تاریخ اكران فیلم جدید «آنگ لی» اعلام شد

16تير1396 0
تاريخ اكران فيلم اكشن «آنگ لي» با بازي «ويل اسميت» مشخص شد.

ايسنا: «ورايتي» نوشت: جديدترين ساخته «آنگ لي»، كارگردان معروف آمريكايي - تايواني كه آثاري چون «زندگي پي» و «ببر خيزان، اژدهاي پنهان» را در كارنامه سينمايي‌اش دارد، اواخر سال 2019 به روي پرده مي‌رود.

كمپاني «اسكاي دنس» كه از توليدكنندگان فيلم اكشن «مرد ماه جوزا» است، تاريخ نمايش آن را چهارم اكتبر 2019 اعلام كرد. اين فيلم يكي از مهمترين پروژه‌هاي سينمايي ساخته نشده هاليوود در 20 سال اخير محسوب مي‌شود. 

داستان «مرد ماه جوزا» درباره يك آدمكش سالخورده است كه سعي دارد حرفه خود را كنار بگذارد، اما ناگزير است در آخرين مبارزه با بدل خود كه 25 سال جوان‌تر از اوست و در اوج قابليت‌، رو به رو شود.

ساخت اين پروژه سينمايي براي اولين بار در سال 1997 در كمپاني «ديزني» مطرح شد و قرار بود «دارن لِمكي» و «دان مورفي» به عنوان تهيه‌كننده و «توني اسكات» در مقام كارگردان در ساخت آن همكاري كنند، اما در حالي كه اين پروژه سينمايي همواره مورد علاقه مسئولان اجرايي در داخل و خارج كمپاني «ديزني» بود، براي سال‌ها به عنوان پروژهاي غيرقابل ساخت در نظر گرفته مي‌شد و امكانات تكنولوژي آن زمان اجازه ساخت ايده‌هاي ساخت اين فيلم را به آن‌ها نمي‌داد.

با اين حال، فكر ساخت اين پروژه سينمايي متوقف نشد و چندين نويسنده چون «برايان هلگلند»، «اندرو نيكل» و «ديويد بنيوف» براي بازنويسي فيلمنامه «مرد ماه جوزا» به كار گرفته شدند و در برهه‌اي «كرتيس هانسن» به عنوان كارگردان و «مل گيبسون» به عنوان بازيگر اين فيلم معرفي شدند، اما باز هم اين فيلم ساخته نشد.

كمپاني «اسكاي دنس» در اكتبر سال 2016 حق ساخت اين فيلم را در اختيار گرفت و «جري بروكهيمر» نيز به عنوان تهيه‌كننده اين فيلم معرفي كرد. آن‌ها اعتقاد داشتند و دارند كه «آنگ لي» با تجربه ساخت پروژه‌هايي چون «زندگي پي» و فيلم اخيرش «قدم زدن طولاني بيلي لين بين دو نيمه»، بهترين گزينه براي كارگرداني اين اثر است.

«آنگ لي»، فيلمساز برجسته تايواني - آمريكايي در سال 1993 با ساخت فيلم «حس و حساسيت» به شهرت جهاني دست يافت. اين فيلم جايزه‌ خرس طلاي جشنواره‌ برلين و جايزه‌ بهترين فيلم «بفتا» را به ‌دست آورد و در جوايز فيلم آلمان در سال 1997 بهترين فيلم خارجي شناخته شد.

وي پس از آن دو فيلم «طوفان يخي» و «با شيطان سوار ‌شو» را ساخت تا اينكه در سال 2000 با فيلم «ببر خيزان، اژدهاي پنهان» بار ديگر چشم‌ها را خيره كرد. اين فيلم نامزد جايزه‌ اسكار بهترين فيلم و بهترين كارگرداني جوايز اسكار شد و در جوايز «گلدن گلوب» و جشنواره‌ تورنتو نيز، جايزه‌ بهترين فيلم را به خود اختصاص داد.

دو فيلم «استخدام» و «هالك» مقدمه‌اي براي درخشش دوباره «آنگ‌ لي» در سال 2005 با فيلم «كوهستان بروك بك» بودند كه جايزه‌ اسكار بهترين فيلم خارجي، شير طلاي ونيز، جايزه‌ «ديويد لين» در «بفتا» و جايزه‌ «گلدن گلوب» بهترين فيلم را كسب كرد و از سوي انجمن‌هاي منتقدين فيلم لس‌آنجلس نيويورك، لندن و بوستون عنوان بهترين فيلم سال 2005 را كسب كرد.

«لي» در سال 2007 با فيلم «توجه، شهرت» براي دومين‌ بار شير طلاي جشنواره‌ ونيز را كسب كرد. وي دو جايزه بهترين فيلم از جشنواره آسيا پاسيفيك و دو جايزه خرس طلاي برلين را نيز در كارنامه سينمايي درخشان خود دارد.اين كارگردان تايواني در سال 2013 با ساخت فيلمي براساس رمان برنده بوكر «زندگي پي»‌ موفق به كسب جايزه اسكار بهترين كارگرداني شد.

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز