حواشی، اطلاعات و نکات جالب از جدیدترین فیلم ایناریتو «از گور برگشته»

فيلمبرداري "از گور برگشته" در مجموع 9 ماه به طول انجاميد كه اين مدت زمان طولاني مربوط به شرايط سخت آب و هوايي براي فيلمبرداري بود. ايناريتو و فيلمبردارش امانوئل لوبزكي قصد داشتند از نور طبيعي براي هرچه واقعي تر به نظر آمدن صحنه هايشان استفاده كنند. آن زمان تنها امكان چند ساعت فيلمبرداري مفيد در طول روز وجود داشت كه مي‌بايست به شدت كنترل شده پيش مي‌رفت.
7فاز: دي کاپريو که يک گياه‌خوار است به قدري غرق بازي در نقش هيو گلس شده بود که در حين اجرا با نمايش تلاش او براي زنده ماندن جگر خام يک بوفالوي آمريکايي را بلعيد.
لئوناردو دي کاپريو، تام هاردي و لوکاس هاس بار ديگر در اين فيلم با يک ديگر همبازي شدند، همکاري قبلي آن ها مربوط به فيلم "تلقين" (2010) است.
شان پن در ابتدا براي بازي در نقش جان فيتزجرالد انتخاب شده بود که بعدتر به علت تداخل برنامه کاري از اين پروژه کنار رفت. تام هاردي پس از آن براي بازي در اين نقش انتخاب شد.
مرحله توليد فيلم از برنامه عقب بود و زمستان رفته رفته در محل فيلمبرداري در کانادا به پايان مي رسيد. ايناريتو با رسيدن تابستان و تمام نشدن فيلمبرداري راهي جز اينکه به همراه گروه توليد به آرژانتين جنوبي نقل مکان کنند نديد، او فيلمبرداري در فضاي زمستاني را در آن جا ادامه داد.
کريستين بيل در سال 2010 براي بازي در نقش هيو گلس انتخاب شده بود. آن زمان جان هيلکت مسئوليت کارگرداني فيلم را برعهده داشت.
 تريلر فيلم که در 17ام ژوئيه 2015 عرضه شد بيش از 7 ميليون بار در طي 36 ساعت مورد بازديد قرار گرفت.
فيلمي با عنوان "مردي در طبيعت وحشي" (1971) نيز اقتباسي آزاد از سرگذشت هيو گلس بود. ريچارد هريس و جان هيوستن در اين فيلم به ايفاي نقش پرداخته بودند. "از گور برگشته" اقتباسي مستقيم از داستان گلس در کتابي به قلم مايکل پانک در سال 2003 است.
آغاز توليد فيلم دو ماه پيش از فيلمبرداري به تعويق افتاد. کمپاني نيو رجنسي سرمايه‌گذار خود بر روي اين پروژه را از دست داد و سازندگان آن را براي ادامه مسير مردد کرد.  مگان اليسون و کمپاني اش، آناپورنا بعدتر به يکي از سرمايه‌گذاران اين پروژه تبديل شد و در همکاري با نيو رجنسي ادامه توليد را ممکن ساخت.
اين اولين نقش آفريني دي کاپريو پس از دو سال و با فيلم "گرگ وال استريت" (2013) است.
ويل پولتر در نقش جيم بريجر حضور خواهد داشت. کاراکتر برد پيت در "لعنتي‌هاي بي‌‌آبرو" ساخته کوئنتين تارانتينو در سال 2009 در اين فيلم خودش را "يکي از نوادگان مرد کوهستاني، جيم بريجر" معرفي مي‌کند.
پل اندرسون و تام هاردي که در سريال بريتانيايي "پيکي بلايندرز" (2013) با يکديگر همکاري کردند بار ديگر در اين فيلم همبازي هستند.
"از گور برگشته" همچنين بازگشتي براي ريچي ساکاموتو آهنگساز به سينماي وسترن است. او به دريافت جوايز اسکار، گلدن گلوب و گرمي براي آهنگسازي فيلم برناردو برتولوچي "آخرين امپراطور" (1987) مشهور است. آخرين حضور ساکاموتو در هاليوود با فيلم "چشمان مار" (1998) برايان دي پالما بود.
 اين اولين همکاري الخاندرو گونزالز ايناريتو کارگردان با لئوناردو دي کاپريو است.
پيش از ايناريتو، پارک چان ووک براي کارگرداني اين فيلم و ساموئل ال جکسون براي بازي در آن انتخاب شده بودند. پارک مدتي بعد اين پروژه را ترک کرد.
اين يکي ديگر از همکاري‌هاي يک کارگردان اسکاري با دي کاپريو است. مارتين اسکورسيزي، استيون اسپيلبرگ، دني بويل، جيمز کمرون، سم مندس و وودي الن پيش از اين با اين بازيگر همکاري کرده‌اند.
اين اولين همکاري ميان دي کاپريو و ويل پولتر است.
فيلمبرداري "از گور برگشته" در مجموع 9 ماه به طول انجاميد که اين مدت زمان طولاني مربوط به شرايط سخت آب و هوايي براي فيلمبرداري بود. ايناريتو و فيلمبردارش امانوئل لوبزکي قصد داشتند از نور طبيعي براي هرچه واقعي تر به نظر آمدن صحنه هايشان استفاده کنند. آن زمان تنها امکان چند ساعت فيلمبرداري مفيد در طول روز وجود داشت که مي‌بايست به شدت کنترل شده پيش مي‌رفت.
دي کاپريو در ابتدا براي بازي در فيلم "استيو جابز" (2015) انتخاب شده بود که بعدتر براي حضور در فيلم ايناريتو از آن پروژه کنار کشيد.
تام هاردي در طي يکي از مصاحبه‌هايش اعلام کرده است که ابتدا تمايلي به خواندن فيلمنامه "از گور برگشته" نداشته و به اصرار دي کاپريو راضي به خواندن آن شده است. هاردي مي‌گويد با خواندن نيمي از فيلمنامه پيشنهاد بازي در فيلم را قبول کرده است.
ويسنا فولادي
نظرات
نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط

استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز