گزیده نظرات منتقدان درباره سیندرلا (کنت برانا)

گاردين - گاي لوج: "بلانشت بدون شك بهترين چيز اقتباس متكبرانه و زيباي براناست. سيندرلا در اصل داستان سيندرلا و ليلي جيمز است اما فيلمنامه وايتز انگار به درك كاملي از او نرسيده. برانا و وايتز در تمام مدت فيلم به اين افسانه پايبند مانده‌اند. رومانس شكل گرفته در فيلم خوشبختانه بسيار دلپذير است و همه نگراني‌هاي شما را از حضور كاراكتري فمنيست از بين مي‌برد."

7فاز: سيندرلا جديدترين انيميشن کلاسيک والت ديزني‌ است که به دنياي لايو اکشن وارد مي‌شود. سيندرلا به کارگرداني کنت برانا و با اقتباس از افسانه شارل پرو، بازيگر سريال دانتون ابي، ليلي جيمز را در نقش سيندرلا و چارلز مدن، ستاره سريال بازي تاج و تخت را در نقش شاهزاده سوار بر اسب او، کيت بلانشت را در نقش نامادري و هلنا بونهام کارتر را در نقش پري افسون‌گر در اختيار دارد.

برگزيده نظرات متقدان مختلف را درباره فيلم بخوانيد:
هاليوود ريپورتر - ديويد روني: "رنگ‌ها و ارتعاش يک عشق بي پروا از جلوه هاي اصلي اين فيلم هستند. زيبايي و شکوه اين فيلم به شما مي‌فهماند که تکنولوژي سي جي تا چه سطوحي امکان پيشروي دارد. کريس وايتز فيلمنامه نويس از هردو سويه جادو و واقعيت داستانش غافل نشده.. با اينکه خواهرهاي ناتني سبک مغز داستان لحظاتي فرسوده و کم اهميت جلوه مي‌کنند اما ذات سرگرم کننده فيلم در نهايت بر همه چيز پيروز مي‌شود، به ويژه در صحنه هايي که اثر انگشت مهارت وصف نشدني ديزني به وضوح ديده مي‌شود. ليلي جيمز نقش اصلي فيلم را به شيريني بي آلايش و ساده خود ارائه مي‌کند و بلانشت با نمايش ظلمت و خشم کاراکتر خود جان تازه‌اي به اين شرور کلاسيک مي‌دهد. او کاراکتر موذي نامادري را با غرور و احساس تنفري که از زندگي دارد برجسته کرده و در عين حال با افزودن ويژگي هاي يک زن افسرده و بيچاره تعادل خوبي به آن مي‌بخشد. بيشتر از همه چيز ولي صحنه‌هاي خيره کننده‌اي است که دانته فرتي آن ها را چيده و دوربين هريس زامبارلوکوس دائما روي آن ها سر مي‌خورد و يک توالي مبهوت کننده مي‌سازد. سرعت پيشرفت داستان براي تماشاگران کمي جوان‌تر فيلم از ويژگي‌هاي مثبت آن است و بزرگترها هم قدردان هوش و درايتي هستند که در ساخت اين فيلم به کار برده شده. موسيقي پاتريک دويل هم به خوبي احساسات مختلفي مثل تشويش، عشق و اضطراب و غم را منتقل مي‌کند."

نيويورکر - آنتوني لين: "اين فيلم باعث مي‌شود عمو والت با ناراحتي ريش‌اش را بخاراند. بسياري از انگيزه هاي برانا براي ساخت اين فيلم طبيعي‌اند، با اين حال اقتباس او تبديل به يک پروژه ساده لوحانه، بدون انعطاف و خالي از ظرافت‌هاي داستاني شده. فيلمنامه وايتز بيشتر احساس اذيت شدن به تماشاگران مي دهد تا اينکه آنان را متقاعد کند. چيزي که به فيلم اعتبار مي‌دهد با اين حال برگ هاي برنده آن در ايجاد رضايت‌هاي بصري است. در رابطه با طراحي لباس‌ها هم بهترست بگوييم که داوران اکادمي اواردز امسال از همين حالا نام سندي پاول را در ليست خود نوشته‌اند."

شيکاگو تريبون - مايکل فيليپس: "سيندرلا سليقه برانا را به عنوام يک مدعي در ساخت فانتزي‌هاي ديجيتالي ثابت مي‌کند. تغييرات جسورانه او به خصوص در صحنه ارابه کدو تنبل جزئيات چشم نوازي به وجود آورده‌اند، با اينکه من به شخصه ترجيح مي‌دهم لايو اکشن افسانه‌هاي والت ديزني را با حجم کمتري از اين افکت‌هاي روتين تماشا کنم. علاوه بر اين موسيقي دويل جرياني از نواهاي فراموش شدني است و اين اصلا خوب نيست. انتخاب اول من جيمز است, اين بازيگر جوان در تلاش است که تا حد امکان لذت تماشاي سيندرلا را از تماشاگران نگيرد."

نيويورک آبزرور - رکس ريد: "بياييد صادقانه رفتار کنيم. اين بهترين سيندرلايي است که تا به حال ديديم. ميوه خوشمزه و وسوسه‌انگيز روي اين کيک مجلل بلانشت‌اي است که اولين نامادري به معناي واقعي نحس تاريخ است (به لطف فيلمنامه وايتز). اجراي او در نقش بانو ترمين فريب آميز، داغ و اغوا کننده و گوياي همه ظرافت‌هاي اين کارکتر است، زني که از دو شوهر قبلي‌اش بيوه شده و حالا مجبور است دو دختر احمقي را که حتي دوستشان ندارد بزرگ کند، به علاوه اينکه قرار است در پايان شاهد يک غافلگيري بزرگ هم باشيم..."

گاردين - گاي لوج: "بلانشت بدون شک بهترين چيز اقتباس متکبرانه و زيباي براناست. سيندرلا در اصل داستان سيندرلا و ليلي جيمز است اما فيلمنامه وايتز انگار به درک کاملي از او نرسيده. برانا و وايتز در تمام مدت فيلم به اين افسانه پايبند مانده‌اند. رومانس شکل گرفته در فيلم خوشبختانه بسيار دلپذير است و همه نگراني‌هاي شما را از حضور کاراکتري فمنيست از بين مي‌برد."

ويسنا فولادي
نظرات
سامان نجارپور دوشنبه 14 ارديبهشت 1394 خيلي مزخرف بود..چرا بايد داستاني که انقدر ديديم و همه جايش را مي‌دانيم دوباره ببينيم؟
1 3
پاسخ
كمانه دوشنبه 14 ارديبهشت 1394 ناراحتي برو جي او تي ببين پرپر بزن پاش
سارا دوشنبه 14 ارديبهشت 1394 خوب بود که!

ميلاد دوشنبه 14 ارديبهشت 1394 سايت فيلم هم بسيار ديدني است: http://movies.disney.com/cinderella/
3 0
پاسخ

فرامرز دوشنبه 14 ارديبهشت 1394 همان داستان قبلي بدون هيچ نکته جديد. ترجيح ميدم همون کارتون 50 سال پيش رو دوباره ببينم. شايد تنها نکته جديدي که توش به نظرم اومد، تحليل شخصيت نامادري بود که اون رو به يک آدم قابل باور تبديل ميکرد.
2 1
پاسخ

zahra سه شنبه 1 تير 1395 واقعيتش خيلي بد بود
کارتونش واقعا بهتر بود
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0 1
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


مطالب مرتبط


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز