«کارول» انتخاب اصلی منتقدان نیویورک شد

16دي1394 0
درام عاشقانه «كارول» و تاد هينز جوايز اصلي حلقه منتقدان فيلم نيويورك را با خود به خانه بردند.

به نقل از آي سينما در مراسم اهداي جوايزي که دوشنبه گذشته با حضور چهره‌هاي مطرح و بازيگران سرشناس سينما برگزار شد، مايکل کيتن (براي فيلم «کانون توجه») و سرشا رونان (براي «بروکلين») نيز به ترتيب برنده جايزه بهترين بازيگر مرد و زن شدند.

به گزارش «يو‌اس‌اي ‌تودي»، کريستن استوارت بازيگر 25 ساله امريکايي يکي از اولين کساني بود که براي دريافت جايزه‌اش روي صحنه رفت. جوليان مور بازيگر برنده اسکار و کسي که سال گذشته در درام «هنوز آليس» با استوارت همکاري کرده بود جايزه بهترين بازيگر نقش مکمل را براي اجراي درخشانش در «ابرهاي سيل ماريا» به او اهدا کرد. استوارت در اين فيلم فرانسوي که توسط ديويد آساياس کارگرداني شده، بازي در نقش مقابل ژوليت بينوش را به عهده داشته است.  

سرشا رونان ستاره ايرلندي درام تاريخي «بروکلين» نيز جايزه بهترين بازيگر زن سال را از سوي حلقه منتقدان فيلم نيويورک دريافت کرد. او در اين فيلم در نقش زني جوان ظاهر شده که در سال‌هاي دهه 1950 از ايرلند به نيويورک مهاجرت مي‌کند.

مايکل کيتن نيز جايزه بهترين بازيگر مرد را براي ايفاي نقش در تريلر ژورناليستي «کانون توجه» به دست آورد. تازه‌ترين ساخته تام‌ مک‌کارتي تحقيق افشاگرانه گروهي از خبرنگاران روزنامه «بوستون گلوب» در دهه 1990 را به تصوير مي‌کشد که با پرده برداشتن از رسوايي اخلاقي کليساي کاتوليک جايزه پوليتزر را از آن خود کردند. کيتن که براي دريافت جايزه‌اش روي صحنه آمده بود در سخنراني خود روزنامه‌نگاران واقعي و قربانيان آن واقعه تلخ را «قهرمان‌هاي حقيقي» فيلم «کانون توجه» خواند.

«کانون توجه» که تا اينجا جوايز متعددي از سوي منتقدان سينما دريافت کرده، يکشنبه آينده در بخش بهترين درام جوايز گلدن گلوب 2016 رقابت مي‌کند. مک‌کارتي کارگردان فيلم مي‌گويد: «من واقعا فصل جوايز را براي رقابت نمي‌بينم. به نظرم گاهي‌اوقات مقايسه فيلم‌ها کار واقعا احمقانه‌اي است چون تفاوت‌هاي زيادي بين‌شان هست. اين که امسال کلي فيلم خوش‌ساخت هست نشانه بسيار خوبي است.»

تاد هينز فيلمساز مستقل نيز جايزه بهترين کارگردان و بهترين فيلم را براي ساخت درام عاشقانه «کارول» به دست آورد.

فهرست برندگان جوايز 2016 حلقه منتقدان فيلم نيويورک به شرح زير است:

بهترين فيلم: «کارول»

بهترين کارگردان: تاد هينز / «کارول»

بهترين فيلمنامه: فيليس نگي / «کارول»

بهترين بازيگر زن: سرشا رونان / «بروکلين»

بهترين بازيگر مرد: مايکل کيتن / «کانون توجه»

بازيگر نقش مکمل زن: کريستن استوارت / «ابرهاي سيل ماريا»

بازيگر نقش مکمل مرد: مارک رايلنس / «پل جاسوس‌ها»

بهترين فيلمبردار: ادوارد لاکمن / «کارول»

بهترين فيلم انيميشن: «زير و رو»

بهترين فيلم غيرداستاني (مستند): «در ارتفاعات جکسن»

بهترين فيلم خارجي: «تيمبوکتو»

بهترين فيلم اول: لاسلو نمش / «پسر شائول»

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز