محمد حسین مهدویان:مادر حاج احمد با چشمانی پر از اشک ما را دعا کرد

23خرداد1395 0
در جشنواره فجر سي و چهارم تنها مطلبي كه براي من حائز اهميت بود آراء مردمي بود و از اين بابت كه فيلم ما در تمام مدت برگزاري جشنواره فجر جزو 5 فيلم اول بود بسيار خرسند بودم.
به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان محمد حسين مهدويان کارگردان اثر «ايستاده در غبار» در خصوص واکنش مادر حاج احمد متوسليان نسبت به اين فيلم اظهار داشت: مادر حاج احمد به همراه جمعي از خواهران و برادران اين سردار رشيد به تماشاي فيلم نشستند. در تمام مدتي که فيلم پخش مي شد، تمام نگاه من به سمت مادر حاج احمد بود تا واکنش وي را ببينم. زماني که فيلم به پايان رسيد، در حالي که چشمانشان پر از اشک بود ما را دعا کردند و به نظر مي رسيد که حس خوبي نسبت به فيلم پيدا کردند. اين واکنش براي من بسيار خوشحال‌کننده بود. 
 
کارگردان مستند تلويزيوني «آخرين روزهاي زمستان» همچنين در مورد اقبال مردم از فيلمش اظهار داشت: «ايستاده در غبار» مثل يک هندوانه در بسته است و براي کل گروه  بسيار جالب است که سرنوشت اکران چه مي شود. من به بحث اکران بسيار خوش بين هستم. به نظر من وقتي فيلمي براي مردم ساخته مي شود و صادقانه روايت مي شود و تلاش شده است که يک جذابيت و شگفتي در سينما ايجاد کند، به طور حتم با واکنش خوب مردم روبرو خواهد شد. البته فيلم ما با استقبال خوبي از طرف مردم در پيش فروشي که سايت سينما تيکت انجام داد مواجه شد. من اميدوار هستم مردم به ديدن فيلم بروند و با آن ارتباط خوبي برقرار کنند. بليط سينما را هم به صورت اينترنتي خريداري کنند تا به دردسر نيفتند.
 
وي همچنين در مورد شرايط «ايستاده در غبار» در فجر سي و چهارم گفت: در جشنواره فجر سي و چهارم تنها مطلبي که براي من حائز اهميت بود آراي مردمي بود و از اين بابت که فيلم ما در تمام مدت برگزاري جشنواره فجر جزو 5 فيلم اول بود، بسيار خرسند بودم. خيلي ها فکر مي کردند ما تماشاچي نخواهيم داشت و مردم از «ايستاده در غبار» استقبال نخواهند کرد اما به لطف خدا فيلم ديده شد و فيلم سازان ديگر نيز از فيلم ما استقبال کردند.
 
مهدويان همچنين در مورد اينکه اگر روزي حاج احمد به کشور بازگردد و فيلم «ايستاده در غبار» را ببيند چه واکنشي خواهد داشت گفت: آدم ها به طور معمول از تماشاي خودشان بر پرده سينما خشنود نمي‌شوند. فکر مي کنم حاج احمد از فيلم خوشش نيايد؛ به دليل اينکه ما بخشي از زندگي وي را روايت کرده ايم. به خصوص اينکه فيلم «ايستاده در غبار» به جوانب زندگي سردار متوسليان نگاهي بي پرده داشته است. با تمام اين صحبت ها اميدوارم با اين خبرها که از حاج احمد رسيده است، زودتر آزاد شوند. حالا خوشش بيايد يا نيايد زياد مهم نيست.
 
وي همچنين در گفته هاي خود گريزي به موفقيت فيلم «فروشنده» زد و اظهار داشت: اين موفقيت اتفاقي فوق العاده است و اصغر فرهادي در سبک خود به يک استادي رسيده است و اين سبک را خيلي خوب به دنيا عرضه کرده است. «فروشنده» نشان داد ايران در يکي از مدرن ترين صنعت ها يعني سينما توانايي بالايي دارد. براي من بسيار لذت بخش بود که اين دو هنرمند وقتي براي دريافت جايزه روي سن رفتند، به زبان فارسي صحبت کردند. اين لحظه براي من بسيار درخشان بود.
 
همواره بازيگران در سينماي دنيا بسيار مهم هستند و در نوک پيکان يک فيلم قرار دارند. اتفاقي که شهاب حسيني در کن رقم زد، اتفاقي بسيار بزرگ براي سينماي ايران بود و به نظرم جايزه شهاب حسيني از جايزه اصغر فرهادي مهم تر بود و يک اتفاق تازه در سينماي ايران رقم زد.
نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز