گزیده نظرات منتقدان درباره «شب قبل/ The Night Before» جاناتان لوین

 
گاردين- جوردن هافمن: " فيلم به سختي هوشمندانه است و اثري از نويسندگي خلاق در آن ديده نمي‌شود. اما اين به معناي بامزه‌ نبودن تصوير كلي آن نيست. پرانرژي، توهم‌زا و پرزرق وبرق و سث روگن‌اي كه در اين ميان تلاش مي‌كند تصوير كلي را بر سر ميز شام منسجم نگه دارد. نخنديدن حين تماشاي اين فيلم تقريبا غيرممكن است. شايد خنده عميق يا پرمعنايي نباشد اما "شب قبل" هم آن چنان فيلم عميق و پرمعنايي نيست.
7فاز:
اينترتينمنت ويکلي- لي گرينبلت: "جمع شويد، بچه‌ها. قرارست داستان سه مرد ناعاقل را تعريف کنيم؛ اتان (جوزف گوردن-لويت) آيزاک (سث روگن) و کريس (آنتوني مکي). آن‌ها بهترين دوستان يکديگر هستند و مدتهاست در شب کريسمس در نيويورک يک مهماني سنتي برگذار مي‌کنند. اما امسال همه چيز عوض شده، آيزاک قرارست پدر شود، کريس که يک بازيکن حرفه‌اي فوتبال است روياي اسپانسري‌اش را در سر مي‌پروراند و اتان يتيم و بي‌هدف بيشتر اوقات مشغول تظاهر کردن است که دوستانش او را تنها نگذاشته‌اند. چيزي که در ادامه مي‌آيد يک فيلم استونري احمقانه است، که از جوک‌ و کمئو (ميندي کالينگ، مايلي سايروس، تريسي جوردن، ليزي کاپلان، و يک چيزي که به جيمز فرانگو مربوط است) انباشته شده. در اين ميان فرصت کمي براي ستاره‌هاي اصلي فيلم فراهم مي‌شود تا خودي نشان بدهند، آن‌ها فقط از يک صحنه به صحنه ديگر مسابقه مي‌دهند. شايد عجيب‌ترين نقش فيلم براي مايکل شانون باشد که برخي از ويژگي‌هاي لباوسکي را در "لباوسکي بزرگ" برادران کوئن تداعي مي‌کند. "شب قبل" را به هيچ وجه نمي‌توان با فيلم‌هاي قبلي جاناتان لوين در همکاري با روگن و گوردن لويت مقايسه کرد. با اين حال فيلم به نوع خود گراميداشتي براي رفاقت‌هاي مردانه است و البته حال و هواي تعطيلات را هم در قلب خود به همراه دارد."
 
هاليوود ريپورتر- جان دفور: "يک کمدي کريسمسي که تم گرم و راحت‌ آن دخلي به اکشن شادي‌آور و سرگرم‌کننده‌اش ندارد. "شب قبل" جاناتان لوين به ما يادآوري مي‌کند که حتي اگر خانواده‌ انتخابي/حلقه دوستان ما به اندازه کساني که در جمع آن‌ها به دنيا آمده‌ايم مهم باشد اما حضور در گروه اول نيازمند يک تجديد رابطه و بازسازي است که در جمع خانواده ممکن نيست. سث روگن در اين فيلم به کرات به ستاره‌هاي اصلي، گوردن لويت و مکي فضا مي‌دهد تا خودي نشان دهند و در اين حين از تاثير نقاط اوج اين فيلم کريسمي که تمام شب را بيدار است نمي‌کاهد. طرفداران فيلم‌هايي مثل "اين آخرشه" و "قطار آناناسي" مشکلي در برقراري ارتباط با اين فيلم نخواهند داشت. سفر پرتلاش عاشقانه گوردن لويت در اين ميان مي‌تواند عاملي براي جذب تماشاگران زني باشد که به ندرت به سوي هرج و مرج‌هاي مردانه اين چنيني جذب مي‌شوند. فيلم در گذر از زمان حال به آينده و بازگشت به گذشته که تحت کنترل کاراکتر آقاي گرين با بازي مايکل شانون پيش مي‌رود با پرانتزهاي بيشمار کميکي که باز مي‌کند به بيراهه رفته و نمي‌تواند به جشني درباره معجزه‌هاي کريسمسي تبديل شود. با اين حال فيلم لحظات خنده‌دار زيادي را براي توجيه اين کج‌روي ارائه مي‌کند و همين شايد براي تماشاگران جوان کافي باشد."
 
گاردين- جوردن هافمن: " فيلم به سختي هوشمندانه است و اثري از نويسندگي خلاق در آن ديده نمي‌شود. اما اين به معناي بامزه‌ نبودن تصوير کلي آن نيست. پرانرژي، توهم‌زا و پرزرق وبرق و سث روگن‌اي که در اين ميان تلاش مي‌کند تصوير کلي را بر سر ميز شام منسجم نگه دارد. نخنديدن حين تماشاي اين فيلم تقريبا غيرممکن است. شايد خنده عميق يا پرمعنايي نباشد اما "شب قبل" هم آن چنان فيلم عميق و پرمعنايي نيست. البته که سه قهرمان داستان به راستي آدم‌هاي بدي نيستند. آن‌ها در طول شب حوادث زيادي را پشت سر مي‌گذارند و درنهايت قرارست مدعي رفاقت و باهم بودن باشند. لازم نيست کسي در دقيقه پاياني فيلم بگويد "دوستت دارم، مرد" چراکه فيلم در تمامي دقايق همين را فرياد مي‌زند. به شکل غافلگيرکننده‌اي، براي فيلمي تا اين اندازه ناپايدار و فراموش‌شدني، صحنه‌هايي که به نزديکي اين سه رفيق اشاره مي‌کنند به اندازه کافي تکان‌دهنده هستند. اين صحنه‌ها به طور قطع عملکرد بهتري از بسياري از کمدي‌هاي ديگر دارند، آن‌هايي که شايد تنها بر کمئو يک خواننده پاپ استوار هستند. "شب قبل" به اندازه فيلم کريسمسي سال گذشته "مصاحبه" خوب نيست، اگر بتوانيد اين ادعا را باور کنيد. اما چشم پوشي از تمام ويژگي‌هاي خوبي که روگن هرسال با اين فيلم‌هاي متوسط به سينما مي‌اورد هم کار سختي است. مي‌توانيد "شب قبل" را تماشا کنيد و سال بعد مشتاقانه منتظر فيلم مشابه ديگري باشيد."
ويسنا فولادي
نظرات
ناديا کرمي جمعه 11 تير 1395 سلام . توي اين فيلم مايلي سايرس به همراه يکي از بازيگران اين فيلم يکي از اهنگاشو ميخونه ..اسم اون اهنگو لطفا بگيد .هرچي ميگردم پيداش تميکنم
2 1
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز