10 نکته غافلگیرکننده در فهرست نامزدهای گلدن گلوب 2016/ از نادیده گرفتن اسپیلبرگ و تارانتینو و جانی دپ تا پیشتازی «کرول» تاد هینز و غرش «مکس دیوانه: جاده خشم» جرج میلر

گلوب با فيلم "پل جاسوس‌ها" ساخته استيون اسپيلبرگ رابطه خوبي ندارد
استيون اسپيلبرگ تا به حال 14 بار نامزد دريافت جايزه گلدن گلوب شده و كه 11 بار آن در بخش بهترين فيلم سال بوده است. با وجود اينكه اسكار او را با فيلم‌هاي "رنگ ارغواني" و "هوش مصنوعي" ناديده گرفت اما او در گلدن گلوب به چيزي كه شايسته‌اش بود رسيد. با اين حال اوضاع براي درام جنگ سرد "پل جاسوس ها" به شكل ديگري است و اين فيلم تنها نامزدي دريافت جايزه بهترين بازيگر نقش مكمل مرد را براي مارك رايلنس به همراه آورده.
ايندي واير: فصل جوايز 2015 با انتشار فهرست نامزدهاي دريافت جايزه گلدن گلوب در حال ادامه است، فهرست نامزدهاي حاضر در مراسم گلدن گلوب 2016 حالا بيشتر از هرچيز ما را نسبت به سرانجام رقابت بهترين فيلم‌هاي سال سردرگم کرده. اين انتخاب‌ها براي اسکار امسال چه معنايي دارند؟ شايد بهتر باشد پيش از آن به 10 نکته غافلگيرکننده در ميان اسامي حاضر در فهرست نامزدهاي دريافت جايزه گلدن گلوب 2016 بپردازيم:
 
بازيگران "اسپات لايت " جدي گرفته نمي‌شوند
يک روز پس از آن که ريچل مک آدامز براي بازي در اين فيلم نامزد دريافت جايزه انجمن بازيگران (SAG) شد، ديگر بازيگران حاضر در اين فيلم بکلي از سوي گلوب ناديده گرفته شدند. بسياري پيش از اين مايکل کيتون و مارک رافالو را از شانس‌هاي اسکاري امسال مي‌دانستند (و کيتون را يک برنده بالقوه). هر دو بازيگران در فهرست نامزدهاي دريافت جايزه بهترين بازيگر مرد سال حضور ندارند و اين براي فيلمي که به سمت جايزه بهترين فيلم سال قدم برمي‌دارد اتفاق عجيبي است.
 
"کرول" گروه را رهبري مي‌کند
بسياري انتظار حضور درخشان "اسپات لايت" را در اين دوره مراسم گلدن گلوب داشتند اما قهرمان غيرمنتظره کسي جز تاد هينز با فيلم "کرول" نبود. با وجود اينکه فيلم با بي انصافي در ميان کانديداهاي دريافت جايزه بهترين فيلمنامه حضور ندارد اما در بخش بهترين فيلم، کارگرداني، موسيقي متن، بازيگر زن (روني مارا و کيت بلانشت) خوش درخشيده تا در نهايت با پنج نامزدي فيلم پيشتاز اين دوره از مراسم باشد. اين شايد در آينده نامزدي اسکار بهترين فيلم را هم براي "کرول" به ارمغان بياورد.
 
جاني دپ نداريم
چند سال پس از آن که دپ براي بازي در فيلم هاي "آليس در سرزمين عجايب" و "توريست" در يک سال و يک رشته موفق به دريافت دو نامزدي شد، بازي‌اش در "عشاء سياه" مورد توجه گلوب قرار نگرفت. باز هم بسياري از طرفداران اجراي دپ در اين فيلم معتقد بودند او براي اولين بار پس از "سوئيني تاد" نامزد دريافت جايزه اسکار خواهد شد. با اين حال اين سناريويي نبود که انجمن مطبوعات خارجي هاليوود آن را بپسندد.
 
مايکل شانون به جلب حمايت منتقدان براي اجرايش در "99 خانه" ادامه ميدهد
يکي از داستان‌‌هاي موفقيت آميز و جالب‌توجه فصل جوايز تاکنون متعلق به فيلم کمتر ديده شده "99خانه" با بازي مايکل شانون و به کارگرداني رامين بحراني (فيلمي با فروش زير 1.5 ميليون دلار) بوده است. شانون به لطف انجمن منتقدان لس انجلس، انجمن بازيگران و حالا گلدن گلوب به يکي از مدعيان اصلي دريافت جايزه اسکار تبديل شده است. اجراي او که تا کمي پيش تيري در تاريکي بود حالا به يکي از برگ‌هاي برنده اسکار امسال تبديل شده است.
 
ترانه افتضاح سم اسميت براي فيلم تازه جيمز باند از گروه "د ويکند" و مايلي سايرس جلو ميزند
به نظر  مي‌آيد هيچ کس ترانه "Writing’s on the Wall" سم اسميت براي فيلم "اسپکتر" را دوست نداشته باشد، با اين حال اعضاي انجمن مطبوعات خارجي هاليوود بر انتخاب خود پافشاري کرده‌اند و اين ترانه را بر کارهاي ديگري از جمله ترانه‌هاي  Earned it  و Hands of Love ترجيح داده‌اند. تصميم اعضاي آکادمي لزوما مشابه نخواهد بود.  اگرچه غالبا نکته تناقض‌آميزي در ميان نامزدهاي حاضر در اين رشته به چشم نمي‌آيد.
 
آليشيا ويکاندر دو نامزدي دريافت کرده
گلدن گلوب به درستي آليشيا ويکاندر را براي اجرايش در "دختر دانمارکي" تام هوپر انتخاب کرده تا او را به يکي از برندگان خوش‌شانس‌تر در ميان بازيگران نقش مکمل زن تبديل کند. او دومين نامزدي‌اش را براي بازي در "اکس ماشينا" ساخته الکس گارلند دريافت کرده تا به اين ترتيب همچنان درباره وضعيت او در مراسم اسکار مردد باقي بمانيم. آيا او کنار مي‌کشد؟ يا براي رقابت با بهترين‌هاي امسال تلاش خواهد کرد؟
 
کريستن استوارت دست خالي مي ماند
کريستن استوارت، با دريافت چند جايزه غافلگيرکننده از سوي حلقه‌هاي مختلف منتقدان، براي بازي در "ابرهاي سيلس ماريا" به يکي از مدعيان احتمالي فصل جوايز شباهت داشت. اما علي رغم ميل جمعي به حضور حداکثري ستارگان در فهرست نامزدها، گلوب او را به شکل عجيبي کنار گذاشت. (با اين حال استوارت شايستگي حضور در اين فهرست را داشت).
 
گلوب با فيلم "پل جاسوس‌ها" ساخته استيون اسپيلبرگ رابطه خوبي ندارد
استيون اسپيلبرگ تا به حال 14 بار نامزد دريافت جايزه گلدن گلوب شده و که 11 بار آن در بخش بهترين فيلم سال بوده است. با وجود اينکه اسکار او را با فيلم‌هاي "رنگ ارغواني" و "هوش مصنوعي" ناديده گرفت اما او در گلدن گلوب به چيزي که شايسته‌اش بود رسيد. با اين حال اوضاع براي درام جنگ سرد "پل جاسوس ها" به شکل ديگري است و اين فيلم تنها نامزدي دريافت جايزه بهترين بازيگر نقش مکمل مرد را براي مارک رايلنس به همراه آورده.
 
"مد مکس" جايگاه‌اش را به عنوان يکي از مدعيان اصلي اسکار حفظ مي‌کند
همه چيز با دريافت جايزه بهترين فيلم سال از سوي هيئت ملي نقد شروع شد. حالا انجمن مطبوعات خارجي هاليوود اوضاع را روشن‌تر کرده، "مد مکس: جاده خشم" جرج ميلر يکي از مدعيان بزرگ امسال است.  اعضاي انجمن اين فيلم را در دو بخش بهترين فيلم سال و بهترين کارگرداني راه داده‌اند تا با حفظ جايگاه در اسکار امسال به مسير خود ادامه دهد.  شايد حالا بشود گفت ميلر براي دريافت جايزه بهترين کارگرداني شانس بالايي دارد.
 
بهترين بازيگر زن در فيلم کمدي يا موزيکال
امسال بهترين فصل جوايز را براي بازيگران زن کاريزماتيک شاهد هستيم: ايمي شومر، مليسا مک کارتي، جنيفر لارنس، ليلي تاملين و مگي اسميت همگي براي دريافت جايزه بهترين بازيگر زن حضور دارند. چنين اتفاقي لزوما غافلگيرکننده نيست. اما عدم حضور مريل استريپ با فيلم "ريکي و فلش" جاي تعجب دارد. مگي اسميت هم به طور قطع شانس زيادي در اين فهرست نخواهد داشت اما بازار هواداران شومر، مک کارتي، لارنس و تاملين داغ است و هر روز نام يکي از آن‌ها را در ميان مهم‌ترين اخبارهاي روز هاليوود مي‌شنويم.
ويسنا فولادي
نظرات
mohamaf يكشنبه 22 آذر 1394 نبود اسم جاني دپ در ليست احمقانست!
من اصلا طرفدارش نيستم اما فيلم رو ديدم: بجز فيلم ديکاپريو باقي فيلمهايي که بازيگر نقش اول مرد کانديد شده رو تماشا کردم و بايد بگم بازي دپ 2 سطح بالاتر از باقي دوستان نامزد شدست و موضوع بشدت موضوعه مشخصي بود.
اميدوارم اسکار جواب خوبي به گلدن گلاب بده..
دپ تو همه ي مراسم تاثير گذار بر اسکار نامزد و شانس اول هستش..عجيبه
نامزد نشدن اسپيلبرگ هم از اون اتفاقات عجيبيه..
8 0
پاسخ

sara يكشنبه 22 آذر 1394 چطور جاني دپ نامزد نشده؟!!!
مگه ميشه؟! اينقدر باهاش لج کردن؟ مطمئنم اسکار نامزدش ميکنه
ترديد ندارم بهترين بازي متعلق به دپ هست..يا دپ يا ديکاپريو
8 0
پاسخ

رامين يكشنبه 22 آذر 1394 نوشتن نامها ، خصوصا نام فيلمها به زبان اصلي به شناختن آنها کمک مي کند. گاهي ترجمه ها با نامها ماندس نيست...
سپاس
4 0
پاسخ

علي يكشنبه 22 آذر 1394 چطور امکان داره جاني دپ که مشخص بود از بهترين بازيهاي سال و احتمال بسيار در کنار بازي ديکاپريو بهترين بازي سال رو انجام داده نامزد نشه!
بعد ويل اسميت و کرانستون نامزد شدن؟ والتر وايت هنوز داره بخاطر والتر بودن نامزد ميشه
و ادي ردمن هم بي شک بخاطر همجنس بازي و اين حرفا
9 -9
پاسخ

2015 trip سه شنبه 24 آذر 1394 با دوستان موافقم
نامزد نشدن جاني دپ کل مراسم رو زير سوال برده..بيشترين اعتراض هم به همين موضوعه تو فضاي مچازي...دپ بزرگتر از اين حرفهاست و اميدوار با نامزد شدنش در اسکار بازگشت خوبي داشته باشه ..چون بي ترديد دپ يکي از 3.4 بازيگر برتر دنياست..
حقيقتش نامزد شدن کرانستون و اسميت واسم عجيبه! اون کرانستون که قطعا نامزديش به سريال ربط داره چون اصلا به نظر نميرسه در اين حد اندازه بوده باشه! اسميت که واقعا جاي تعجب داره..مطمئنا باز هم بازي مشابه 7 پوند و جستجو داره و احتمالا انگيزه ضد نژاد پرستي پشت نامزديش بوده.
ردمن هم نامزديش تمام دنيا ميدونن به همچنس گرايي ربط داره..هرچند بازيگر خوبيه اما نامزدي با اين نقشها از نظر من ارزش چنداني نداره
دپ ديکاپريو و فاسبندر بهترينها بودند
5 3
پاسخ
مريل سه شنبه 24 آذر 1394 اولا فيلمي كه ردمين به خاطرش نامزد شده اصلا درمورد همجنسبازي نيست.فيلم در مورد مرديه كه متاهله و ميخواد تغيير جنسيت بده و خودش رو با استفاده از عمل جراحي تبديل به زن كنه.دوما چرا اين نقشها ارزش چنداني ندارن؟؟؟اتفاقا كيت بلانشت و روني مارا كه هر دوشون واسه ي فيلم "كرول"نامزد شدن و اين فيلم پيشتاز جوايز گلدن گلوب هم هست هر دوشون نقش زنان متاهلي در دهه ي 50 شهر نيويورك رو بازي ميكنن كه به صورت اتفاقي همديگه رو ميبينن و عاشق هم ميشن.اين فيلم از سوي منتقدين بسيار تحسين شده و نقش افريني بلانشت و مارا از بهترين و ماندگارترين بازيهاي سال معرفي شده.الان اين فيلم هم از نظر تو ارزشي نداره؟؟؟؟؟اگه از همجنسبازا خوشت نمياد اون مشكل خودته.ولي دليل نميشه فيلمو متهم كني و ارزشها و دستاوردها و نقاط قوت فيلم رو زير سوال ببري. سوما فيلم "ترامپو"كه برايان كرانستون به خاطرش نامزد شده از سوي منتقدين نقداي مثبتي گرفته و بازي بازيگراي فيلم به خصوص برايان كرانستون و هلن ميرن تحسين شده و اين نامزدي حق برايان كرانستون بوده و هيچ ربطي به بريكينگ بد و مسائل نژاد پرستانه نداره. درضمن من فيلم جاني دپ رو ديدم فيلم بسيار ملال اوريه تنها نقطه ي مثبتش همين بازي جاني دپ بود كه بازيش احتمالا به خاطر كيفيت پايين فيلم نتونسته نظر راي دهنده ها رو جلب كنه

رضا جمعه 27 آذر 1394 writing’s on the wall از sam smith رو هيچکس دوست نداشت!!؟ تقريبا تمام مجله‌هاي تخصصي موسيقي خودشونو کشتن که شانس اول جايزه‌اس!! سواد آکادميک موسيقي ندارم اما به عقيده من فوق‌العاده زيباست.
1 1
پاسخ

anahita دوشنبه 7 تير 1395 کجا نوشته آهنگ سم اسميت افتضاحه؟ شما چرا چرت ميگي!!! اين اهنگ اگه به اصطلاح شما افتضاحه اينقدر موفق نبود. شما چيزي نميدوني ميازي نيست بياي نظر بدي.
1 0
پاسخ
بهار جمعه 13 اسفند 1395 عزيزم د ويکند گروه نيست.يه نفره. بلد نيستي چيزي ننويس که بعدش مردم بيان نظرات بد بدن.بعدشم کي گفته ترانه سم اسميت افتضاحه؟سم اسميت آهنگاش حرف نداره صداشم خيلي خوبه.تو چجوري به اين ميگي بد؟؟؟!!!

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز