رقابت 305 فیلم در جوایز اسکار

24آذر1394 0
305 فيلم بلند داستاني براي رقابت در هشتاد و هشتمين دوره جوايز اسكار واجد شرايط هستند كه در مقايسه با سال گذشته كمتر است.

آکادمي علوم و هنرهاي سينمايي دوشنبه شب 305 فيلم بلند داستاني را براي حضور در اين دوره جوايز آکادمي واجد شرايط اعلام کرد. سال گذشته 323 فيلم و دو سال پيش 289 فيلم واجد شرايط بودند.

برابر قوانين آکادمي، يکي از شرايط رقابت فيلم‌ها در بخش بهترين فيلم نمايش عمومي آن‌ها به مدت حداقل هفت روز پياپي در سينماهاي منطقه لس آنجلس تا نيمه‌شب 31 دسامبر است.

فيلم‌هايي مي‌توانند رقابت کنند که زمان آن‌ها حداقل 40 دقيقه باشد و به شيوه 35 يا 70 ميليمتري در سينماها به نمايش درآيند. نمايش با فرمت ديجيتال هم قبول است. فيلم‌هايي که نخستين نمايش عمومي يا توزيع آن‌ها در فضايي غير از سينماهاست، نمي‌توانند در هيچيک از بخش‌هاي اسکار حضور يابند.

"محمد رسول الله" به کارگرداني مجيد مجيدي به عنوان نماينده ايران در بخش اسکار فيلم خارجي‌زبان يکي از 305 فيلم واجد شرايط است.

اسامي نامزدهاي هشتاد و هشتمين دوره جوايز اسکار 14 ژانويه 2016 (24 دي) اعلام و مراسم جوايز اسکار 28 فوريه (بامداد دوشنبه 10 اسفند به ‌وقت ايران) در دالبي تيه‌تر در هاليوود اند هايلند سنتر در هاليوود برگزار مي‌شود. اين مراسم از شبکه اي‌بي‌سي به طور زنده از بيش از 225 کشور/منطقه در سراسر جهان پخش مي‌شود.

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز