جرج میلر رییس هیات داوران جشنواره کن

13بهمن1394 0
جرج ميلر خالق «مكس ديوانه» به عنوان رييس هيات داوران جشنواره فيلم كن 2016 انتخاب شد. برگزاركنندگان جشنواره كن با اعلام اين خبر در روز سه‌شنبه، ميلر 70 ساله را به عنوان اولين فرد استراليايي كه زمام اين رويداد سينمايي را به دست مي‌گيرد، انتخاب كردند.

به نقل از آي سينما جرج ميلر خالق «مکس ديوانه» به عنوان رييس هيات داوران جشنواره فيلم کن 2016 انتخاب شد. برگزارکنندگان جشنواره کن با اعلام اين خبر در روز سه‌شنبه، ميلر 70 ساله را به عنوان اولين فرد استراليايي که زمام اين رويداد سينمايي را به دست مي‌گيرد، انتخاب کردند.

به گزارش گاردين، ميلر در واکنش به اعلام اين خبر گفته: «عجب خوشي وصف‌ناپذيري!» کارگردان 70 ساله استراليايي که اولين‌بار او مل گيبسون را به ستاره هاليوود بدل ساخت و با خلق سري فيلم‌هاي «مکس ديوانه» از سال 1979 به بعد، ژانر جديدي از فيلم‌هاي گوتيک را در صنعت سينما پايه‌گذاري کرد، درباره تصميم جديد برگزارکنندگان جشنواره فيلم کن مي‌گويد: «چه افتخاري بالاتر از اين! با شور و شوق در اين جشنواره حاضر خواهم شد.»

انتخاب ميلر به عنوان کسي که بي‌هيچ‌ واهمه‌اي به پوپوليست بودن خود اقرار کرده، ممکن است باعث ايجاد حساسيت‌هايي در ميان سينماگران کهنه‌کار جشنواره کن بشود. ميلر در سال 2006 انيميشن پنگوئن‌هاي خوشحال «هپي‌فيت» را کارگرداني کرد.   

برگزارکنندگان جشنواره کن تلاش‌ کرده‌اند با توصيف ميلر به عنوان يکي از پيشگامان صنعت سينما به انتخاب خود اعتبار ببخشند: «در طول سال‌ها فعاليت حرفه‌اي، جرج ميلر هميشه دست به تجربه ژانرهاي مختلف زده و به طرز درخشاني در برآورده ساختن انتظار‌ات عموم تماشاگران و دستيابي به بالاترين استانداردهاي هنري موفق عمل کرده است.»

پارسال، «مکس ديوانه: جاده خشم» چهارمين بخش اين فرنچايز سينمايي افتتاح‌کننده جشنواره فيلم کن بود و چند هفته پيش، نامزد جايزه اسکار در 10 رشته شد. تازه‌ترين ساخته ميلر همچنين هفته گذشته در 9 رشته از جمله بهترين کارگردان برنده جوايز انتخاب منتقدان شد.

شصت و نهمين جشنواره فيلم کن از 11 تا 22 مه 2016 برگزار خواهد شد و هيات داوران به رياست ميلر برنده نخل طلاي دور جديد را بعد از پايان جشنواره اعلام خواهند کرد.

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز