رقابت 112 موسیقی فیلم در جوایز اسکار

28آذر1394 0
آكادمي علوم و هنرهاي سينمايي اعلام كرد 112 فيلم براي رقابت در بخش موسيقي هشتاد و هشتمين دوره جوايز اسكار واجد شرايط هستند.

به نقل از هنرآنلاين سه موسيقي متن آخر جيمز هورنر آهنگساز فقيد شامل "33"، "توتم گرگ" و "مشت‌زن چپ‌دست" جزو فيلم‌هاي واجد شرايط هستند.

به گزارش ورايتي، کميته اجرايي شاخه موسيقي آکادمي علوم و هنرهاي سينمايي، موسيقي انيو موريکونه براي "هشت نفرت‌انگيز" را هم واجد شرايط دانستند که شامل 30 دقيقه کار جديد در کنار چند دقيقه از قطعات قديمي اوست. استفاده بيش از حد از ترانه يا موسيقي‌اي که از قبل وجود داشته، از مواردي است که يک فيلم را از رقابت در بخش اسکار موسيقي محروم مي‌کند.

"عشق و بخشش" (آتيکس رأس)، "قله سرخ" (فرناندو ولازکز)، "بازگشته" (ريوئيچي ساکاموتو و آلوا نوتو) و "جواني" (ديويد لانگ) از فيلم‌هاي قابل توجه هستند که به فهرست فيلم‌هاي واجد شرايط راه پيدا نکردند.

فيلم‌هاي "کارول" (کارتر برول)، "دختر دانمارکي" (الکساندر دپلا) و "استيو جابز" (دانيل پمبرتن) که در کنار "هشت نفرت‌انگيز" و "بازگشته" در جوايز گلدن گلوب در بخش موسيقي نامزد هستند، در فهرست رقباي اسکار هم حضور دارند.

اسامي نامزدهاي هشتاد و هشتمين دوره جوايز اسکار 14 ژانويه 2016 (24 دي) اعلام و مراسم جوايز اسکار 28 فوريه (بامداد دوشنبه 10 اسفند به ‌وقت ايران) در دالبي تيه‌تر در هاليوود برگزار مي‌شود.

هشتاد و هشتمين دوره جوايز اسکار 28 فوريه (بامداد دوشنبه 10 اسفند به ‌وقت ايران) در دالبي تيه‌تر در هاليوود اند هايل‌اند سنتر در هاليوود برگزار مي‌شود. اين مراسم از شبکه اي‌بي‌سي به طور زنده از بيش از 225 کشور/منطقه در سراسر جهان پخش مي‌شود.

سال گذشته الکساندر دپلا براي "هتل بزرگ بوداپست" برنده اسکار بهترين موسيقي شد.

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز