که پيش از اين توسط استروان راجر به سريال آورده شده بود.
 
چه کاراکترهاي تازه‌اي در فصل ششم حضور دارند؟
تعدادشان زياد نيست. به نظر مي‌رسد برادر بزرگ لرد گريجوي، يورن گريجوي در اپيزودهاي فصل جديد خودي نشان دهد. چيز زيادي تا به اينجا از خاندان گريجوي در سريال ديده نشده، اما يورن مردي پرآوازه، يک غارتگر و مالک کشتي به نام "سکوت" است، کشتي که تمام خدمه آن لال هستند. پيلو اسبک از قرار معلوم در نقش يورن گريجوي ظاهر خواهد شد.
بازيگر مشهور، ايان مک‌شين نيز به گروه بازيگران فصل ششم بازي تاج و تخت پيوسته. ستاره سريال «ددوود» در يک اپيزود به جاي کاراکتر مرموزي ايفاي نقش خواهد کرد که با وجود شايعات مختلف از نظر بسياري سپتون مريبالد خواهد بود. در اين صورت مي‌توانيم اميدوار باشيم که تئوري "گورکن/Gravedigger" هم به واقعيت بپيوندد.
 ريچارد اي.گرنت نيز به جمع بازيگران فصل ششم پيوسته، با اين وجود هنوز خبر قطعي درباره کاراکتر او در اين فصل منتشر نشده است. علاوه بر اين، خانواده سمول تارلي در اين فصل معرفي خواهند شد. فردي استروما با بازي در نقش برادر او، ديکن تارلي به همراه مادر، خواهر و پدر سم در اين فصل ديده خواهند شد.
بازيگر بريتانيايي، ملاني ليبرد نيز در نقش ديگر کاهنه سرخ سريال به گروه بازيگران اضافه شده است. باتوجه به لو رفتن بخش کوتاهي از فيلمنامه يکي از اپيزودها، اين راهبه در مرين با تريون لنيستر ملاقات خواهد کرد و از دنريس تارگرين به عنوان فرد برگزيده لرد روشنايي ياد مي‌کند. اما دنريس در حال حاضر در بند گروه تازه‌اي از دوتراکي‌ها گرفتار شده و اثبات اين ادعا در آينده نزديک چندان آسان به نظر نمي‌رسد.
 
آخرين اخبار درباره جان اسنو چه مي‌گويند؟
اگر اپيزود پاياني فصل پنجم را تماشا کرده باشيد حتما مي‌دانيد که جان اسنو بدست گروهي از برادران نايتز واچ با ضربات خنجر از پا درمي‌آيد. کسان ديگري هم در اين اپيزود کشته شدند، و در حالي که کاراکترهايي مثل شاه استنيس و ميرسلا محتملا از سريال حذف شده‌اند (گرچه جرج آر.آر مارتين راه خودش را ادامه مي‌دهد و استنيس براتيئون هنوز نفس مي‌کشد) اما بسياري بر اين باورند که جان اسنو با ورود به جلد گرگ خود، گوست، به نوعي زنده خواهد شد و برخي ديگر مي‌گويند رستاخيز اسنو بدست مليساندره اتفاق خواهد افتاد. درواقع گمانه‌زني‌ها درباره سرنوشت اسنو در فضاي مجازي چند ماه اخير تا جايي گسترش پيدا کرد که جرج آر.آر مارتين نهايتا در جواب يکي از هواداران در کنفرانسي مطبوعاتي در بلفاست، ايرلند، حاضرين را به هوش آورد و هر دو پيش‌بيني را مردود اعلام کرد: "اين تئوري‌ها بيشتر از اين نمي‌توانستند از حقيقت فاصله داشته باشند. بله، جان اسنو زنده است. اين بايد به نظر هرکسي که سريال را تماشا کرده باشد واضح بيايد. اما مليساندره او را احيا نکرده و او هم به درون گوست "وارگ" نکرده است. اين احمقانه است." زماني که مارتين با اصرار هواداران بر شرح چگونگي نجات اسنو از حمله روبه‌رو شد، پس از 5 دقيقه سکوت در نهايت حقيقت (!) را فاش کرد: "بسيار خب، همه چيز را مي‌گويم. جان اسنو در چند اپيزود پاياني سريال در کسل بلک نبوده. کسي که شاهد مرگش بوديد بدل او بوده، يک نفر که جان به او پول داده بود تا جايش را پر کند. واقعا نبايد لازم به توضيح باشد، چراکه اگر واقعا سريال را تماشا کرده بوديد خودتان متوجه مي‌شديد. جان کسل بلک را در اپيزود هشتم فصل پنجم ترک کرد تا دنريس را در ايسوس ملاقات کند..." 
مارتين همچنين در پايان اين کنفرانس اعلام کرد که «بادهاي زمستاني»دست کم تا اواسط سال 2018 منتشر نخواهد شد.
 
آيا فصل ششم، محتواي کتاب‌هاي منتشر نشده «نغمه يخ و آتش» را لو خواهد داد؟
ظاهرا اينطور نيست. بنابر گفته‌هاي تهيه‌کنندگان سريال "بخش زيادي از کار ما در اين مرحله مسير متفاوتي از کتاب را در پيش گرفته است. و در حالي که المان‌هاي کليدي بين هردو مشترک است، اما ما زياد درباره آن نخواهيم گفت، فکر نمي‌کنيم جرج هم قصد چنين کاري داشته باشد... دنياي خارق‌العاده‌اي وجود دارد که جرج آن را پديد آورده، و حالا دو نسخه متفاوت از آن وجود دارد، نمي‌توانيم دليلي براي اين پيدا کنيم که چرا نمي‌شود دربرابر هر دو نسخه متفاوت از اين دنيا هيجان‌زده يا غافلگير يا متالم شد." با اين حال بسياري بر اين باورند که جرج آر.آر مارتين پيشاپيش درباره پايان‌بندي‌هاي اصلي داستان با خالقين سريال صحبت کرده است.
 
آيا قرار است از هويت مادر جان اسنو با خبر شويم؟ «برج عيش» بالاخره در سريال ديده خواهد شد؟
مي‌دانيم که ماجراي «برج عيش» در سريال دنبال خواهد شد، ايزاک همپستد-رايت (بازيگر نقش برن) در محل فيلمبرداري در اسپانيا ديده شده و برخي بر اين باورند که رويايي از گذشته برن را در برابر لحظه‌اي قرار مي‌دهد که ليانا، فرزندش را در دستان ادارد استارک مي‌گذارد. اگر اين صحنه اتفاق بيفتد و پس از آن هويت والدين حرامزاده شمال مشخص شود، شايد جستجوگران آزور آهاي (نه دقيقا همان "پرنس موعود") هم در مسير تازه‌اي قرار بگيرند.
 
ديگر جزئيات هيجان‌انگيز؟
تيم جلوه‌هاي ويژه اعلام کرده است که اژدهايان دني بزرگتر خواهند شد. سرپرست تيم با اشاره به اينکه فاصله ميان دو بال دروگون در فصل پنجم به 60 فوت مي‌رسيد، خبر از اين داد که در فصل ششم همين فاصله تا 120 فوت بيشتر خواهد شد.
 
اولين اپيزود از فصل ششم «بازي تاج و تخت»، 24ام آوريل ساعت 9 شب از شبکه HBO پخش خواهد شد.
ويسنا فولادي
نظرات
ali دوشنبه 16 فروردين 1395 بهترين سايت و ديگر هيچ! کارتون حرف نداره.خسته نباشيد و به نظرات آدماي حقير اهميت نديد
6 2
پاسخ

فردين دوشنبه 16 فروردين 1395 ايان مك‌شين خودش گفته فقط يه قسمت بازي مي کنم که مربوط زنده کردن يکي از کاراکترهاي محبوب سريال هست،
تريلر آخري رو هم اگه ديده باشيد جان اسنو تو يکي از صحنه ها زنده هست و سوار يه اسب سفيد داره با بولتون ها با لشکري از وحشي ها مي جنگه،
جرج مارتين هم خواسته بپيچونه که اين حرفارو زده وگرنه چرا دوستاي جان اسنو مي خوان هر طور که شده نزارن جسد جان اسنو به دست وايت ناچ سوزونده بشه
ولي به هر حال چيزي که مشخصه فصل شش پرهزينه ترين و بهترين فصل سريال تا الان خواهد بود و احتمالا کمتر شاهد بازي سياسي براي تاج و تخت باشيم و بازي ها بيشتر در ميدان نبرد باشه
8 1
پاسخ

حسين جمعه 20 فروردين 1395 عجيب منتظرم تا هر چي زودتر ببينم ادامه کار رو,و ترجيح ميدم پيش بيني نکنم
2 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز