‌بایگانی ماهانه

بایگانی بررسی: اردیبهشت 1395

در روزهاي ششم و هفتم جشنواره كن چه اتفاقاتي افتاد؟

«خريدار شخصي»، به كارگرداني اوليويه آساياس كارگردان فرانسوي با بازي كريستن استوارت بازيگر آمريكايي هم  به طور رسمي در بخش مسابقه اصلي روي پرده رفت. هرچند تعدادي از منتقدان روز دوشنبه در نمايش مطبوعاتي اين فيلم آن را هو كردند، اما تماشاگران جشنواره روز سه‌شنبه واكنشي مشتاقانه نشان دادند، به طوري كه بعد از پايان فيلم به مدت پنج دقيقه ايستاده استوارت و آساياس را تشويق كردند. ديروز براي اولين بار جشنواره كن به شور و هياهو افتاد. دو دستگي كه از اولين روز جشنواره تا به حال اتفاق نيافتاده بود. "خريدار شخصي" دومين فيلم استوارت در جشنواره كن امسال است. ستاره 26 ساله سري فيلم‌هاي «توايلايت» در «كافه سوسايتي» به كارگرداني وودي آلن كه فيلم افتتاحيه كن بود هم بازي كرده است. بازيگر آمريكايي پيش از اين در 2014 نيز در "ابرهاي سيلس ماريا" با آساياس همكاري كرد و براي كار خود در آن فيلم اولين بازيگر زن آمريكايي شد كه جايزه سزار فرانسه را دريافت كرد. خيلي‌ها در كن اعتقاد دارند كار او در فيلم جديد از فيلم قبلي هم بهتر است.
31ارديبهشت1395 0در روزهاي چهارم و پنجم جشنواره فيلم كن 69 چه اتفاقاتي افتاد؟

اما بدون شك اسپيلبرگ و عوامل فيلم جديدش «BFG» ستاره روز چهارم جشنواره كن بودند. استيون اسپيلبرگ، كاتلين كندي، ژرمين كلمنت، ربكا هال، پنلوپه ويلتون و رابي بارنهيل در كنار غول مهرباني يعني مارك رايلنس عوامل ساخت آخرين اثر اسپيلبرگ روي فرش قرمز رفتند و در نشست خبري اين فيلم اسپيلبرگ با يادآوري اين كه اين فيلم را با اقتباس از كتاب مشهور رولد دال نويسنده فقيد ادبيات كودك كه سال 1982 منتشر شد ساخته، از ديگر كتاب‌هاي محبوب اين نويسنده در ميان مردم چون «جيمز و هلوي غول‌پيكر»، «ماتيلدا» و «كارخانه شكلات سازي» ياد كرد. او در پاسخ به سوال يك روزنامه‌نگار مبني بر اين كه وقتي فيلم را مي‌ساخت از احساسات ضدسامي رولد دال اطلاع داشت، پاسخ مثبت داد و گفت: من به داستان اين نويسنده كار داشتم و اصلا به من ارتباطي ندارد كه وي چه باورهايي داشت، يا مي‌توانست داشته باشد. اين كتاب كه درباره يك دختر بچه يتيم و يك غول بزرگ مهربان است كه در سرزمين غول‌ها زندگي مي‌كند، آنقدر پيام زيبا و مثبتي داشت كه تصميم گرفتم اين فيلم را جلوي دوربين ببرم.»
28ارديبهشت1395 2در سه روز اول جشنواره فيلم كن 69 چه اتفاقاتي افتاد؟

«هيولاي پول» در بخش خارج از مسابقه اكران شد. (Money Monster) به كارگرداني جودي فاستر و تهيه‌كنندگي و بازيگري جورج كلوني و جوليا رابرتز توسط منتقدان فيلمي معمولي ارزيابي شد.  كنفرانس‌هاي مطبوعاتي پس از نمايش فيلم با حضور كارگردان‌ها و بازيگران به روال هميشگي تشكيل شد. جوليا رابرتز، جورج كلوني و كارگردان اين فيلم جودي فاستر روي فرش قرمز رفتند و در كنفرانس مطبوعاتي با خبرنگاران صحبت كردند. كنفرانس مطبوعاتي جنجالي يكي از سنت‌هاي هميشگي جشنواره كن است. امروز در اولين كنفرانس مطبوعاتي خبرساز، صحبت‌هاي انتقادي و سياسي جورج كلوني به تيتر اول گزارش‌هاي خبري فستيوال تبديل شد. «دانلد ترامپ رئيس جمهور امريكا نخواهد شد.» اين جمله‌اي بود كه كلوني در كنفرانس مطبوعاتي فيلمش خطاب به خبرنگاران گفت و توضيح داد كه ظهور كسي مثل ترامپ و پيشروي او تا به اينجا، تا اندازه زيادي به خاطر سياست‌هاي غلط شبكه‌هاي كابلي خبري در امريكاست
26ارديبهشت1395 3


يادداشت نويسنده 7فاز بر اپيزود سوم فصل ششم «بازي تاج و تخت»

"برج عيش"(Tower of Joy) در كتاب اول تنها به صورت رويايي از ند استارك و مجموعا درحجم يك صفحه و نيم مطرح مي شود. ند و شش همراه شمالي اش پس از سرنگوني ايريس و فتح تخت آهنين توسط روبرت به قصد پيداكردن ليانا عازم دورن مي شوند و آنجا با سر جرالد هاي تاور(فرمانده كينگزگارد شاه ديوانه كه اينجا در سريال غايب است)، سر آزول ونت و سر آرتور دين مي جنگند. نهايتا ازين ده نفر تنها ادارد استارك و هاولند ريد زنده مي مانند و هيچكس نمي داند لرد ريد چگونه ند را از دست سرآرتور نجات داده است. معماي فرزند ليانا و ريگار اصلي ترين معماي دنياي يخ و آتش است و مي شود اينجا مفصل در مفصل راجع به اينكه چرا دنريس مولود برج عيش است و جان فرزند برندون استارك و آشارا دين(خواهر سر آرتور) و برادرزاده ند است نوشت و نوشت. اما حالا و پس از ديدن صحنه نبرد نمايان "شمشير صبحگاهان"(The Sword of the Morning) با ند و مردانش اين يادداشت تنها مايل است درباره اين شكوه دست نيافتني شطح بخواند. 
20ارديبهشت1395 21استفاده از تمامی مطالب 7فاز تنها با ذکر منبع و درج پیوند مجاز است.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی وبسایت توسط گروه ماز