شرط اکران بارکد حذف صدای یاس از تیتراژ

18خرداد1395 1
وزير ارشاد در پاسخ به پرسشي درباره موسيقي دو فيلم «فروشنده» و «باركد» كه موسيقي فيلم اول توسط يكي از دوستان شاهين نجفي كار شده و موسيقي فيلم «باركد» هم توسط خواننده پاپ «ياس» خوانده شده است، گفت: هر دو فيلم را ديده‌ام و هيچ‌كدام مشكل عمده‌اي از نظر محتوايي ندارند، اما به موسيقي‌شان دقت نكرده‌ام و توجه شما باعث شد تا اين موضوع را دنبال كنيم.

به نقل از ايسنا، علي جنتي در پاسخ به اين پرسش که گفته مي‌شود به دليل حاشيه‌هاي فيلم «پنجاه کيلو آلبالو» دستور تغيير اعضاي دو شوراي پروانه ساخت و نمايش را داده است، تأکيد کرد: چنين دستوري نداده‌ام.

وي درباره توقيف اين فيلم در شهرستان‌ها و ممانعت از راهيابي آن به شبکه نمايش خانگي در حاليکه کمتر سابقه داشته است، فيلمي با وجود اکران ميلياردي توقيف شود،توضيح داد: ما يک شوراي صدور پروانه ساخت داريم که در آن افرادي که از نظر حرفه‌اي فيلمنامه و سينما را مي‌شناسند، درباره پروانه ساخت فيلم‌ها تصميم مي‌گيرند و در کنار اين؛ شوراي صدور پروانه نمايش را هم داريم که معمولا افراد فرهيخته‌اي عضو آن هستند و مجوز نمايش فيلم‌ها را صادر مي‌کنند اما در مورد اين فيلم بايد بگويم که اين اثر از زير دستشان در رفته است و گاهي چنين اتفاقاتي مي‌افتد.

جنتي اضافه کرد: به هر حال شوراي صدور پروانه نمايش مجوز اکران «پنجاه کيلو آلبالو» را داده و اين فيلم اکران شد. من هم که همه فيلم‌هاي سينمايي را نمي‌بينم چون حوزه مربوط به خودش اين آثار را مي‌بيند. اما بعد از اکران فيلم و انتشار بعضي اعتراضات در مطبوعات متوجه شدم اين اعتراضات درست است ! چون اين فيلم از نظر محتوا اشکالاتي دارد و در آن، روابط ناسالم و نامتعارف و مغاير ارزش‌هاي اخلاقي و اسلامي ديده مي‌شود.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي اضافه کرد: علاوه بر اين‌ها آرايش‌هاي بسيار غليظ و نامناسب در اين فيلم، الگوسازي‌هاي نادرستي ايجاد کرده است. بنابراين اگر قبل از اکران اين فيلم را ديده بودم اجازه اکران آن را نمي‌دادم. اما چون فيلم به نمايش درآمده بود لازم بود بعد از ديدن آن واکنشي نشان بدهم وگرنه احساس مي‌شد من هم اين فيلم را تأييد کرده‌ام.

جنتي اضافه کرد: به هر حال بايد در مورد اکران اين فيلم در شهرستان‌ها و توزيع آن در شبکه نمايش خانگي فکري کنيم تا خسارات کمتر شود.

وزير ارشاد در پاسخ به پرسشي درباره موسيقي دو فيلم «فروشنده» و «بارکد» که موسيقي فيلم اول توسط يکي از دوستان شاهين نجفي کار شده و موسيقي فيلم «بارکد» هم توسط خواننده پاپ «ياس» خوانده شده است، گفت: هر دو فيلم را ديده‌ام و هيچ‌کدام مشکل عمده‌اي از نظر محتوايي ندارند، اما به موسيقي‌شان دقت نکرده‌ام و توجه شما باعث شد تا اين موضوع را دنبال کنيم.

جنتي درباره توقيف فيلم‌هاي سينمايي به دليل پخش تيزرشان در شبکه‌هاي ماهواره‌اي تصريح کرد: ممکن است اين موضوع به حوزه سينمايي ابلاغ شده باشد اما من چنين چيزي نديده‌ام. البته به خود تهيه‌کنندگان گفته‌ايم که نبايد به شبکه‌هاي ماهواره‌اي تيزر بدهند و بايد با صداوسيما توافق کنيم تا تسهيلات ويژه‌اي با قيمت بسيار ارزان‌تر از آگهي‌هاي تجاري به فيلم‌هاي سينمايي بدهند تا ديگر لازم نباشد تيزر اين فيلم‌ها در شبکه‌هاي خارج از کشور پخش شود.

وزير ارشاد در پاسخ به پرسشي درباره مجوز انتشار آلبوم جديد محمدرضا شجريان نيز گفت: اين آلبوم مجوز داشته و بايد منتشر مي‌شد.

نظرات
محمد جمعه 21 خرداد 1395 بيچاره ياس
خوب اگه به ياس هم اجازه ندن تيتراژ بخونه.
ديگه کدوم رپري ور ميداره خودش رو سانسور کنه؟
اينجوري اميد رپر ها به مجوز گرفتن کلا از بين ميره و طرف هم هر چي دلش ميخوات ميخونه.
چه فرقي ميکنه؟ اون که قرار نيست مجوز بگيره
0 0
پاسخ

نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز