محمدحسین مهدویان «ترور سرچشمه» را مستند می‌كند

03خرداد1396 0
محمدحسين مهدويان «ترور سرچشمه» را همزمان با سالروز فتح خرمشهر مي سازد.

 فيلمبرداري فيلم مستند «ترور سرچشمه» از توليدات مركز گسترش سينماي مستند و تجربي، به تهيه‌كنندگي مجيد رجبي معمار و كارگرداني محمدحسين مهدويان همزمان با سالروز فتح خرمشهر آغاز مي شود.

مجيد رجبي معمار گفت: بخش هايي از تصويربرداري و عكاسي هاي اوليه اين فيلم آغاز شده است و به مناسبت سوم خرداد، فاز اصلي فيلمبرداري شروع مي شود.

تهيه كننده مستند «ترور سرچشمه» عنوان كرد: محمدحسين مهدويان به همراه يك گروه تحقيقاتي به صورت روزانه و با جديت مشغول انجام مراحل پژوهشي اين مستند بودند. كار جمع آوري اسناد در حال حاضر هم ادامه دارد اما در اين زمينه مشكلات بسياري وجود دارد و متاسفانه اسناد مستند و حرفه اي بايگاني شده اي در دسترس نيست.

وي افزود: مستند «ترور سرچشمه» درباره‌ واقعه هفت تير ماه و به شهادت رسيدن جمعي از رهبران حزب جمهوري در سال 1360 است. اين مستند به بررسي اين واقعه‌ تاريخي كه به شهادت آيت‌الله سيّدمحمد بهشتي و 72 تن از يارانش منجر شد، مي‌پردازد.

رجبي معمار در پايان گفت: تاكنون فيلم مستندي مشخصاً با اين موضوع ساخته نشده است كه به صورت ويژه به واقعه هفتم تير بپردازد. تلاش عوامل توليد مستند «ترور سرچشمه» بر اين است كه اين اثر همزمان با سالگرد حادثه هفتم تير آماده نمايش شود و در يازدهمين جشنواره «سينماحقيقت» حضور داشته باشد.

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز