اسکورسیزی: کیارستمی متواضع، نادر و بسیار هوشیار بود

15تير1395 0
مارتين اسكورسيزي كارگردان با نوشتن يادداشتي نسبت به درگذشت عباس كيارستمي كارگردان فقيد ايراني واكنش نشان داد و از اين واقعه به عنوان از دست رفتن هنرمندي نادر با دانشي ويژه ياد كرد.

ايندي‌واير: عباس کيارستمي فيلمساز ايراني طي مسير حرفه‌اي کاري خود بسياري از هم‌دوره‌اي‌هايش را تبديل به بزرگترين هوادارانش کرد که يکي از آن‌ها هم مارتين اسکورسيزي بود. اين کارگردان زماني گفته بود «کيارستمي نماينده بالاترين درجه هنرمندي در سينماست» و حالا هم اين کارگردان واکنشي صميمي به خبر درگذشت کيارستمي نشان داده است.

اسکورسيزي در بيانيه‌اي رسمي براي هاليوود ريپورتر نوشت: «وقتي خبر مرگ عباس کيارستمي را شنيدم عميقا شوکه و غمگين شدم. او يکي از آن‌ هنرمندان نادر با دانش ويژه از دنيا بود که اگر بخواهيم با کلمات ژان رنوآر بزرگ بگوييم: واقعيت هميشه جادو مي کند. براي من، اين حرف بدنه کاري خارق‌العاده کيارستمي را جمع‌بندي مي‌کند.»

او در ادامه نوشت: «بعضي‌ها به فيلم‌هاي او به عنوان مينيمال اشاره مي‌کنند، اما در حقيقت دقيقا برعکس آن است: هر صحنه از «طعم گيلاس» يا «خانه دوست کجاست؟» پر از زيبايي و سورپرايز است که با صبر و دقت ضبط شده است. من توانستم طي 10 يا 15 سال اخير عباس را بشناسم. او انسان بسيار خاصي بود: ساکت، برازنده، متواضع، خوش‌سخن و بسيار هوشيار - فکر نمي‌کنم چيزي را از دست مي‌داد. بسيار کم هم‌مسير مي‌شديم و وقتي اين اتفاق مي‌افتاد خيلي خوشحال مي‌شدم. او يک جنتلمن حقيقي بود و واقعا يکي از بزرگترين هنرمندان ما.»

منبع:مهر

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز