شخصیت مورد علاقه شما در «بازی تاج و تخت» کیست؟ پاسخ مخاطبان 7فاز: جان اسنو

جان اسنو: قهرمان بي چون و چراي اين فصل كه بي‌ترديد شايسته جايگاه اول اين نظرسنجي بود. بعد از گذشت يك ماه از پخش آخرين قسمت هنوز همه درباره سرنوشت او صحبت مي‌كنند. مشاهده كيت هرينگتون در ويمبلدون با مدل مو و ريش جان اسنو خيلي‌ها را به ادامه حيات او در فصل بعدي اميدوار نگاه داشته. بلوغ او در طول سريال از حرامزاده ند استارك بودن تا دلاوري او در نبرد هاردهوم و بالاخره مرگ تراژيك او كه شوك بزرگ اين فصل بود و باعث شد جان اسنو خودش را از رقابت با تيريون جدا كند و با اختلاف، حدود يك سوم آرا تماشاگران را كسب كند.

7فاز: شخصيت مورد علاقه‌ات توي سريال کدام است؟ سوالي که بارها در محيط‌هاي مجازي و واقعي بين تماشاگران و طرفداران سريال بازي تاج و تخت شنيده شده و مدخلي براي بحث درباره اين پديده ادبي و تلويزيوني سال‌هاي اخير شده و نشان‌دهنده عمق نفوذ آن به فرهنگ عامه و حتي نخبگان است. اولين نظرسنجي 7فاز بازتابي از اين اقبال به سريال بازي تاج و تخت بود.
 
10. تايوين لنيستر: دوست داشتنش که سخت‌ترين کار ممکن بود اما پيچيدگي شخصيت‌پردازي او براي بخشي از تماشاگران قابل ستايش بود. قدرتش به مرور کمتر شد و وقتي فرزندانش در مقابلش ايستادند و توسط يکي از آنها به شکل تحقير‌آميزي کشته شد ديگر آن منطق  شيطاني و تدبير عملگرايش نيز کمرنگ شد و احترامش نيز براي تماشاگران هم کمتر شد. در اين فصل هم که نبود. پس قعر اين ليست ده نفره جايگاهي قابل پيش‌بيني براي او بود.

9. جيمي لنيستر: ظاهرا در خارج از هفت اقليم هم کينگ اسلير محبوبيت چنداني ندارد. پسر خوش قيافه لنيسترها که با زناي با محارم و بچه‌کشي و فاميل کشي به قصد فرار معرفي شده بود اما با يکي از ظريف‌ترين چرخش‌هاي شخصيت‌پردازي به آرامي به قلب تماشاگران نفوذ کرد. اما در دو فصل گذشته و بعد از بازگشت به کينگز لندينگ آرامش او به انفعال بدل شد. بزرگترين شمشيرزن وستروس حالا بدل به مردي شده که که آرزويش مرگ در آغوش معشوقه‌اش است. در هيچکدام از وقايع اين دو فصل نتوانسته نقشي کليدي بازي کند و براي مردي که دخترش را پيش چشمانش مسموم کردند حاصلش تنها چند راي بيش از پدرش است.

8. ايگريت: نماينده بخشي از شخصيت‌هاي فرعي‌تر سريال که او هم در فصل گذشته از داستان حذف شد. يک سر رابطه رمانتيک برجسته دختري وحشي با جواني از سرزمين دشمنانش که از رومئو و ژوليت الهام گرفته شده بود و با مرگ غم‌انگيز دختر پايان يافت. وقتي آن سوي اين رابطه جان اسنو باشد پس حتي در زمان غيبتش در اين فصل هم مي‌تواند دوبرابر جيمي لنيستر راي بياورد. سکانس مليساندرا و جان اسنو نشان داد هنوز براي معشوقش که زنده است.

7. ند استارک: سايه‌اش چنان بر سر داستان سنگيني مي‌کند که با وجود غيبت چهار ساله‌اش در سريال هنوز انتخاب اول بخشي از تماشاگران است و سرنوشت خيلي از شخصيت‌هاي سريال را جزاي خيانت‌شان به ند استارک مي‌دانند و رفتارهاي او در برابر وقايع برايشان معيار راستي است.

6. سرسي لنيستر: همه چيز درباره محبوبيت يا منفوريت سرسي در اين جمله جيمي خطاب به او معنا پيدا مي‌کند: "چطور خدايان باعث شدند تا من عاشق زن نفرت‌انگيزي مثل تو بشم." او در ميانه‌ي خير و شر قرار گرفته. غير از فرزندانش در مقابل هيچکسي از خودش شفقتي نشان نداده. از غرور و شرارتش ابزاري براي جذابيت ساخته .هرچند کمتر از قبل ويژگي‌هاي يک فم فتال را دارد و ضعف‌هايش در تصميم‌گيري مسير نابودي‌اش را تا صحنه‌ي راپيمايي شرم هموار کرد. آنهايي که به سرسي راي داده‌اند بايد آدمهاي جالبي باشند.

5. آريا استارک:  او هم مثل دنريس از محبوبترين‌ها بود اما در اين فصل در يک معبد مذهبي گرفتار آمد. اين دختر شيطاني مثل او را براي انتقام گرفتن کم‌توان مي‌کند. او براي نمايش خود بيشتر از شستن جنازه‌ها به جهشي همچون گربه‌اي وحشي به صورت سر مرين ترانت احتياج دارد.

4. دنريس تارگريان: ملکه شرق و مادر اژدها کمتر از انتظار مورد توجه قرار گرفت. يکي از سمبل‌هاي جذابيت و زيبايي در سريال بود و از محبوبترين کاراکترهاي آن. اما داستان فتح و حکومتش به تدريج يکنواخت شد و شايد فرمانروايي براي دختر جوان و زيبايي مثل او خيلي خوشايند نباشد. در پايان اين فصل دوباره اسير دوتراکي‌ها شد. اين شايد در فصل ششم مسير او را هيجان‌انگيزتر کند.

3. استنيس باراتئون: غافلگيري بزرگ اين نظرسنجي جايگاه سوم او بود. رويکرد سريال در تلطيف کاراکتر او از شخصيتي خشک و بي‌انعطاف به مردي که با جان اسنو مهربان است و دغدغه نجات سرزمين را دارد و دختر خود را پدرانه در آغوش مي‌گيرد تا ميانه‌هاي پخش سريال استنيس را به يکي از اعضاي مثلث صدر جدول بدل کرد. اما صحنه‌ي تکان‌دهنده‌اي که او را در حال تماشاي آتش زدن دختر معصومش نشان داد دوباره او را به صف منفورترين‌ها برگرداند. نرخ آراي استنيس در دوره‌هاي مختلف اين را به خوبي نشان داد. تا جايي که در اپيزود پاياني هيچکس براي او دل نسوزاند و احتمالا دل کمتر کسي براي مردي که دخترش را به آتش مي‌کشد تنگ خواهد شد.

2. تيريون لنيستر: رقابت هيجان‌انگيزي با جان اسنو براي کسب بيشترين آرا داشت و خيلي زود از باقي شخصيت‌ها خودش را جدا کرد. داستان او در سريال هيچوقت يکنواخت نبوده و هميشه مسيري تازه براي او طراحي شده که البته ناشي از فرديت بي‌همتاي او در مقايسه با سايرين است. عزيمت او به شرق و مشاهدات تازه‌اش که به پرورش شخصيت او کمک بيشتري کرد و البته ورود او به تيم دنريس جذابيت او را تازه نگاه داشت. مرگ او احتمالا نابخشودني‌ترين کار خالقين سريال خواهد بود. بهتر است بي‌خيال تيريون شوند.

1. جان اسنو: قهرمان بي چون و چراي اين فصل که بي‌ترديد شايسته جايگاه اول اين نظرسنجي بود. بعد از گذشت يک ماه از پخش آخرين قسمت هنوز همه درباره سرنوشت او صحبت مي‌کنند. مشاهده کيت هرينگتون در ويمبلدون با مدل مو و ريش جان اسنو خيلي‌ها را به ادامه حيات او در فصل بعدي اميدوار نگاه داشته. بلوغ او در طول سريال از حرامزاده ند استارک بودن تا دلاوري او در نبرد هاردهوم و بالاخره مرگ تراژيک او که شوک بزرگ اين فصل بود و باعث شد جان اسنو خودش را از رقابت با تيريون جدا کند و با اختلاف، حدود يک سوم آرا تماشاگران را کسب کند.

کاوه اسماعيلي
نظرات
هدي سه شنبه 30 تير 1394 چه تحليل خوبي داشتين از پراكندگي آرا. مبارك باشه جان اسنو. راستي راي خودتون به كي بود؟ ؛)
11 1
پاسخ
کاوه اسماعيلي چهارشنبه 31 تير 1394 ممنون از شما. من براي اينکه حرف و حديث پيش نياد راي سفيد دادم.

مسعود سه شنبه 30 تير 1394 شهيد اسنو
22 3
پاسخ
ali چهارشنبه 20 آبان 1394 Khkhkh
محمد دوشنبه 17 اسفند 1394 واژه ي صخيفي بووود واسه جااان!!!!

عليرضا سه شنبه 30 تير 1394 با تشکر از آقاي اسماعيلي ...
لطفا يه تحليلي از شخصيت ليتل فينگر داشته باشين و مخصوصا تقابلش با واريس! خيلي دوست دارم از نگاه شما بخونم
13 0
پاسخ

رضا پنجشنبه 1 مرداد 1394 چرا تعداد آرا رو ننوشتين؟
4 3
پاسخ
امين دوشنبه 5 مرداد 1394 براي منم جالبه که چرا يکي از تأثيرگذارترين شخصيت ها معمولا مورد بحث قرار نميگيره...انگشت کوچولو نماد واقعي فرصت طلبي و دست هاي پشت پرده است!!! در ضمن جاي سانسا و کتلين خاليه

امين يكشنبه 4 مرداد 1394 true king : استنيس باراتئون
get used to it
ps:love
3 3
پاسخ

سارا شنبه 10 مرداد 1394 استارک آ بايد بيشتر ميبودن تو راي گيري ب نظرم!
ميگم اونايي که اخر فيلم گرفتن دنتريس رو دوتراکي بودن؟؟
در ضمن کسي مي دونه اون انگشتري که دنريس از دستش ميندازه که دوتراکي آ نبيننش مال چيه ؟
1 3
پاسخ

حميد چهارشنبه 14 مرداد 1394 حالا که «جان اسنو» اول شده اين کليپ رو ازش ببينيد.عالي اديت شده.تا آخر فصل پنج اسپويل ميکنه. "jon snow || the last watch"
https://www.youtube.com/watch?v=1expgqb-fpy
5 1
پاسخ

vida پنجشنبه 5 شهريور 1394 بي شک خودش بايد اول ميشد!!
7 2
پاسخ

سوما شنبه 14 شهريور 1394 عالي بود ممنون. من تيريون رو بيشتر از جان دوست دارم دوست دارم انتخابهام رو بنويسن: تيريون/ ند استارک/جان اسنو/ /سانسا /ليتل فينگر/ جيمي /آريا/برايان از تارث/ لرد واريس /ايگريت...راب استارکم خيلي دوست داشتم
6 8
پاسخ

اميرعلي پنجشنبه 15 بهمن 1394 باورم نميشه شخصيتي مثل ايگريت بود ولي راب استارک که من بيشتر از همه دوسش داشتم نبود
5 3
پاسخ

پويا سه شنبه 17 فروردين 1395 شخصيت مورد علاقه من تيريون لنيستره چون کلا عقلش بيشتر از جان اسنو يا ادارد استارک ميرسه
8 3
پاسخ

floki دوشنبه 23 فروردين 1395 فقط سر جوراه
4 5
پاسخ

ali يكشنبه 24 مرداد 1395 ولي من راب استارک رو ازهمه بيشتر دوست دارم
1 1
پاسخ

رامين پنجشنبه 11 شهريور 1395 فقط دنريس چون از همه تو فيلم باشکوه تره
3 4
پاسخ

پرستو يكشنبه 14 آذر 1395 جان بي چون و چرا قهرمان اصلي و کاراکتر محبوب مردمه تيريوين بعد از اون قرار داره و آريا همينطور بقيه شخصيت ها به مرور جذابيتشون رو از دست دادن
2 4
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز