‌بایگانی ماهانه

بایگانی بررسی: شهریور 1394


هر آن‌چه كه بايد درباره «اسپكتر» بدانيد/ خلاصه‌اي از آنچه در 24امين ماجراجويي جيمز باند در انتظارش هستيم

جيمز باند بازمي‌گردد
اسپكتر چهارمين حضور دنيل كريگ در نقش باند و در ادامه "كازينو رويال"، "ذره‌ي آرامش" و "اسكاي‌فال" است. پس از اولين حضور كريگ در مجموعه، اين اولين باري است كه خانواده MI6اي باند او را احاطه كرده‌اند:
ام (رالف فينس):  رييس سازمان اطلاعاتي و امنيتي، گرث مالوري براي نقش تازه‌اش آماده مي‌شود.
كيو (بن ويشاو): ويشاو قرار است مدت زمان نسبتا زيادي از فيلم را به خود اختصاص دهد. تريلر فيلم نشان مي‌دهد كه باند در ماموريتي بي‌سروته از كيو كمك مي‌گيرد.
ايو ماني‌پني (نائومي هريس): برخي از تماشاگران درباره جنبه‌هاي فمينيستي اسكاي‌فال صحبت مي‌كنند. هريس درباره فاز دوم كاراكتر ماني‌پني توصيح مي‌دهد كه "اتفاقات رخ‌داده در اسكاي‌فال باعث شدند كه او درباره حرفه‌اش و كاري كه مي‌خواهد در مابقي روزهاي زندگي‌اش انجام دهد قضاوت كند. حالا او مي‌خواهد در مسيري جديد يك همراه و حامي باشد. نوعي بلوغ و ثبات در تصميمات او و شخصيت‌اش ديده مي‌شود."
بيل تنر (روري كينر): كينر از متحدان باند و رييس ستاد ام است. مايكل كيچن پيش از اين در "چشم طلايي" و "دنيا كافي نيست" و جيمز ويليرز در "تنها براي چشمان تو" در اين نقش حضور داشته‌اند.
30شهريور1394 0فيلم به فيلم با وس كريون/ در ستايش فيلمساز فقيد و بزرگ ژانر وحشت

جيغ (2011-1996)
يك دهه بعد كريون دوباره كار خودش را كرد: ترور نسلي جديد به همراه لگدي كه نثار ژانر هارور كرد؛ همان چيزي كه ژانر در آن زمان به شدت به آن نياز داشت. كريون در همكاري با كوين ويليامسون فيلمنامه‌نويس گروهي از كاراكترها را ارائه كرد كه دقيقا مناسب‌ترين افراد براي حضور در چنين فيلمي بودند. آن‌ها قواعد ژانري را مي‌فهميدند و در همان حين كه خطر حضور قاتل تهديدشان مي‌كرد درباره آن بحث مي‌كردند. وجوه سرگرم‌كننده فيلم در دنباله‌ها هم ادامه داشت، جايي كه فرنچايز "Stab" براي بازتاب اتفاقات "واقعي" از راه رسيد. گره‌هاي داستاني جديد حساب شده بودند و سويه‌اي از فيلم كه تماشاگر را در بي‌خبري از هويت اصلي كننده كار قرار مي‌داد، هربار از قاتل (يا قاتلين) تازه‌اي رونمايي مي‌كرد، و البته كه در اين‌جا خبري از رستاخيز زامبي‌ها نبود. و دوباره به لحظات بي‌همتاي فردي رسيديم كه علي‌رغم داستان فوق‌العاده هوشمندانه فيلم تاثير موردنظر خود را بر تماشاگر مي‌گذاشتند. خوانندگان امپاير بارها و بارها اشاره كرده‌اند به آن صحنه رز مك‌گووان در گاراژ، بالا رفتن از ماشين در جيغ 2 و البته ده دقيقه ابتدايي اولين "جيغ"، جايي كه درو بريمور يك تماس تلفني دريافت مي‌كند و ستاره ظاهري فيلم – با بيشترين حضور در تريلر فيلم و پوسترهايش- بي‌درنگ كشته مي‌شود. همه شرط‌بندي‌ها پوچ از آب درمي‌آيند.
18شهريور1394 0
استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز