شب بزرگداشت دیوید بویی در برلیناله برگزار شد

25بهمن1394 0
در شب اداي احترام به ديويد بوئي خواننده بريتانيايي كه چندي پيش درگذشت، تيلدا سوينتون از او ياد كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از اسکرين ديلي، تيلدا سوينتون بازيگر سينما ديشب روي صحنه مراسمي رفت که در جشنواره فيلم برلين براي اداي احترام به ديويد بوئي ترتيب داده شده بود.

در اين مراسم فيلم «مردي که روي زمين افتاد» به نمايش درآمد و اين بازيگر از ديتر کاسليک مدير برليناله براي ترتيب دادن چنين بزرگداشتي تشکر کرد. بوئي دهم ژانويه درگذشت.

سوينتون که در ويديوي بوئي از ترانه «ستاره‌ها» که سال 2013 درست شد، حضور داشت، گفت فقط برليناله مي‌تواند در ساخته شدن چنين لحظات فرهنگي موثر شود.

فيلي که به ياد بوئي پخش شد ساخته نيکلاس روگ بود و کاسليک مدير برليناله گفت مفتخر است بگويد اين فيلم 40 سال پيش براي نخستين بار در سال 1976 در اين جشنواره به نمايش درآمد و بلافاصله به عنوان فيلمي جريان ساز شناخته شد.

بوئي دو سال ساکن برلين بود و همين موضوع موجب نزديک شدن او و اين جشنواره هم شده بود و او «سه گانه» برلين را در همين زمان ضبط کرد.

کاسليگ در اين باره گفت: او يک برليني واقعي بود و بر زندگي فرهنگي برلين بسيار تاثير گذاشت.

سوينتون نيز از تاثيرگذاري بوئي بر زندگي خودش حرف زد و اين که از وقتي خيلي جوان و حتي نوجوان بود ترانه‌هاي او چقدر بر وي اثر مي گذاشت.

نيکلاس روگ کارگردان 87 ساله بريتانيايي نتوانست در اين برنامه حضور پيدا کند اما پسرش که تهيه کننده فيلم تحسين شده سوينتون با عنوان «نياز داريم درباره کوين حرف بزنيم» بود، به نمايندگي از او در اين مراسم شرکت کرد و از جانب پدرش گفت که او بسيار احساس غرور مي‌کند که چنين فيلمي ساخته است. وي گفت ديويد و پدرش ارتباط نزديکي با هم داشتند.   

با نمايش اين فيلم و وقتي نام ديويد بوئي روي پرده سينما ظاهر شد حضار با دست زدني طولاني مدت از او تجليل کردند.

ديويد بوئي در مستندهايي که در دوره‌هاي مختلف فستيوال برلين نمايش داده شد از جمله «لو ريد: قلب راک اندرول» و «اسکات واکر: مرد قرن 30» و نيز فيلم‌هاي داستاني مانند «مردي که بر زمين افتاد» و «راز آقاي رايس» بازي کرده بود.

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
بررسي موسيقي 2013

24فروردين1393 1

عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز