اظهارات "آقای بازیگر" در سالروز تولدش

31خرداد1395 0
عزت‌الله انتظامي در سالروز تولدش اظهار اميدواري كرد همه سلامت باشند و او هم كمردردش بهبود پيدا كند.

به نقل از ايسنا آقاي بازيگر سينماي ايران در سالروز تولد 93 سالگي‌اش درباره اين روزهايش گفت: از ناحيه کمر درد زيادي دارم که حرکت کردن برايم مشکل شده است.

وي ادامه داد: دائم در خانه هستم و پزشک معالجم وضعيتم را زير نظر دارد. بيشتر وقتم همچنان به مطالعه مي‌گذرد.

پرويز پرستويي که هميشه از انتظامي به عنوان مرجع تقليد بازيگري‌اش نام برده، در جشن 90 سالگي انتظامي که توسط ايسنا براي آقاي بازيگر تدارک ديده شده بود، تاکيد داشت: آقاي انتظامي نمونه ندارند و اينکه به ايشان نمونه بي‌بديل بازيگري مي‌گويند واقعا حق است و هميشه درس زندگي گرفته‌ام. همه کارهاي آقاي انتظامي را دوست دارم و معتقدم قدرت عجيب و غريبي در بازيگري دارند که خدايي است و يک استثنا محسوب مي‌شوند. مانند شجريان در موسيقي، انتظامي را هم نمي‌توان در بازيگري با کسي مقايسه کرد.

حميد فرخ‌نژاد هم در جشن تولد 89 سالگي آقاي بازيگر گفته بود: بيخود نگفته‌اند «عزت‌ سينماي ايران»؛ کسي که مي‌شود پشتش ايستاد و به اين حرفه افتخار کرد و بگوييم ما آدمي هستيم همکار آقاي انتظامي و اين براي من شاگرد انتظامي افتخار است که در انتها برسم به جايي که ايشان است. اميدوارم زمانه با آدم کاري نکند که وارد کارهايي شويم که بخواهيم آن را توجيه کنيم. ايراني‌ها قديم مي‌خواستند دعا کنند مي‌گفتند ان‌شاءالله عاقبت به خير شوي. آرزو مي‌کنم عاقبت به خير شوم و در اين سن مانند ايشان چنين وجاهتي نزد مردم داشته باشم. اين آرزوي هر هنرمندي است که در عاقبتش مردم دوستش داشته باشند و از يادها نرود و روزبه‌روز به عزت‌ و عزيزي‌اش اضافه شود.

عزت‌الله انتظامي متولد 30 خرداد 1303 در تهران فارغ‌التحصيل دانشکده‌ هنرهاي زيباي تهران در سال 1351 است که براي ادامه‌ تحصيل به مدرسه‌ شبانه‌ تئاتر و سينما در هانوفر رفت و در سال 1337 به ايران بازگشت.

از فيلم‌هاي سينمايي اين بازيگر مي‌توان به «آقاي هالو»، «پستچي»، «گاو»، «ستارخان»، «صادق کرده»، «حاجي واشنگتن»، «گراند سينما»، «هامون»، «ناصرالدين شاه آکتور سينما»، «روز واقعه»، «خانه‌اي روي آب»، «ديوانه‌ از قفس پريد»، «گاو خوني»، «ميناي شهر خاموش»، «آتش سبز»، «راه آبي ابريشم» و «چهل‌سالگي» اشاره کرد.

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز