ده سریال تلویزیونی برگزیده 9 ماه اول سال 2015 - بخش اول

Parks and Recreations
درام جذاب NBC در فصل پاياني  شانسش را در جهشي به آينده سنجيد، خيلي‌ها چندان از اين انتخاب راضي نبودند اما حتي آن‌ها هم نتوانستند شجاعت Parks را ناديده بگيرند، همينطور گروه بازيگران فوق العاده‌اش را. اپيزود آخر يكي از بهترين‌ها در اين چند ساله اخير بود؛ زندگي شخصيت‌ها در چند دهه آينده را نشان داد و جا براي سوال هم باقي گذاشت. شايد لزلي نوپ براي روبرو شدن با سرنوشتش آماده شده باشد اما ما هنوز براي خداحافظي آماده نبوديم.

ايندي واير:
10- Parks and Recreations
درام جذاب NBC در فصل پاياني  شانسش را در جهشي به آينده سنجيد، خيلي‌ها چندان از اين انتخاب راضي نبودند اما حتي آن‌ها هم نتوانستند شجاعت Parks را ناديده بگيرند، همينطور گروه بازيگران فوق العاده‌اش را. اپيزود آخر يکي از بهترين‌ها در اين چند ساله اخير بود؛ زندگي شخصيت‌ها در چند دهه آينده را نشان داد و جا براي سوال هم باقي گذاشت. شايد لزلي نوپ براي روبرو شدن با سرنوشتش آماده شده باشد اما ما هنوز براي خداحافظي آماده نبوديم.

9- Fresh off the boat
اين سريال وقتي در فوريه شروع شد توانست خيلي‌ها را هيجان زده کند، شايد چون جزو اولين سريال‌هاي آسيايي – آمريکايي‌اي بود که بعد از چندين دهه پخش مي‌شوند. اما ما براي دوست داشتن Fresh off the boat آماده بوديم، چون نمايش اين سريال به معني بازگشت ناناچکا خان، خالق سريال دوست داشتنيِ "به ج تو آپارتمان 23 اعتماد نکن" براي ساختن کمدي ديگري در شبکه ABC بود. اگرچه فصل اول اين سريال بخش‌هاي نامتوازن خودش را داشت (که مي‌شود آن را به حساب عادت کردن به سبک کمدي‌هاي خانوادگي ABC گذاشت) ولي توانست به قدر کافي جذبمان کند، و اين بدون بازي‌هاي حرفه اي کانستنس وو و رندال پارک اصلا ميسر نمي‌شد. بعلاوه Boat اصلا از سر و گوش آب دادن در ميان مسائل نژادي شانه خالي نمي‌کند و در عين حال با وجودي که حوادثش در دهه نود اتفاق مي افتند هم واقعي است و هم مدرن.

8- Inside Amy Schumer
جداي از شهرت رو به افزايش ايمي شومر (اولين فيلمش Trainwreck به نظر حسابي بامزه مي‌آيد) دليل ديگري براي موفقيت زياد فصل سوم Inside Amy Schumer بر خلاف دو فصل قبل هست؟ گفتنش کمي سخت است ولي از آوريل امسال و شروع فصل جديد توانسته با حمله بي‌رحمانه‌اش به نورم‌هاي جنسيتي و ارائه يک تعريف جديد و خيلي بامزه از جوک‌هاي بي‌ادبي حسابي تماشايي شود؛ در راس اپيزودهايش هم احتمالا "12 مرد خشمگين توي ايمي شومر" است که اداي ديني است به 12 مرد خشمگين و نه تنها گروهي از ستاره‌هاي هاليوود درش بازي مي‌کنند، بلکه يکي از بامزه‌ترين استفاده‌هاي ديلدو در تلويزيون را هم در خودش دارد. اگر بخواهيم آيتم به آيتم بررسي کنيم Inside Amy Schumer هميشه خوب نيست اما از کل مجموعه به هيچ وجه نمي‌شود به راحتي گذشت.

7- The Comedians
The Comedians همواره باهوش و به شدت خود آگاه، در همان فصل اول نظرها را به خودش جلب کرد و متوقف هم نشد. رويکرد چندلايه اين سريال شبکه FX به کمدي درست به اندازه جاه‌طلبي‌اش در اجرا درخشان است؛ جوک‌هاي متفاوتي که در دنياي ديجتيک جاش گد و بيلي کريستال رد و بدل مي‌شود ، دو سه يا چهار بار بسته به ميزان اطلاعات‌تان از فرهنگ پاپ شما را مي‌خنداند. چيزي که مي‌توانست تلاش ناموفقي در گرفتن طنز درباره فاصله نسل‌ها باشد در عوض کاملا برعکس عمل مي‌کند. The Comedians به جاي آنکه روي نقاط انفصال اين کمدين‌ها متمرکز شود توجه‌اش را به نقاط اشتراک‌شان معطوف مي‌کند. اين برنامه خنده‌اي است (شايد هم شش هفت تايي خنده) که بي‌توجه به سن، همه مي‌توانند با هم در تماشايش شريک شوند.

6- Unbreakable Kimmy Schmidt
بامزه است که چطور سريال‌هاي جديد شما را وادار به دانستن قدر سريال‌هاي پيشين مي‌کنند، و در عين حال باعث مي‌شوند به آن‌ها بهاي بيشتري بدهيد. هرچقدر هم Unbreakable Kimmy Schmidt سريال اوريجينال و جذابي باشد باز هم نمي‌شود موقع تماشاي فصل اول بارها و بارها ياد 30 Rock نيافتاد، حتي وقتي که بازيگرهاي قبلي مثل جون هَم يا جين گراکوسکي جلوي دوربين نيستند. فصل اول آخرين مخلوق تينا في و رابرت کارلاک با مرتبا و مرتبا کوبيدن شخصيت اصليش روح قدرتمندي براي خودش دست و پا کرده (شبيه کاري که در 30 Rock با ليز لمون مي‌کردند) اما سرعتي که جوک‌ها مرتبا به طرف تماشاگر پرتاب مي‌شود شايد کمي زياده‌روي تلقي شود ( البته از نوع خوبش). 30 Rock کم کم به ريتم عجيب و سريعش رسيد ولي Unbreakable Kimmy Schmidt با آن شروع کرد. و شما براي آشنا شدن با اين مدل طنز در سريال قبلي يک هفته تنفس نداشتيد و کار به جايي نمي‌رسيد که بيننده يا عادت کند و يا بميرد (البته باز هم از نوع خوبش). فروتن و خاکي نگه داشتن بيننده؛ ايده مرکزي تاريکي بود که به آهستگي با کمک کمدي‌اي سريع و عجيب و غريب به دست آمد و Unbreakable Kimmy Schmidt را به دنباله‌اي شکست‌ناپذير براي زوج کارلاک و في تبديل کرد. به شدت منتظر فصل دو هستيم.

ادامه دارد...

زرتشت کاشفيان
نظرات
يوسف چهارشنبه 28 مرداد 1394 اين متن منبع داره يا نگارش آقاي کاشفيان است بر اساس...؟
0 0
پاسخ
7فاز جمعه 30 مرداد 1394 دوست عزيز منبع ابتداي متن ذکر شده است

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبطاستفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز