گزیده نظرات منتقدان درباره «The Intern/ کارآموز» نانسی میرز

گاردين- جوردن هافمن: رابرت دنيرو آخرين انتخابي است كه براي بازي در نسخه بازسازي شده "Amelie" به ذهن‌تان مي‌رسد، اما اگر يك چيز خوب در فيلم نانسي ميرز –به مثابه نامه‌اي عاشقانه به معتادان به كار- وجود داشته باشد، آن هم حضور ستاره "راننده تاكسي" و "خيابان‌هاي پايين شهر" در نقش مردي باريك بين و حلال مشكلات ديگران است. كارآموز را مي‌توان جالب‌توجه ترين نقش‌آفريني دنيرو پس از گذشت دوره‌اي نسبتا طولاني دانست. 
7فاز:
سان فرانسيسکو کرونيکل- ميک لاسال: کارآموز فيلمي خوب درباره آدم‌هاي خوب است که در دنيايي زندگي مي‌کنند که همه مردم آن خوب هستند. فيلم تماشاگر را با حسي خوب رها مي‌کند و با اين حال حسي ديگر در پس زمينه آن مي‌جوشد، مثل طعم نسبتا بدي که پس از نوشيدن شربتي شيرين به شما دست مي‌دهد. احساس تماشاي چيزي نامرغوب و ساختگي. البته ساختگي شايد عبارت تندي براي توصيف اين فيلم باشد. «کارآموز» را نانسي ميرز کارگرداني و نويسندگي کرده و امکان ندارد کار دست او چيزي قلابي يا نادرست از آب درآيد. فيلم به نظر محصول موفق ديدگاهي قابل احترام است اما اين ديدگاه به خودي خود مشکل ساز خواهد بود. سخت مي‌توان فهميد واکنش مناسب در برابر دنيايي خيالي، ساخته شده بر بناي مسائل روان و حل‌شدني چيست–تحسين يا سرگشتگي، شايد ترکيبي از هردو. قطعا کنترل آدم‌هايي دوست‌داشتني براي آن که به مدت دو ساعت سرگرم‌کننده ظاهر شوند در نوع خود يک موفقيت به حساب مي‌آيد.
 
لس‌انجلس تايمز- مارک اولسن: زيرکانه‌ترين ايده در «کارآموز» اين است که رابطه ميان جولز (آن هاتاوي) و بن (رابرت د نيرو) هيچگاه نزديک  رومانتيک بودن هم نمي‌رود. دومين ايده زيرکانه اين است که کاراکتر د نيرو سابقا در کمپاني مشغول به کار بوده که مسئوليت چاپ کتاب‌هاي تلفن را برعهده داشته است، حقيقتي که همکاران جوان او را در دوران سبقت‌گيري تکنولوژي حيرت زده مي‌کند. متاسفانه ميرز لايه ديگري به اين ايده مي‌افزايد و فيلم خود را بيش از اندازه در محوطه تصادفات و کليشه‌ها پيش مي‌برد. ميرز در اينکه بن را پيشاپيش مردي معتقد به قدرت زنان در محيط کاري و برندگان بي چون و چراي خانه نمايش مي‌دهد، تا حدودي دست به تقلب زده. جولز ناراحت شکل پوشش مردها و رفتار پسرانه‌شان در اين دوره و زمانه است –در اين مرحله به نظر مي‌رسد ميرز بسوي تصوير مردان در فيلم‌هاي پيش از آپاتو انگشت اتهام دراز کرده.
 
امپاير- ليز بردزوورث: نانسي ميرز (Something’s Gotta Give) بار ديگر به فرمول بازي گرفتن از ستاره پيشکسوت در کنار ستاره جوان بازگشته و اين همان فرمولي است که پيش از اين در سال 2003 با زوج دايان کيتون/کينو ريوز موفقيت را براي او به همراه آورده بود. او در اين فيلم رابرت دنيرو (کارآموز پا به سن گذاشته) و آن هاتاوي (رييس) را وارد بازي کرده اما رابطه اين دو را به چيزي صميمي‌تر بدل کرده است. نظرات ميرز بر حرکت بسوي پيري تکان‌دهنده و قاطعانه هستند و همان‌طور که احتمالا پيش از اين انتظار داشتيد، ميرز متريالي را که در دست دارد با قطعيت و شيريني ديدگاهش کنترل مي‌کند. تماشاي ديناميک زوج ناجور او در قلب فيلم همچنين به تجربه‌اي سرگرم‌کننده تبديل مي‌شود.
 
گاردين- جوردن هافمن: رابرت دنيرو آخرين انتخابي است که براي بازي در نسخه بازسازي شده "Amelie" به ذهن‌تان مي‌رسد، اما اگر يک چيز خوب در فيلم نانسي ميرز –به مثابه نامه‌اي عاشقانه به معتادان به کار- وجود داشته باشد، آن هم حضور ستاره "راننده تاکسي" و "خيابان‌هاي پايين شهر" در نقش مردي باريک بين و حلال مشکلات ديگران است. کارآموز را مي‌توان جالب‌توجه ترين نقش‌آفريني د نيرو پس از گذشت دوره‌اي نسبتا طولاني دانست. اگر در طول 90 دقيقه ابتدايي فيلم بتوانيد با صبوري و بي چشم غره به تماشاي فيلم ادامه دهيد، سي دقيقه پاياني فيلم به شما يادآوري خواهد کرد که چرا او را يک زمان از بازيگران بزرگ سينما به شمار مي‌آوردند. شايد سناريوي کارآموز مزخرف به نظر برسد و درواقع همين طور است. و اينطور نيست که توقع داشته باشيم ميرز در حد اسکار وايلد ديالوگ‌نويسي کند. با اين وجود، هاتاوي و دنيرو به نوعي شيمي واقعي رسيده‌اند و در پايان فيلم چيزي را به شما مي‌دهند که کمتر در فيلم‌هاي ديگر به آن رسيده‌ايد. رابطه‌اي ميان يک زن و يک مرد که خانوادگي يا زناشويي نيست. و تنها به اين دليل کارآموز را بايد بيش از اين مورد تحسين قرار داد.
 
مووي نيشن- راجر مور: هاتاوي پيش از اين هم نقش ماهي جوان رنگ‌پريده‌ و بيرون از آب را بازي کرده است. هاتاوي و د نيرو تا حدودي سخت‌کوشي ميرز را نتيجه‌بخش جلوه مي‌دهند. اما حتي کمدي رومانتيک خنده‌آوري مثل اين مي‌تواند با مدت زمان دو ساعته‌اش آزاردهنده باشد.
ويسنا فولادي
نظرات
رحمان چهارشنبه 28 بهمن 1394 با اين وجود، هاتاوي و دنيرو به نوعي شيمي واقعي رسيده‌اند؟؟؟؟؟؟
شيمي؟؟
کميستري؟؟
1 0
پاسخ

مهدي پنجشنبه 27 اسفند 1394 فيلم جمع و جورو خوبيه...
يه گزينه خوب براي ديدن با خانواده در روزهاي خوب نوروزي
0 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز