خاطره ایوبی از دیدن «فروشنده» با فرهادی/ فرهادی فیلم مردمی و ایرانی می‌سازد

12خرداد1395 0
رئيس سازمان سينمايي از خاطره ديدن «فروشنده» براي اولين بار با اصغر فرهادي سخن گفت.
حجت‌الله ايوبي رئيس سازمان سينمايي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص عملکرد اصغر فرهادي در فيلم «فروشنده» و جايگاه اين کارگردان در سينماي ايران گفت: فرهادي يکي از ستاره‌هاي پرفروغ سينماي ايران است و نگاه، برخورد و کار او قابل تقدير خواهد بود. نکته کمتر پرداخته شده به آن و قابل ستايش براي من اين است که زماني که فيلم را در ايران قبل از جشنواره کن با فرهادي ديدم وي مي‌گفت، نمي‌دانم آيا در ديگر کشورهاي دنيا با آن ارتباط برقرار مي‌کنند که خوشبختانه اين اتفاق افتاد و نظر طيف‌هاي مختلف را به سمت خود کشاند.
 
وي افزود: «فروشنده» فيلمي است که مردم ايران بسيار دوست خواهند داشت و اين را بگويم که فرهادي براي مردم ايران فيلم ساخت نه به جهت حضور در جشنواره‌ها. پس زماني که شما براي مردم فيلم مي‌سازيد، دنيا آن را خواهد ديد.
 
وي ادامه داد: هرچه فيلم ملي‌تر باشد، بين‌المللي‌تر خواهد شد. به عبارتي فيلمي که ريشه در کشورش دارد به هرجايي مي‌تواند برود و اگر بدين شکل نباشد، در ديگر کشورها نيز جايگاهي نخواهد داشت.
 
رئيس سازمان سينمايي در مورد برخي حاشيه‌هاي به وجود آمده براي فيلم «فروشنده» و شخص اصغر فرهادي از سمت برخي افراد در ايران و خارج از کشور عنوان کرد: اتفاقا در مجموع رفتاري که از سوي مردم و منتقدان با اين فيلم شد بسيار خوب و چشمگير بود. به هرحال چند نفر نقدهايي داشتند اما مردم قدرشناس بودند. منتقدان به خوبي رفتار کردند و اهالي سينما موفقيت اين فيلم را از آن خود مي‌دانستند، در مجموع دولت و ملت منصفانه رفتار کردند.
 
ايوبي در بخش پاياني صحبت‌هاي خود خاطرنشان کرد: در وهله اول فيلمنامه «فروشنده» نظر من را به خود جلب کرد. البته بقيه بخش‌هاي فيلم اعم از بازيگري و ... شاهکار و درخشان است. نگاه متفاوت و متن بسيار قوي به موضوع و سوژه‌اي که شايد فيلمهاي زيادي با اين محوريت ساخته شده و پرداخت درست آن «فروشنده» را به اثري قابل تامل و با ارزش تبديل کرده است.
نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز