نوشته دیوید تامسون درباره ستارگان تلویزیون: کلر دنس

كري متيسون در سريال "Homeland" يكي از مهم‌ترين شخصيت‌هاي اوايل قرن بيست و يكم است: او براي شرافت در جهاني كه از آن مردان است مي‌جنگد. او مي‌خواهد كه عاشق باشد ولي شغلي دارد كه بر بي‌اعتمادي بنيان نهاده شده، او خيلي جذاب است اما نه مانند ستاره‌هاي فيلم‌ها؛ او به وضوح باهوش است اما گاهي كارهاي احمقانه و خطرناكي انجام مي‌دهد

7فاز: کري متيسون در سريال "Homeland" يکي از مهم‌ترين شخصيت‌هاي اوايل قرن بيست و يکم است: او براي شرافت در جهاني که از آن مردان است مي‌جنگد. او مي‌خواهد که عاشق باشد ولي شغلي دارد که بر بي‌اعتمادي بنيان نهاده شده، او خيلي جذاب است اما نه مانند ستاره‌هاي فيلم‌ها؛ او به وضوح باهوش است اما گاهي کارهاي احمقانه و خطرناکي انجام مي‌دهد - گاهي عاشق مردي است که مشکوک به اقدام عمليات جنايتکارانه‌ي تروريستي است. او هوش عاطفي دارد و يک فرد خود ويرانگر است که مي‌خواهد جهان را نجات دهد. او ذهني آشفته دارد؛ دوقطبي است. و نقش او را کلر دنس بازي کرده است - البته بازي کردن توصيفي ملايم و آرام است، دنس با کري کشتي مي‌گيرد، او دهن دنس را سرويس مي‌کند و از او متنفر است، اين کار دستاوردي شجاعانه است.
دنس از سرمايه‌ي عظيم هوش و خلاقيت برخوردار است - پدربزرگش مدير گروه هنر و معماري دانشگاه ييل بوده است. تحصيلات خود را در مدرسه‌ي دالتون و پس از آن در مدرسه‌ي مطالعات جمعي نيويورک و LycéeFrançais  لس آنجلس گذرانده است. او تجربه‌ي اندکي در تلويزيون داشته حداقل تا زماني که در سال هزار و نهصد و نود و چهار نقش اصلي انجلا چيس را در مجموعه‌ي “My So-Called Life” به دست آورد. تنها يک فصل ازاين سريال ساخته شد اما حالا به عنوان اثري پيشتاز در تجربه‌ي سريال هاي نوجوانانه از آن ياد مي‌شود. اين يک نشانه‌ي زود هنگام بود که نشان مي‌داد قرار نيست دنس نقش افراد ساده‌لوح، جوينتي و حشري يا احمق‌ها را بازي کند.
اولين نقش بلند و سينمايي او نقش بت در زنان کوچک بود. او نقش ان بنکرافت جوان را در “How to Make an American Quilt” و دختر هالي هانتر در “Home for Holidays” را بازي کرده بود. او همچنين در نقش نوه‌ي جين مورو در “I Love You, I Love You Not” و دختر ميشل فايفر در “To Gillian on Her 37th Birthday” بازي کرده است. و پس از اين‌ها، او در نقش مقابل لئوناردو دي‌کاپريو در فيلم پر سر و صداي “Romeo and Juliet” بازي بسيار عالي، صادقانه و دوست داشتني‌اي ارائه داد.
در سن هفده سالگي او قرار بود که به يک ستاره‌ي سينما تبديل شود- با اين‌حال تلاش کرد که از جلوي گلوله جاخالي بدهد و در چند اثر  سينمايي غير عادي بازي کرد :  “U-Turn”; کوزت در بينوايان؛ “Polish Wedding”؛ و Omar Epps and Giovanni Ribisi in The Mod Squad. . او سپس به تلويزيون تغيير مسير داد، و نه فقط در سريال “Homeland”بلکه  به عنوان نقش اصلي در سريال “Temple Grandin” نيز بازي کرد. او براي هر دو جوايزي دريافت کرده است.

ندا قطرويي
نظرات
پرهام چهارشنبه 14 مرداد 1394 فصل اولش عالي بود..بعدش اما خيلي افت کرد..کلر دنس فوق العاده هستش
1 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز