علی نصیریان :خوشحالم عمرم کفاف داد تا افتخارات جهانی سینمای ایران را ببینم

12خرداد1395 0
علي نصيريان با اشاره به موفقيت‌هاي اخير فيلم «فروشنده» در جشنواره كن فرانسه تاكيد كرد خوشحال است كه عمر او كفاف داد تا اين افتخارها را ببيند.

به نقل از خبرگزاري مهر علي نصيريان که هميشه وقت شناس است در مراسم تجليل خانه سينما از اصغر فرهادي که ديشب 11 خرداد در محل خانه سينما برگزار شد جزو نفرات اولي بود که آمد و شايد تاخير زياد اصغر فرهادي کمي او را خسته کرده بود اما اصغر فرهادي وقتي پشت ميکروفن قرار گرفت با نام بردن از اين هنرمند پيشکسوت و تجليل از وي و همچنين ياد کردن از فيلم «گاو» به عنوان شاهکار سينماي ايران شايد کمي خستگي را از تن اين بازيگر باتجربه در آورد.

در حاشيه مراسم علي نصيريان درباره جوايزي که در جشنواره کن به فيلم «فروشنده» اختصاص پيدا کرد  گفت: اين جوايز براي من خيلي افتخارآفرين است. خوشحالم عمرم قد داده است تا اين افتخارات را ببينم.

وي ادامه داد: اين جايزه ها و موفقيت ها در اصل متعلق به سينما و همه سينماگران کشورمان است. امروز نسل تازه اي به ميدان آمده که کارهاي درخشاني مي کند مانند کيارستمي و اصغر فرهادي حتي نسل تازه اي که وقتي فيلم هايشان را در اکران مي بينم شوق انگيز است.

اين بازيگر پيشکسوت در پاسخ به اين پرسش که اصغر فرهادي در چندين کنفرانسي که داشته از فيلم «گاو» ساخته داريوش مهرجويي با بازي نصيريان ياد کرده و گفته اگر اين فيلم امروز ساخته شده بود نخل طلاي کن را مي گرفت نيز گفت: به هر حال هر کار در زمان خودش از شرايطي برخوردار است. البته فيلم «گاو» همان موقع هم در جشنواره ونيز و ديگر جشنواره ها جوايزي گرفت. کاري بود که در آن زمان با امکانات بسيار محدود ساخته شد. به دليل شوق و نيرو خلاقه سازندگان توانستيم بدون پشتوانه فيلم را بسازيم. کل جمع در آن کار هيچ قراردادي نداشتند و دستمزدي در کار نبود. ما به شوق يک کار خوب شروع به کار کرديم. خدا را شکر فيلم خوبي هم شد.

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز