کاپولا: ممکن است فقط یک فیلم دیگر بسازم

18آذر1394 0
فيلم بعدي فرانسيس فورد كاپولا كارگردان «پدرخوانده» ممكن است آخرين فيلم او باشد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از اسکرين ديلي، فرانسيس فورد کاپولا که امسال رياست جشنواره فيلم مراکش را برعهده دارد اطلاعاتي درباره فيلم جديدش که افسانه‌اي ايتالياي-آمريکايي با عنوان «تصوير دوردست» است، ارايه کرد.

اين کارگردان 76 ساله پروژه‌اي خود را با افسانه «بودنبروک ها» نوشته توماس مان مقايسه کرد و گفت: ممکن است تنها يک فيلم ديگر در زندگي‌ام بسازم، اما اين فيلم ممکن است خيلي بلند باشد و ممکن است به جاهاي مختلف برود. يک جورهايي شبيه کتاب توماس مان است و سه نسل يک خانواده را دربرمي‌گيرد.

کارگرداني که پنج جايزه اسکار در کارنامه دارد افزود: داستان آن در زمان تولد تلويزيون شروع مي‌شود، رشد و همه گير شدن تلويزيون و سرانجام پايان تلويزيون به عنوان رفتن به مرحله اينترنت است. بعد به اين نتيجه رسيدم که مي خواهم اين کار را به عنوان يک تلويزيون زنده انجام دهم.

کاپولا افزود: اين فيلم با يک فيلم عادي خيلي فرق دارد.

کاپولا بخشي از اين فيلم را تابستان امسال در کالج شهر اوکلاهاما به صحنه برد و نمايش‌هاي خصوصي از آن را در پاريس، نيويورک و لس آنجلس اجرا کرد.

کاپولا در مصاحبه‌اي که در جشنواره فيلم مراکش انجام داد درباره علاقه اش به تجربه گرايي و ريسک پذيري در سينما هم حرف زد . اين کارگردان که آخرين فيلمش را با عنوان «Twixt» در سال 2011 ساخته گفت: ديگري فيلمي وجود ندارد، تلويزيوني نيست- فقط سينماست و مي‌تواند هر جايي باشد و هر کاري بکند.

وي مانيفستي هم ارايه کرد که مي‌تواند ترس به دل سرمايه‌داران بالقوه بيندازد و در مورد عدم قطعيت موفقيت تجاري چنين فيلمسازي غيرمتعارفي گفت: احساس مي کنم ضروري است که توانايي ريسک شکست را براي همه هنرها، داشته باشيم. نمي تواني شروع به ساخت يک پروژه بزرگ بکني که 100 درصد هيچ ريسکي هم نداشته باشد. چطور مي تواني فيلم مثل «پدرخوانده» بسازي؟ با ريسک پذيري.

کاپولا افزود: يک نفر به تازگي از من سوال کرد «آيا آينده‌اي براي سينما وجود دارد؟» خب البته که وجود دارد. فيلم هايي هستند که نوه‌هاي شما هم تماشا خواهند کرد و خواهند ساخت. اما نمي تواني فکرش را هم بکني که آنها چه جور فيلمي را دوست خواهند داشت.

اين کارگردان در ادامه گفت: ما هم تا حالا فيلم‌هاي خيلي بزرگي ساخته‌ايم و برايمان سخت است باور کنيم که فيلم‌هاي بعدي ممکن است شبيه اينها نباشند. اما نمي‌تواني بدون تجربه‌گرايي جلو بروي و تجربه گرايي به اين معني است که ممکن است شکست هم بخوري.

از ميان فيلمسازاني که در حال حاضر مشغول کار هستند کاپولا بر فيلم «داستان هايي که ما مي گوييم» ساخته سارا پولي نويسنده، کارگردان، بازيگر کانادايي تاکيد کرد و آن را به عنوان رويکردي شجاعانه تحسين کرد و گفت: او فيلمش را به روشي ساخته که نمي شود انتظار داشت خيلي در صنعت رايج سينما، پذيرفته شود و افزود: فيلم هاي بزرگ هميشه فقط با کپي کردن از فيلم‌هاي بزرگ ديگر ساخته مي شوند.

جرج لوکاس کارگردان تجربي ديگري است که کاپولا مدت درازي است با او دوست است و از وي ياد کرد و گفت فکر مي‌کند او در «جنگ ستارگان» حيف شد، چون لوکاس يک مرد ديوانه بسيار تجربه گراست و همه عمرش را صرف اين توليد بزرگ کرد و هيچوقت از آن جدا نشد اما من هنوز اميدوارم او آنقدر از اين فيلم پول دربياورد که بتواند چند فيلم کوچک بسازد. کاپولا گفت: او به من قول داده است.  

نظرات
نظر خود را بنویسید:
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه 7فاز

برای اطلاع از مطالب جدید 7فاز ایمیل خود را وارد نمایید.


استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز