اوما تورمن رییس داوران بخش «نوعی نگاه» جشنواره كن شد

02ارديبهشت1396 0
وما تورمن، ستاره فيلم‌هاي كوئنتين تارانتينو به عنوان رييس گروه داوران بخش نوعي نگاه جشنواره كن تعيين شد.

مهر: به نقل از سايت جشنواره فيلم كن، بخش «نوعي نگاه» كن كه پس از بخش رقابت بين‌الملل، مهم‌ترين  بخش جشنواره كن محسوب مي‌شود، اوما تورمن را به رياست گروه داوران اين بخش برگزيد.

در بيانيه جشنواره آمده است: اين بازيگر آمريكايي در بيش از 20 سال سابقه فعاليت هنري كه سرشار از انتخاب هاي تحسين برانگيز و پرخطر بوده است از 17 سالگي جلوي دوربين بوده است. او كارش را با فيلم «روابط مخاطره‌آميز» ساخته استفن فريرز شروع كرد وبعد در فيلم «ماجراهاي بارون مايچوزن» ساخته تري گيليام بازي كرد. وي سپس به ستاره فيلم‌هاي كوئنتين تارانتينو بدل شد و در «پالپ فيكشن» برنده نخل طلاي كن در سال 1994 و «بيل را بكش» بازي كرد كه هر دو قسمت آن در جشنواره فيلم كن به نمايش درآمد.

از آن زمان اوما تورمن با بسياري از كارگردان‌ها بازي كرده كه اندرو نيكول ، وودي آلن، رولاند جافي، و ايتن هاوك از جمله آنها هستند. او بازيگر فيلم جديد لارس فون تريه يعني «خانه‌اي كه جك ساخت» است و در اين فيلم در كنار مت ديلون و برونو گانس بازي مي‌كند.

در بخش ديگري از اين بيانيه آمده است: در مجموعه كاري او مي‌توان انواع مختلف فيلم از اكشن تا داستاني علمي را ديد و از دارم تا كمدي در اين مجموعه جاي دارد. در اين طيف گسترده او روح آزاد و مستقل خود را نشان داده كه از كودكي او در يك خانواده شاد ريشه مي‌گيرد. او در هر نقشي بازي كند در ميان بزرگان صنعت فيلم جاي دارد.

تورمن از اعضاي داوري كن در سال 2011 بود كه رابرت دنيرو رياست آن را برعهده داشت. وي امسال بار ديگر با تماشاي فيلم‌هايي از سراسر جهان، به عنوان رييس بخش نوعي نگاه اين تجربه را به مجموعه كارهايش خواهد افزود. اين بخش به عنوان بخش دوم رقابتي پس از بخش رسمي از اهميت زيادي برخوردار است.

سال گذشته فيلم سياه و سفيد «شادترين روز در زندگي اولي ماكي» جايزه برتر بخش نوعي نگاه را از آن خود كرد.

بخش نوعي نگاه به معرفي استعدادهاي جديد مي‌پردازد و فيلم «لِرد» محمد رسول‌اف كارگردان ايراني امسال در اين بخش حضور دارد.

جايزه اين بخش شنبه 27 ماه مي به برنده آن اهدا مي‌شود.

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبطفرش قرمز كن پهن شد

22ارديبهشت1395 0
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز