بی تفاوتی صدا و سیما به درگذشت مرد جاودانه‌ی تاریخ سینمای جهان

15تير1395 0
رسانه هاي مطرح جهان از روزنامه ها و خبرگزاري هاي معتبر گرفته تا شبكه هاي راديو و تلويزيوني شب گذشته خبر درگذشت فيلمساز مطرح كشورمان عباس كيارستمي را پوشش ويژه دادند تا بار ديگر به همگان ثابت شود كه داشته هايي در فرهنگ اين كشور وجود دارد كه تا آخرين لحظه از چشم خيلي ها غافل مي ماند.
رسانه هاي مطرح جهان از روزنامه ها و خبرگزاري هاي معتبر گرفته تا شبکه هاي راديو و تلويزيوني شب گذشته خبر درگذشت فيلمساز مطرح کشورمان عباس کيارستمي را پوشش ويژه دادند تا بار ديگر به همگان ثابت شود که داشته هايي در فرهنگ اين کشور وجود دارد که تا آخرين لحظه از چشم خيلي ها غافل مي ماند.
 
صداوسيما با آن همه ادعا تا آخرين لحظات نسبت به اعلام خبر درگذشت اين هنرمند برجسته جهاني سکوت کرد و با تاخير فراوان در ابتدا به يک زيرنويس در شبکه خبر اکتفا کرد. اين همه تنگ نظري و بي تفاوتي نسبت به درگذشت مردي که در تاريخ سينماي جهان جاودانه شده است از کجا ناشي مي شود؟
 
صداوسيما چطور مي تواند نسبت به اعلام فوري خبر درگذشت هنرمندي که تا آخرين لحظات عمر نسبت به کشورش وفادار بود و با آثار شاعرانه و هنرمندانه اش باعث شهرت جهاني سينماي ايران شده بود، بي تفاوت باشد؟ شايد در آن سازمان عريض و طويل کمتر کسي کيارستمي را مي شناخته است؛ درست همانند پزشکي که محمد شيرواني گفته بود کيارستمي را نشناخته و با بي تفاوتي عمل جراحي اش را به دستيارش سپرده بود. اين کوتاهي ها، اين بي تفاوتي ها دستاوردي جز کاهش شديد اعتماد مردم نسبت به اين رسانه ي مدعي ندارد و مردم توقع دارند صداوسيما قدر بزرگاني چون کيارستمي که باعث اعتلاي نام ايران و هنر ايراني در جهان بودند را بداند.
 
به قول رضاميرکريمي، سينماگر مطرح کشورمان که براي او نوشت: «سلام استاد عباس کيارستمي،خسته نباشي، خانه ات آباد که سينماي ما را آباد کردي . پرسيدم اگر نباشي دلت براي چه چيز اينجا تنگ مي شود.، گفتي براي تغيير فصل ها ، براي پاييز بعد از تابستان، و براي بهار پس از زمستان. حالا دل سينماي جهان در فصل هاي پي در پي بي تو تنگ مي شود و تو آسوده و بي درد و آرام باش ، که رسيدي، و خانه دوست همان جاست.» ما هم در اين لحظه فقط مي توانيم بگوييم استاد کيارستمي مهربان، خانه ات آباد، روحت شاد که تو رفتي و ما مانديم با اين مدعيان اخلاق که در رسانه شان تا توانستند نسبت به هنرمند بزرگي چون شما بي تفاوت بودند. رسانه اي که حتي اين رسالت را براي خود قائل نبود تا در شبي که خبر درگذشت اين هنرمند برجسته در شبکه هاي اجتماعي دست به دست مي چرخيد و شايعات مختلفي شنيده مي شد، به مردم فرهنگ دوست کشورش احترام بگذارد و اطلاعات به روز به آنها منتقل کند.
منبع: جماران
نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز