تیلور شیلینگ از بازی در سریال Orange Is The New Black شبکه نتفلیکس می‌گوید

با اينحال، از تمام پروژه‌هاي خود لذت مي‌برد و حتي ديدي فلسفي براي خود دارد. "به‌عنوان يك بازيگر،دلت مي‌خواهد كه كار كني. و اين دلهره‌آور است. هنگامي كه كار تمام شد با خودت فكر مي‌كني كه دوباره كي مي‌توانم كار كنم؟ يك كمانك كوچولو وجود داره كه انتخابت مي‌كنه، عوض اينكه خودت انتخاب بشي. حالا اما مي‌توانم بيشتر انتخاب كنم. پيش از اين به مانند پيدا كردن پول اجاره خونه بود!" به نظر مي‌رسد كه ديگر قرار نيست براي پول اجاره خونه دلش شور بزند.

گاردين: Orange is the New Black تيلور شيلينگ را به ستاره‌ي شبکه  Netflix بدل کرده است. او در گفتگوي خود با جان پترسون توضيح مي‌دهد که چگونه يک‌شبه اينترنت زندگي وي را نجات داد. تيلور شيلينگ جوکي که اوباما گفته بود را دوباره خودش مي‌گويد. در يکي از صحبت‌هاي تلويزيوني اخير کاخ سفيد، اوباما شوخي خود را با جان بونر، سخنگوي کاخ سفيد که به خاطر برنزه‌ي تقلبي‌اش معروف است، درباره اينکه جمهوري خواهان حتي بيشتر از خود رييس جمهور هم از او متنفر هستند، اين‌گونه تعريف کرد: بايد اقرار کرد که واقعا نارنجي  رنگ سال است! (Ornage is the new black اشاره به سريال) همين جمله کار خودش را کرد. سالن پر از غوغا شد. و ميليون‌ها دلار تبليغات مجاني براي سريال انجام شد.
"اصلا باورم نمي‌شد!" شيلينگ، با ناباوري و چشماني از حدقه بيرون زده و ابروهاي بالا آمده احساس خود -"کي؟من؟!!"- را بيان مي‌کند و با تعجب به سالادي که در دست دارد حمله‌ور مي‌شود. "به نظرم اين نقطه‌ي اوج زندگي من هست. يعني فک کن، رييس جمهور! و از همين جا مي‌توانم اين استنتاج را بکنم که با سريال آشنايي دارد، و اگر سريال را بشناسد، پس من که در بيشتر سريال هستم را ديده، پس رييس جمهور من را هم مي‌شناسد!" بالاخره به شهرت رسيد. اين تقريبا براي مجري مراسم يک  نوع دروغ تلقي مي‌شود، زيرا پيشتر در همان شب شيلينگ را اشتباها امي پولر معرفي کرده بود.
در مورد اين خوشحالي شيلينگ يک چيز واگيردار هست. با ايفاي نقش پايپر چپمن، بدل به نخستين ستاره زاده‌ي نت‌فليکس شده است، که درامي قدرتمند را رهبري مي‌کند که از بازيگران سريال تا خالقش، همگي زن هستند. چهره‌اش در تمامي شهر بر روي بيلبوردها در حال تبليغ فصل دوم است، و اکنون او تنها يک ستاره است و هنوز آن شمّ بازيگر در حال تمرين را با خود دارد. وي براي بازي در Orange is the New Black براي تماميِ نقش‌ها تست داد و در نهايت نقش اصلي را از آن خود کرد. آن هم بعد يک سلسله بازي‌هاي پر از سرخوردگي. او به‌طور مکرر 30بازيگر همراهش در سريال را ستايش مي‌کند، کلکسيوني از شخصيت‌هاي جذاب درخشان که هر نژاد، طبقه، مذهب و جنسيتي را در بر مي‌گيرند.
جدا از تمام اين تعريف‌ها، به مدت نصف سال تيلور شيلينگ چهره‌ي مطرح پروداکشن نوساز نت‌فليکس است (مسئوليت نصف ديگر سال را کوين اسپيسي با House of Cards بر دوش مي‌کشد). از او پرسيدم که پخش هم‌زمان همه ي اپيزود‌ها چه تاثيري در افزايش تدريجي شهرت خواهد گذاشت. با پخش کامل هر 13 اپيزود در يک روز، براي خوره‌هاي سريال در عرض چند ساعت کل فصل تمام مي‌شود. او نيز اين را قبول مي‌کند.
"اين حس را مي‌دهد، که در عرض 24ساعت همه سريال را ديده‌اند. يک نوع متفاوتي از پرتنش بودن ارتباطات است. بلافاصله، مقدار زيادي موجود است براي ديدن و مردم هم نمي‌خواهند از ديدن دست بکشند.". "و به‌عنوان بازيگر معمولي تلويزيون، اگر يک کار به خصوصي مثلا در اپيزود 5 يا 8 انجام دهي، بدين طريق مردم بيشتر جلب آن خواهند شد، تا اينکه يک ماه ديگر اين را ببينند. از لحاظ سرعت و پاسخ بلافاصله‌اش همانند تئاتر هست و رضايت‌منديِ بازيگران را نيز دارد. ديوانه‌واره!"
به خنده‌ مي‌افتد وقتي که به او مي‌گويم از بار قبل که ديدمش کمتر گل‌آلود است؛ هنگامي که در حال خرد کردن صورت تارن با يک لوله در پايان فصل اول بود. "بخش عاليش اينه که انتظار همه رو از سر و وضعم پايين‌ اوردم." امروز به خودش نرسيده است، با يک پيراهن گشاد همراه يک شلوار تا زانوانش و سندل به پا نشسته روي مبلي پاره پوره و چيزهايي از اين قبيل مي‌گويد: "خداي من! اصلا استفاده‌ام از عبارت "اختيار تام (carte blanche)" اينجا درست بود؟"
دليل اينکه اين نقش به او رسيد را خود خالق سريال، جنجي کوهان به وي گفته بود "گفت فقط مي‌خوري بهش. و اين يکي از مهم‌ترين روش‌هاي جنجي‌ست. اگر بهش بخوري همه‌چي آسان‌تر مي‌شه و خيلي راحت به هم وصل ميشه. هر نقشي که در فيلم‌نامه بود را حاضر به بازي بودم. او هيچ نقش به خصوصي را به من نشان نداد. من خودم را به او نشان دادم. و به نقش خوردم."
کوهان به تنهايي تمام بازيگران از دور خارج شده را دوباره وارد عرصه کرد، مانند ناتاشا ليون، و يا حتي خود شيلينگ و همينطور سميرا ويلي، بازيگر نقش اوزو آدوباي"ديوونه" و يل استون. کوهان باعث ايجاد چند بازيگر-کاراکتر خوب شده است.
شيلينگ تجربه‌هاي زيادي در زمينه نااميدي در حرفه‌اش با خود دارد. اولين شوي تلويزيوني‌اش، Mercy، کنسل شد. اولين فيلم مهم سينمايي‌اش، Dark Matter، درمورد تيراندزي در يک مدرسه، يک هفته پيش از واقعه کشتار ويرجينيا آماده نمايش شد و هيچ‌کس حاضر به ديدنش نشده بود. "وقتي صحبت از بخت من ميشه، به نوعي جاي تحسين داره. اين شايد تنها فيلم مريل استريپ باشد که براي هميشه از ديدگان پنهان ماند!"
نقشي فرعي را در مقابل زک افرون در The Lucky One عهده دار بود. نقش افرون تصادفا شبيه نقش شيلينگ در سريال بود. و آرگو! نقش زن بن افلک را ايفا مي‌کرد اما شما هيچوقت نديديدش." من از فيلم برنده‌ي اسکار بهترين فيلم هم حذف شدم!" قاه قاه مي‌خندد. (افلک از اين کار خود شرمنده شده بود و دليل آن را تنها به خاطر  سرعت فيلم دانست)
با اينحال، از تمام پروژه‌هاي خود لذت مي‌برد و حتي ديدي فلسفي براي خود دارد. "به‌عنوان يک بازيگر،دلت مي‌خواهد که کار کني. و اين دلهره‌آور است. هنگامي که کار تمام شد با خودت فکر مي‌کني که دوباره کي مي‌توانم کار کنم؟ يک کمانک کوچولو وجود داره که انتخابت مي‌کنه، عوض اينکه خودت انتخاب بشي. حالا اما مي‌توانم بيشتر انتخاب کنم. پيش از اين به مانند پيدا کردن پول اجاره خونه بود!" به نظر مي‌رسد که ديگر قرار نيست براي پول اجاره خونه دلش شور بزند.

امين نور
نظرات
ژي ژي حديد پنجشنبه 4 تير 1394 دوسش داااارم
3 0
پاسخ

حسن بكس: فيوري رود پنجشنبه 4 تير 1394 خيلي باكلاس و كمالات
3 0
پاسخ

گرمك پنجشنبه 4 تير 1394 الان اين ربطش به بازي و تاج و تخت چي بود؟ اووووووي خداااا مردن از خنده
3 0
پاسخ

مهناز پنجشنبه 4 تير 1394 من از سريالاي true detective و penny dreadful خيلي خوشم مي ياد اگه ميشه براي اينا هم پرونده بزارين
0 0
پاسخ

رهگذار پنجشنبه 4 تير 1394 اووووه
3 0
پاسخ

احسان جمعه 5 تير 1394 بازيگر خيلي خوبيه بازيشو دوست دارم
1 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط

استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز