30 شخصیت برگزیده سریال‌های شبکه تلویزیونی HBO - بخش ششم

(2011-) Game of Thrones/ تيريون لنيستر
درباره‌ كاراكتر: جن كوچولويي كه بيني‌اش يا در بين صفحات كتاب فرو رفته يا در دامن دختران دهقان و كارگر. خون لنيستري‌اي كه در رگ‌هاي تيريون (پيتر دينكليج) جريان دارد، به اخلاقيات او خيانت نمي‌كند. او براي چيزي كه درست باشد محكم مي‌ايستد، براي ضعيفان مي‌جنگد و بذله‌گويي‌اش را ارزاني اوقات مه‌آلود مستي مي‌كند.

توتال فيلم:
(2001-2005) Six Feet Under/ نيت فيشر
درباره‌ کاراکتر: بزرگترين عضو دسته‌ي فيشرها، نِيت (پيتر کراوس) پس از درگذشت پدرش به خانه باز مي‌گردد تا مسئوليت امور مربوط به برگزاري مراسم تدفين را برعهده بگيرد.
تناقضي شخصيتي در دانايي، مهرباني، ديوانگي و انفجار از زور اشتياق براي زندگي کردن. زندگي در کاملترين وسعت ممکن‌اش، کاراکتري بهتر از اين در تلويزيون وجود ندارد که بتواند شما را با پرسپکتيو عقايد و تجربه‌هايش به گريه بيندازد.
بهترين لحظه: خوردن دو قرص اکستازي که در قوطي آسپيرين جاساز شده، نيت در يکي از شام‌هاي آرام و موقر خانواده‌ي فيشر از اين شنگول‌تر نمي‌توانست باشد.
نقل قول کليدي: "تو فقط يک زندگي داري. هيچ خدايي وجود نداره،هيچ قانوني، به غير از اونايي که تو مي‌پذيري و براي خودت وضع‌شون مي‌کني. و بعد يکباره تموم مي‌شه.. تموم مي‌شه. خوابي بدون رويا که تا هميشه‌ي هميشه ادامه پيدا مي کنه. پس چرا تا وقتي اينجايي خوشحال نباشي؟"

(2011-) Game of Thrones/ آريا استارک
درباره‌ کاراکتر: نوجواني کوتاه قد با شمايلي پسرانه، آريا استارک (ميسي ويليامز) در تبديل از دختربچه‌اي کوچولو به جنگجويي بي‌باک مسيري تاريخي را مي‌پيمايد. بدون لو رفتن هويت‌اش به عنوان پيشخدمت به خانه‌ي تايوين لنيستر مي‌خزد و روي هم رفته نمي‌گذارد کسي حرف زور به او بزند.
بهترين لحظه: در يکي از بهترين بده بستان‌هاي بين آريا و پدرش ند استارک، او در مورد آينده‌ي دخترش با وي صحبت مي‌کند. که او قرار است با يک لرد وصلت کند و شاهزاده هاي کوچولو به دنيا بياورد. جواب آريا به چنين لحظه‌ي ظاهرا دوست داشتني و لطيفي روحيه‌ي سرکش و تند او را برملا مي‌کند: "نه، اون من نيستم."
نقل قول کليدي: " پدر من مشاور شاه است. من پسر نيستم، من آريا استارکم از وينترفل. و اگه دستتون به من بخوره پدرم جفت کله‌هاتون رو سر نيزه مي‌ذاره. حالا مي‌ذاريد رد بشم يا لازمه که يه در گوشي بهتون بزنم تا کمک کنه بهتر بشنوين؟"

(2002-2008) The wire/ استرينگر بل
درباره‌ کاراکتر: دومين فرمانرواي کارتل مواد مخدر بالتيمور. استرينگر زماني که رهبر اصلي روزهايش را در زندان به سر مي‌برد، زمام امور را به دست گرفته است. خودش را غرق در مطالعه کرده و جاه طلبي‌اش در بدست آوردن دسته‌هاي دلار بيشتر و بيشتر از طريق پول‌شويي خيلي زود وي را مقابل رئيس‌اش قرار مي‌دهد.
بهترين لحظه: صحنه اي که به بهترين شکل فيلمبرداري شده، دربهترين اپيزود سريال (فصل 3، اپيزود 11)، استرينگر و بهترين دوست دوران کودکي اش ايوون بارکسديل که حالا براي خودش شاهي شده است دوران شيرين قديم را به خاطر مي‌آورند، درحالي که هرکدام در حال پاييدنِ حدِ دورويي و رياي ديگري هستند.
نقل قول کليدي: "من گير نکردم، من تو اين ماجرا دخيل نبودم ، يو. من تو هيچکدوم از اين دري وري‌هاي گنگستري دخيل نيستم."

(2011-) Game of Thrones/ تيريون لنيستر
درباره‌ کاراکتر: جن کوچولويي که بيني‌اش يا در بين صفحات کتاب فرو رفته يا در دامن دختران دهقان و کارگر. خون لنيستري‌اي که در رگ‌هاي تيريون (پيتر دينکليج) جريان دارد، به اخلاقيات او خيانت نمي‌کند. او براي چيزي که درست باشد محکم مي‌ايستد، براي ضعيفان مي‌جنگد و بذله‌گويي‌اش را ارزاني اوقات مه‌آلود مستي مي‌کند.
بهترين لحظه: رهبر سپاه پايتخت در طي جنگي که استنيس طرف ديگر آن است. او افرادش را به‌ آن سوي ديوار پايتخت هدايت مي‌کند. سخنراني کوتاه اما نيرومند و صادقانه‌ي تيريون مردان بي روحيه لنيستر را وادار به دفاع و پيشروي مي‌کند، درحالي که شاه جوفريِ نالان مي‌زند به چاک و به ماماني‌اش پناه مي‌برد. شاه تيريون. ترکيب‌اش آواي خوشي در گوش ايجاد مي‌کند...
نقل قول کليدي: "اون‌ها مردمان شجاعي‌اند که بر در ما مي‌کوبند... بياييد بريم بکشيمشون!"

(1999-2007) The Sopranos/ توني سوپرانو
درباره‌ کاراکتر: رئيس خاندان، پدرخوانده، لرد... هرچيزي که توني (جيمز گاندولفيني) را صدا بزنيد. مردي که درگير بر عهده گرفتن مسئوليت‌هاي خانوادگي‌اش و همچنين رهبري دسته‌‌ي تبهکاري سازمان‌يافته‌اش است. در مرکز تمام اين تنش‌ها مردي باهوش و دوست داشتني ايستاده است.
بهترين لحظه: در اواسط فصل اول، توني همراه دخترش مدو (جيمي-لين سيگلر) سفري به کالج‌هاي نيو انگلند را شروع مي‌کنند و تصادفا به خبرچيني قديمي از اف‌بي‌آي برمي‌خورند، هم فال و هم تماشا.. توني درحالي که دخترش در حال مصاحبه‌ي دانشگاهي‌اش است، براي خودش مشتري جور مي‌کند. نمايشي از دو دغدغه‌ي بزرگ او: خانواده و کار.
نقل قول کليدي: "من مثل شاه ميداس هستم، منتهي وارونه‌اش. هرچيزي که بهش دست مي‌زنم تبديل به کثافت ميشه."

ويسنا فولادي
نظرات
سايه چهارشنبه 14 مرداد 1394 تيريون محبوب قلبهاي بازي تاج و تخت دوستان
10 0
پاسخ

امير پنجشنبه 2 مهر 1394 بسيار عالي… تريون فقط
8 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبطاستفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز