‌سریال

 

گزيده نظرات منتقدان درباره فصل پنجم سريال «خانه پوشالي»

اينترتينمنت ويكلي- جف جنسن: خطابه كوين اسپيسي در جلد بي‌باكي كميك و تاريك فرنك آندروود در لحظه‌اي كه فصل پنج آغاز مي‌شود هرگز بي‌رنگ و رو نمي‌شود. اينكه منظره رئيس‌جمهوري فاسد در ولع قدرت به هر وسيله شرارت‌باري – با تمسخر حقيقت، عدالت و آمريكا- ضروري مي‌نمايد واجد يك معناي دروني است.

06تير1396 0

يادداشت صوفيا نصرالهي درباره سريال «Feud/عداوت»

«عداوت» سريالي رواشناختي درباره رنج و عذاب شهرت است. شهرتي كه همان‌اندازه كه لذت‌بخش است مي‌تواند ترسناك و نابودكننده هم باشد. سوزان ساراندون در نقش بتي ديويس و جسيكا لنگ در نقش جوآن كرافورد بازي‌هاي درخشاني دارند بخصوص جسيكا لنگ كه مدت‌ها بود در فيلم‌هاي متوسط نقش‌آفريني‌هاي متوسط از خودش نشان مي‌داد. 

03خرداد1396 0

گزيده نظرات منتقدان درباره فصل اول سريال «13 دليل براي اينكه» شبكه نتفليكس

سالون - ملاني مك‌فارلند: «13 دليل براي اينكه» داستاني درباره ماتم و حسرت بوده، اما رمز و راز محركه اصلي آن است. تمام مجموعه، اثري فريبنده است و آماده بلعيدن مخاطب؛ مراقب آن باشيد.

16ارديبهشت1396 0

گزيده نظرات منتقدان درباره فصل اول سريال «Big Little Lies/ دروغ‌هاي كوچك بزرگ»

تي وي لاين- ديو نمتز: وسوسه برانگيز است كه به خانه هاي چند ميليون دلاري و ماشين هاي لوكس كاراكترهاي «دروغ هاي كوچك بزرگ» نگاهي بياندازيم و از خودمان بپرسيم "اينها ديگر چه جور مشكلاتي دارند؟" اما همان طور كه يكي از همين كاراكترها ميگويد: "تو نميتواني يك دنياي بي نقص بسازي، هر اتفاقي هم كه بيافتد".

03ارديبهشت1396 0

يادداشت پويان عسگري درباره سريال «Big Little Lies/ دروغ‌هاي كوچك بزرگ»

عجب اثر دهشتناك و مريضي است اين «دروغ‌هاي كوچك بزرگ». محصول جديد شبكه اچ‌بي‌او كه هم مي‌توان آن را يك «ميني‌سريال» هفت قسمتي دانست و هم يك فيلم شش ساعته طولاني.

20فروردين1396 3

28مهر1394 1

12تير1394 1

03تير1394 23

05خرداد1394 11

26ارديبهشت1394 4

07مهر1393 1

01مهر1393 1

30شهريور1393 1

26شهريور1393 0

18خرداد1393 0

29ارديبهشت1393 14

29ارديبهشت1393 3

21ارديبهشت1393 6

21ارديبهشت1393 0

20ارديبهشت1393 4

يادداشت كاوه اسماعيلي درباره سريال «11.22.63»

سورپرايز ميني سريالهاي سال نه از اچ بي او و نتفليكس و فاكس كه محصول كمپاني كوچك هولو بود. سريالي با مختصات رده بي كه كه محدوديتهاي ساخت را امكاني ميبيند براي تجلي احساسات ساده‌تر و همين را به درونمايه اصلي خودش تبديل ميكند. با اقتباس از رمان استيفن كينگ كه بعد از بيش از چهل سال هنوز منبع ادبي تمام نشدني براي فيلمها و سريالهاست.

13مهر1395 8

ليست كامل نامزدهاي دريافت جايزه امي 2016/ صدرنشيني «بازي تاج و تخت» با 23 نامزدي

بهترين مجموعه درام
آمريكايي‌ها/ FX
بهتره با سال تماس بگيريد/ AMC
دانتون ابي/ PBS
بازي تاج و تخت/ HBO
هوملند/ شوتايم
خانه پوشالي/ نت فليكس
آقاي روبات/ USA

25تير1395 7

گزيده نظرات منتقدان درباره فصل دوم «بهتره با سال تماس بگيري»

هاليوود ريپورتر- تيم گودمن: هدف از ساخته شدن سريالي مثل بهتره با سال تماس بگيري اين است كه ماجراي تبديل جيمي مك‌گيل به سال گودمن را روايت كند. سال گودمن يكي از چند كاراكتر حماسي در بركينگ بد بود اما درنهايت براي ساخت اين اسپين‌آف انتخاب شد، گولد و گيليگان معتقدند كه هنوز چيزهاي درباره او ناگفته باقي مانده است، آن‌ها مردي ذاتا خوب را (با وجود اينكه خاك‌برسري نه چندان باهوش بيش نيست) به مرد پست و مزدوري تبديل مي‌كنند كه تماشاگران در بركينگ بد مجذوب او شدند.

22تير1395 0

يادداشت پويان عسگري درباره «بركينگ بد»

بركينگ بد جايگاهي رفيع در ميان محصولات تلويزيوني هزاره سوم دارد. در كنار واير (ديويد سايمون) و سوپرانوز (ديويد چيس) نقطه‌ اوجي دست نيافتني است در دوراني كه عصر طلايي سوم تلويزيون نام گرفته. با رويكردي مقتصدانه، قطره چكاني و كند در پيشبرد داستان – كل پنج فصل بركينگ بد به لحاظ زماني در كمتر از دو سال اتفاق مي‌افتد – و اجرايي سينمايي، توام با ميزانسن‌هاي بيان‌گر و اغراق شده‌ي بصري كه شبيه به هيچ سريال تلويزيوني ديگر نيست. اثري كه فرق سر فرهنگ عامه را شكافت و رد و نشانش را در آن به جا گذاشت.

21تير1395 2

يادداشت منتقد امپاير درباره تاريخ در جهان «بازي تاج و تخت»

جهان بازي تاج و تخت، با گذشتن از مرزهاي اكستريم يخ و آتش، به نوعي فراخي مي‌رسد كه در تاريخ ژانر فانتزي در تلويزيون بي‌سابقه است. زامبي‌ها و اژدهايان نقشي بيش از ساختار طبقاتي داستان، يا تنش‌هاي مذهبي آن و رويكردش به نقش مردان و زنان در اين جهان ندارند. زاغ‌هاي سه چشم جايگزين بانك‌دارها مي‌شوند، وارگ‌ها هم جايگزين قاچاقچيان. بازي تاج و تخت از آن‌جايي وسوسه‌تان مي‌كند كه نه يك فانتزي بلكه دقيقا متضاد آن است: عميقا و به شكلي شهواني واقعي.

20تير1395 12

گزيده‌اي از حواشي و نظرات منتقدان درباره اپيزود The Winds of Winter- اپيزود دهم فصل ششم

منتقد اينترتينمنت ويكلي اين اپيزود را خونين‌ترين و دگرگون‌كننده‌ترين بازي اجرا شده در بازي تاج و تخت مي‌داند. منتقد گاردين نيز مي‌نويسد "اين فصل با تكان‌دهنده‌‎ترين نتيجه گيري ممكن به پايان رسيد، انتقام و مرگ با موسيقي متن ازيادنرفتني اين اپيزود گسترده شدند، اتحادهاي تازه‌اي شكل گرفتند، تئوري‌هاي قديمي هواداران تاييد شدند و صحنه براي چيزي كه به نظر مادر تمام نبردها خواهد بود آماده شد."

09تير1395 8

چه كسي بدردبخورترين فرد در اپيزود نهم فصل ششم «بازي تاج و تخت» بود؟

 اجساد. بازي تاج و تخت در طي شش سال انباشته شده است از بي‌شمار بدن‌هاي بي‌جان. در اين مدت جسد قهرمانان‌مان را ديديم، جسد مردان شيطان صفت، جسد كودكان، جسد سربازها، جسد پادشاهان، جسد مردم بي‌گناه، جسد گرگ‌ها، جسدهايي كه از دنياي مردگان بازگشتند و آن‌هايي كه درها را نگه داشتند. به نقطه‌اي رسيده است كه تماشاگران به شكلي نسبت به مرگ در بازي تاج و تخت كمتر حساسيت بروز مي‌دهند. 

01تير1395 8

ده تئوري برتر هواداران درباره «بازي تاج و تخت»

ند استارك زنده است
برن مي‌داند چطور وارگ كند، و اين تئوري بر اين اساس شكل گرفته كه اين قابليت در همه اعضاي خاندان استارك ديده مي‌شود. بنابراين با اين وجود كه همه ما سر بريده ند استارك را در پايان فصل اول ديديم اما اين تئوري پيشنهاد مي‌دهد كه او نمرده است و بلكه به سادگي به جلد كسي در همان نزديكي‌ها وارگ كرده است، شايد كسي مثل ايلين پين. گرچه او در ليست مرگ‌‌هاي آريا است. 

30خرداد1395 15

يادداشت نويسنده 7فاز بر اپيزود هفتم فصل ششم «بازي تاج و تخت»

يك ديالوگ نويسي عالي ديگر از كوگمن: جيمي به بران مي گويد كه تو باهوش ترين آدم من در اين لشكري و بران هم جواب مي دهد كه اين تملق جيمي مثل اين است كه به كسي بگويي تو دربين آنساليدها مردترين هستي. محاصره ريورران و قلعه خاندان تالي در كتاب چهارم شروع سلسله اي از رويدادهاي مربوط به جيمي است. بلك والدر و لوثار فري بارديگر بي سروپايي خانوادگيشان را نشان مي دهند و مكالمه كوتاه سر بريندان و جيمي از نقاط عطف اپيزود است. جيمي به كتلين استارك قول داده كه ديگر عليه استارك ها و تالي ها عملي انجام ندهد و حالا بار ديگر دست تقدير او را در معرض يك آزمون وفاداري ديگر قرار مي دهد.

18خرداد1395 35

يادداشت نويسنده 7فاز بر اپيزود پنجم فصل ششم «بازي تاج و تخت»

ايده Hold The Door آن قدر خلاقانه، بااحساس و باكلاس است كه بهترين كار سكوت اختيار كردن و دعوت همگان به تماشاي دوباره و هزاران باره اين سكانس است. وقتي از ميان آن همه دود و آتش و نكبت و مرگ و با تدويني كوبنده فرار دسته دختركان و كودكان و افليج ها و عقب افتاده ها را باهدف نجات جهان مي بينيم و به لحظه اي مي رسيم كه قهرمان كندذهن داستان با قدرتي معادل تمام فداكاريهاي تاريخ بشريت گوشت و خون و استخوانش را سپر بلاي دوستانش مي كند، احساسي معادل شنيدن نواي سوزناك و زخمي يك ملودي جادويي درست در وسط يك قطعه دث كور (مثلا The Last Vigil يا "آخرين نمازشب" گروه ميشوگا) گريبانمان را مي گيرد و رهاهم نمي كند.. توگويي از وسط يك نشئگي جهنمي و به دست پرمهر خداوند بيرون كشيده مي شويم و قدر مي بينيم و برصدر مي نشينيم و آدم محسوب مي شويم.

04خرداد1395 27

يادداشت نويسنده 7فاز بر اپيزود سوم فصل ششم «بازي تاج و تخت»

"برج عيش"(Tower of Joy) در كتاب اول تنها به صورت رويايي از ند استارك و مجموعا درحجم يك صفحه و نيم مطرح مي شود. ند و شش همراه شمالي اش پس از سرنگوني ايريس و فتح تخت آهنين توسط روبرت به قصد پيداكردن ليانا عازم دورن مي شوند و آنجا با سر جرالد هاي تاور(فرمانده كينگزگارد شاه ديوانه كه اينجا در سريال غايب است)، سر آزول ونت و سر آرتور دين مي جنگند. نهايتا ازين ده نفر تنها ادارد استارك و هاولند ريد زنده مي مانند و هيچكس نمي داند لرد ريد چگونه ند را از دست سرآرتور نجات داده است. معماي فرزند ليانا و ريگار اصلي ترين معماي دنياي يخ و آتش است و مي شود اينجا مفصل در مفصل راجع به اينكه چرا دنريس مولود برج عيش است و جان فرزند برندون استارك و آشارا دين(خواهر سر آرتور) و برادرزاده ند است نوشت و نوشت. اما حالا و پس از ديدن صحنه نبرد نمايان "شمشير صبحگاهان"(The Sword of the Morning) با ند و مردانش اين يادداشت تنها مايل است درباره اين شكوه دست نيافتني شطح بخواند. 

20ارديبهشت1395 21

3 خبر از 3 سريال پرطرفدار روز: «مردگان متحرك»، «فارگو» و سريال مارتين اسكورسيزي و ميك جگر «وينيل»

منتقدان تلويزيوني از فصل دوم فارگو نيز استقبال پرشوري كرده‌اند تا درنهايت امتياز آن را در سايت متاكريتيك بر اساس 33 نقد نوشته شده به 100/96 برسانند. سايت روتن توميتو نيز مي‌نويسد: "فصل دوم فارگو تمام المان‌هايي كه آن را به يك مجموعه موفق تبديل كرده در خود دارد و بار ديگر با كاراكترهاي جذاب، بدبيني بامزه و فضاي عجيب و غريبش تماشاگران را با خود همراه مي‌كند."

30آبان1394 1

10 لحظه بيادماندني فصل پاياني «بركينگ بد»

 والت با اسكايلر مشاجره مي‌كند و خانواده‌اش را براي هميشه از دست مي‌دهد
شايد براي فصلي كه با لحظاتِ ناخوشايندِ درگيري و دعوا تعريف شده، هيچ‌كدامشان مثل درگيريِ شديد والت و اسكايلر در قسمت 14م نباشند. تنش‌ها بين والت و اسكايلر در بيشتر اوقاتِ سرالش در حال اوج گرفتن بودند اما تا آن موقع هيچ وقت فيزيكي نشده بودند. وقتي اسكايلر چاقوي آشپزخانه را چنگ زد، خطري بين زوجِ درگير شكل گرفت كه تابحال سابقه نداشت. نه اين واقعيت كه والتر جونيور و هالي آنجا حاضر بودند و نه اين‌كه والت بعد از اتمامِ درگيري، هالي را با خود برد، هيچ‌كدام كمكي به مسئله نكردند.

05آبان1394 4

جوايز «امي» و ركوردداران آن

جان هم: ستاره سريال «مدمِن» ركورد بيشترين باخت در امي بهترين بازيگر مرد (11 بار) را دارد. آنجلا لنسبري هم در بهترين بازيگر زن توانسته 18 بار جايزه را به رقيبانش ببازد. البته طلسم ركوردداري جان هم در امي 2015 شكسته شد و بالاخره امي بهترين بازيگر مرد را از آن خود كرد.  

08مهر1394 0

پيش‌بيني اتفاقات فصل ششم "بازي تاج و تخت"

آيا دنريس نجات خواهد يافت؟
اتفاق تلخي خواهد بود اگر كه دنريس هم به سرنوشت جان دچار شود و فرصت راندن اژدهايانش به پايتخت پادشاهي را پيدا نكند. هواداران در هرصورت به اين معتقد بودند كه معماي هويت مادر واقعي جان اسنو بايستي به معناي نجات يافتن او تا زمان افشاي اين راز باشد. آيا ممكن است كه سر جوراه (ايان گلن) و داريو (مايكل هوزمن) از اژدهايان باقي‌مانده دنريس براي رديابي او استفاده كنند؟

26مرداد1394 10

استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز