اطلاعات تازه از فصل ششم «بازی تاج و تخت»: سر آرتور دین و دیگر کاراکترهای جدید

آرتور دين، واقعا؟
يكي ديگر از نام‌هاي موجود در ليست بازيگران فصل 6 به توصيف يك "جنگاور افسانه‌اي" مي‌پردازد، همگي در روياي ورود سر آرتور دين به سر مي‌برند. حداقل چيزي كه مي‌توان درباره او گفت: آرتور دين بهترين شواليه‌ تمام دوران بوده است. مهارت‌هاي جنگي او بدون شك اين شواليه را سزاوار لقب "افسانه‌اي" مي‌كند. تهيه‌كنندگان سريال براي بازيگر اين نقش به دنبال "بهترين شمشيرزن اروپا" هستند تا به مدت يك هفته صحنه‌‌هاي نبرد را بازي كند. به شمشير مشهور اين شواليه هم در توضيحات اشاره شده است.
7فاز: "بازي تاج وتخت" رخدادي يکساله است و در ذهن طرفداران‌اش همان تاثيري را دارد که مسابقات NBA و NFL در طول يک سال بر روي هواداران خود پياده مي‌کنند. حالا اخبار و شايعات مربوط به بازيگران جديد سريال، بحث‌ها و پيش‌بيني‌هاي بسياري را در رابطه با فصل بعدي به راه انداخته و اين درحالي است که سرنوشت جان اسنو علي رغم همه چيز هنوز تصوير واضحي ندارد. با اين وجود اين همه چيزي است که از فصل ششم بازي تاج و تخت مي‌دانيم:
 
پيشاپيش مي‌دانيم که يورون گريجوي {برادر کوچک بيلون گريجوي/عموي تيئون گريجوي}، Old Town/اولد تاون {قديمي‌ترين شهر وستروس و از مهم‌ترين بنادر هفت پادشاهي که توسط نخستين مردمان/First Men ساخته شد و خانه‌اي براي ميسترها و تعليم آن‌هاست.م} و برندون استارک در فصل بعد حضور خواهند داشت، اما درباره ديگر خطوط داستاني چطور؟ دنريس به طور قطع بازخواهد گشت، در رابطه با سانسا استارک، دورن و کينگز لندينگ هم همين‌طور است. اين بازگشت به معناي ادامه حضور جيمي لنيستر به همراه تريستين مارتل هم خواهد بود. از طرفي ديگر تريون با اداره ميرين به همراه وريس روزهاي شلوغي را پشت سر خواهد گذاشت و سر جورا و داريو هم که سفر خود را در جستجوي دنريس آغاز کرده‌اند. در مورد جان اسنو و قلعه سياه هم به نظر مي‌رسد که سريال قصد داشته باشد چند صحنه بيشتر از آن صحنه و مرگ بخصوص ارائه کند، مگر نه؟
 
لرد بيليش و ويل:
ممکن است زياد به يان رويس {از متحدين خاندان ارين که در تورنمنت مشهور هارنهال هم حضور داشته است.م} در فصل پنجم توجه نکرده باشيد، او همان کسي بود که شمشيربازي نه چندان ماهرانه لرد رابين را مسخره مي‌کرد. بازيگر نقش رويس، روپرت ونسيتارت اعلام کرده است که در چند اپيزود فصل 6 حضوري کوتاه خواهد داشت. با توجه به اينکه ما فقط لرد رون‌استون {مقر حکومت خاندان رويس در ويل} را در حال مذاکره با لرد بيليش ديده‌ايم بنابراين بايد منتظر قسمت نيرنگ‌آميز داستان او در فصل بعدي باشيم.
در مجموعه "نغمه يخ و آتش" جرج آر.آر مارتين، يان رويس از نيروهاي مخالف ليتل فينگر است و با تشکيل گروهي به نام Lord Declarant {گروهي که براي سرنگوني و از بين بردن لرد بيليش نامه‌اي را به توافق امضا کرده و در پي تحقق آن تلاش مي‌کنند.م} سعي در برکناري او از قدرت دارد، با اين حال بازي تاج و تخت تا کنون از خط داستاني بيليش در کتاب‌ها بسيار فاصله گرفته است. با اين حساب رويس همچنان مي‌تواند يک تهديد براي بيليش باقي بماند يا اينکه لشکري را براي مقابله با بولتون‌ها سر و سامان دهد.
 
ريکون و لردهاي شمال:
سايت خبري تحليلي Watchers on the Wall پيش از پايگاه‌هاي خبررساني ديگر، اخبار مربوط به انتخاب بازيگران فصل 6 را منتشر کرد. جزئيات و اطلاعات زيادي درباره بازگشت ريکون و گروهي از لردهاي شمال وجود دارد. دو تن از آن‌ها با عنوان‌هاي "لرد يک خاندان اصيل از شمال" و "لرد يک قلعه نظامي از شمال" معرفي شده‌اند. براساس توضيحات داده شده، بسياري نفر اول را لرد جان آمبر که با نام گريت جان شناخته مي‌شد حدس مي‌زنند و احتمال مي‌دهند که دومي لرد وايمن مندرلي {رهبر خاندان مندرلي، لردي فربه و زن‌مرده که استنيس او را لرد "زيادي-چاق-براي-اسب‌سواري" خطاب مي‌کند.م} باشد. با بازگشت به فصل سوم به ياد مي‌آوريم که ريکون به همراه اوشا مسير خود را به سوي لست هارث/Last Hearth {مقر حکومت خاندان آمبر} تغيير دادند و با توجه به اينکه گريت جان آخرين بار در فصل يکم ديده شد ورود دوباره او به سريال منطقي است.
در نغمه يخ و آتش، گريت جان در عروسي سرخ شرکت مي‌کند و زنداني فري‌ها مي‌شود، آخرين بار در کتاب "طوفاني از شمشيرها" از او شنيديم.
احتمال حضور لرد مندرلي هم با توجه به تغييرات رخ داده در فصل پنجم جالب است، در "رقصي با اژدهايان" لرد مندرلي در وايت هاربر/White Harbor مستقر است و سر داووس با پيشنهاد وفاداري و التزام به استنيس باراتيئون به دربار او مي‌رود. لرد مندرلي سپس سر داووس را زنداني خود کرده و ادعا مي‌کند که به لنيسترها و فري‌ها وفادار خواهد بود. اين ادعا حيله‌اي بيش نيست و وايمن در نظر دارد از اين طريق پسرش، سر ويليس را به خانه بازگرداند و همچنين براي مرگ پسر ديگرش، وندل مندرلي در عروسي سرخ از فري‌ها انتقام بگيرد.
در زمان عروسي رمزي، سه مرد خاندان فري که در وايت هاربر بوده‌اند حالا ناپديد شده‌اند. لرد مندرلي ثابت مي‌کند که بيشتر از يک احمق فربه اهل عمل است. او سه بشقاب کلوچه مي‌پزد و همگي مي‌توانيم حدس بزنيم که گوشت بکار رفته در اين وعده باب طبع مربوط به چه کساني است.
دسيسه بزرگ شمال/The Grand Northern Conspiracy که به همين عنوان در ميان طرفداران مجموعه شناخته مي‌شود يک تئوري‌ است بر مبناي دستور راب استارک در رابطه با مشروعيت جان اسنو به عنوان فرزند لرد ادارد استارک. از اين رو همه خاندان‌هاي شمال حالا در تلاش هستند تا جان را "پادشاه شمال" بسازند. بسياري از مردان شمال سخت در تلاش‌اند تا استنيس را با بولتون‌ها گلاويز کنند تا در نتيجه اين نبرد ارتش پيروز شمار زيادي از مردان خود را از دست بدهد و فتحي شيرين و آسان نصيب خاندان‌هاي شمال شود. {حالا اگر استنيس زنده باشد اين نقشه به نظر معقول خواهد بود.} با اين حال بازي تاج و تخت مي‌تواند کمي با اين داستان بازي کند و سانسا را آن استارک‌اي قرار دهد که خاندان‌هاي شمال براي به قدرت رسيدن‌اش برنامه‌ريزي مي‌کنند.
 
آرتور دين، واقعا؟
يکي ديگر از نام‌هاي موجود در ليست بازيگران فصل 6 به توصيف يک "جنگاور افسانه‌اي" مي‌پردازد، همگي در روياي ورود سر آرتور دين به سر مي‌برند. حداقل چيزي که مي‌توان درباره او گفت: آرتور دين بهترين شواليه‌ تمام دوران بوده است. مهارت‌هاي جنگي او بدون شک اين شواليه را سزاوار لقب "افسانه‌اي" مي‌کند. تهيه‌کنندگان سريال براي بازيگر اين نقش به دنبال "بهترين شمشيرزن اروپا" هستند تا به مدت يک هفته صحنه‌‌هاي نبرد را بازي کند. به شمشير مشهور اين شواليه هم در توضيحات اشاره شده است.
در رابطه با شمشيرهاي ساخته شده از فولاد والرين مي‌دانيم که Long Claw براي جان اسنو است، Oathkeeper در دستان بريين است و Heartsbane متعلق به خاندان تارلي است. برتري سر آرتور دين در اين است که شمشير او از يک سنگ‌آسماني ساخته شده: "سحرگاه" ظاهري متمايز دارد، و قطعا به شکل عجيبي مشهور است. با اين وجود هيچ‌کس شمشير را پس از کشته شدن دين {به دست "ند" استارک} در برج عيش/Tower of Joy  نديده است.
فلاش بک‌ها هم ديگر با بازي تاج و تخت غريبه نيستند. در توصيف يکي از آن‌ها با جمع سه نفره ‌پسرانه‌اي مواجه هستيم که يادآور روبرت باراتيئون، ند استارک و هاولند ريد {لرد گري واترواچ، از دوستان قديمي لرد ادارد از زمان تورنمنت هارنهال و از ياران او در شورش روبرت، مردي کوچک جثه ولي باهوش و شجاع، پدر جوجن و ميرا ريد، تنها فرد زنده حال حاضر از زمان جريان برج عيش که حقايق بسياري را در سينه خود مخفي کرده است. لرد ادارد درباره او مي‌گويد که "اگر بخاطر هاولند ريد نبود او (آرتور دين) من را مي‌کشت.م} هستند. ممکن است فلاش بک ديگري هم از سر آرتور دين و برج عيش در ميان باشد و سريال اطلاعات بيشتري درباره "شورش روبرت" در اختيار تماشاگران بگذارد. برن توانايي نگاه به گذشته را بواسطه درختان ويروود دارد و تعدادي از لوکيشن‌هاي ديده شده در اسپانيا شباهت بسياري با برج عيش به تصوير کشيده شده در کتاب‌ها دارند. اگر چنين چيزي در شرف وقوع باشد پس نشانه‌هايي هم بر صحت فرضيه R+L=J وجود خواهد داشت.
 
و در رابطه با بقيه کاراکترها...
راهبه‌اي سرخ‌پوش از سوي خداي روشنايي به احتمال قوي کمک‌رسان وريس و تريون در ميرين خواهد بود. خبرهايي هم مبني بر حضور پررنگ‌تر ريورلند و برخي نقش‌هاي فرعي ديگر وجود دارد.
پي‌نوشت مترجم: اطلاعات منتشر شده درباره جزئيات کاراکترها در لينک زير قابل دسترسي است.
http://watchersonthewall.com/more-casting-info-for-game-of-thrones-season-6
ويسنا فولادي
نظرات
فردين سه شنبه 28 مهر 1394 الان در يک قلعه در اسپانيا دارن جنگ tower of joy رو فيلم برداري ميکنن و بازيگر جواني ند استارک هم انتخاب شده، هدف اصلي اين جنگ مشخص کردن تکليف پدر و مادر جان اسنو هست، در مورد جان اسنو هم توي ايسلند يه نفر تونسته خودشو به صحنه فيلم برداري برسونه و گفته جنگ بين بولتون ها و وحشي ها رو داشتن فيلم برداري مي کنند و يه عکس هم در مورد جان اسنو با لباس جنگي هم هست، خلاصه احتمالا فصل شش بتونه جاي فصل چهار به عنوان بهترين فصل سريال رو بگيره
10 1
پاسخ

کينگ روبرت چهارشنبه 29 مهر 1394 واي به حالشون اگه راجع به "برج عيش" و جوونياي من و ند هم مثل فصل پنج و برادر تاجدارم استنيس عمل کنن و گند بزنن، گرز من از جهنم هفتم در انتظارشون خواهد بود..
بعدشم آخه اين چه عکسيه رئيس؟ چرا علايق شخصي رو دخالت بديم آخه؟؟ اون اسم گرامي تو تيتر و اين عکس آخه.. ؛-)
2 5
پاسخ

amir يكشنبه 10 آبان 1394 جنگي که آقا فردين گفته کاملأ درسته و بهش جنگ حرامزاده‌ها مي‌گن و اگه عکسا يا اطلاعات بيشتري در مورد سريال يا کتابا خواستين به سايت وينترفال برين
4 0
پاسخ

سينا سه شنبه 4 اسفند 1394 من ميگم ملکه ي آتش جان اسنو رو زنده ميکنه،البته ممکنه در مورد استنيس هم اين اتفاق بيفته که خيلي مطمئن نيستم.اون فرقه رو يادتون هست که رئيس اون فرقه با شمشير آتشين باهانت درگير شد و مرد ولي يک کشيش از طرف خداي آتش اون رو دوباره زنده کرد??? احتمال ميدم اين مسئله باز هم اتفاق بيفته چون ملکه ي آتش در سکانس آخرش در واتچ تاور حضور داشت
1 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز