لمی، مرد اصلی گروه موتورهد در سن 70 سالگی درگذشت

اوزي آزبورن هم در توئيتر خود گفته است: "يكي از بهترين دوستانم را از دست دادم، لمي. جايش خالي خواهد بود. او يك مبارز و يك افسانه بود. آن طرف مي‌بينمت."
7فاز: ايان "لمي" کيلميستر، موسس و خواننده گروه هوي متال بريتانيايي، موتورهد در 70 سالگي دو روز پس از تشخيص ابتلا به سرطان از دنيا رفت. اين گروه در صفحه فيسبوک خود اعلام کرد که لمي در 26 دسامبر متوجه ابتلايش به اين بيماري شد و در 28 دسامبر در خانه خود از دنيا رفت. لمي اعضاي گروه موتورهد را در سال 1975 دور يکديگر جمع کرده و از آن زمان تنها عضو ثابت اين گروه به عنوان خواننده و بيسيست آن بوده است. اين گروه 23 آلبوم استوديويي عرضه کرد. بسياري اين گروه را با تک آهنگ سال 1980، "Ace Of Spades" مي شناسند.
"صحبت کردن درباره‌اش غير ممکن است... دوست عزيز و شريف ما لمي، امروز پس از مبارزه کوتاهش با سرطان از دنيا رفت. او 26 دسامبر متوجه اين بيماري  شد، در خانه اش نشسته بود و به بازي ويدئويي مورد علاقه‌اش ، رينبو مشغول بود. حرف زدن از اين شوک ممکن نيست. 
"خواهش ميکنم... موتورهد پلي کنيد، صداي هاک‌ويند را بلند کنيد، موسيقي لمي را با صداي بلند پخش کنيد. بنوشيد و ياد او را زنده نگه داريد. اين دقيقا همان چيزي است که او مي خواهد.
اوزي آزبورن هم در توئيتر خود گفته است: "يکي از بهترين دوستانم را از دست دادم، لمي. جايش خالي خواهد بود. او يک مبارز و يک افسانه بود. آن طرف مي‌بينمت."
درامر سابق اين گروه، فيل "فيلثي انيمال" تيلور هم نوامبر امسال در 61 سالگي درگذشت. "فست" ادي کلارک که حالا آخرين بازمانده  جمع مشهور و محبوب موتورهد است در صفحع فيسبوکش نوشت: "او برايم مثل يک برادر بود. فيل هم برايم مثل يک برادر بود. احساس نابودي ميکنم. ما سه نفر روزهاي زيادي را با هم سپري کرديم. دنيا حالا واقعا جاي پوچي به نظر مي رسد. پيدا کردن کلمات برايم سخت است... او در قلب ما خواهد ماند."
لمي  در چند سال اخير آشکارا  با بيماري خود در حال سروکله زدن بود. او در سال 2013 زير تيغ جراحي قلب رفت و پس از آن کنسرت هاي زيادي را به علت وضعيت بد سلامتي اش لغو کرد.   موتورهد قرار بود در اوايل سال 2016 اجرايي زنده در بريتانيا و فرانسه داشته باشد. 
لمي در سال 1945 در روز کريسمس در استفوردشاير به دنيا آمد، فعاليت حرفه ايش را از اوايل دهه 60 ميلادي آغاز کرد و تا مدت ها در گروه جيمي هندريکس به عنوان تدارکاتچي حضور داشت. او در گروه هاي راک زيادي از جمله Rockin’ Vickers، Sam Gopal و Hawkwind  حضور داشت تا درنهايت گروه موتورهد (با نام اصلي Bastard) را تشکيل داد. 
برخلاف موفقيت هاي اين گروه ، لمي در طي مصاحبه هاي مختلفي که داشته همواره عنوان کرده است که از نوشتن ترانه سال 1991 آزبورن، Mama I’m Coming Home پول بيشتري در مقايسه با کارنامه کلي موتورهد به جيب زده است. او پيش تر در گفت و گو با گاردين گفته بود: "واقعا نميخواستم بدون موسيقي به آن سبک زندگي ادامه دهم. و نميخواستم بدون آن سبک زندگي در دنياي موسيقي بمانم." 
موسس گروه مگادث، ديو ماستين، جين سيمونز، مرد اصلي گروه کيس و وينس نيل و نيکي سيکس از گروه ماتلي کرو  نيز در ميان کساني بودند که از مرگ لمي اظهار تاسف کردند.
روزنامه نگار بريتانيايي، مارک بيچ نيز در توئيتر خود اين جملات را به نقل از لمي نوشت: "شايد مرگ من را بکشد. شايد مشروب زياد، زن‌ها يا موسيقي، اما اينجور مردن بد نيست."
ويسنا فولادي
نظرات
نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز